Jump to content

Edifier r1600Tiii R2600 + kabel

Recommended Posts

Witam,

Mam troche glupie pytanie :). Moje stare glosniki to mega stare samsungi sms 5100 (zestaw 2.1, jak na klase wg mnie dobrze gra mimo ze to plastiki ;) )

https://www.google.pl/search?safe=off&client=firefox-b-ab&dcr=0&biw=1760&bih=875&tbm=isch&sa=1&q=samsung+sms+głośniki&oq=samsung+sms+głośniki&gs_l=psy-ab.3...3623.5501.0.5677.9.9.0.0.0.0.163.687.6j2.8.0....0...1.1.64.psy-ab..1.2.160...0j0i30k1j0i8i30k1.0.K_LSaobZp-c#imgrc=E4exOxLzBKG17M:

Uznalem jednak, ze pora zmienic na cos innego.

Chcialem kupic Edifiery r2600. Ale w ostatniej chwili uznalem, ze takie wielkie glosniki z biurka z odleglosci 80 cm od uszu to chyba przegiecie i z trudem ale musialem sobie je wyperswadowac (nie miescily mi sie pod polka na scianie nad biurkiem - zreszta nawet jakby sie miescily to nie jestem pewien jaki jest najmniejszy mozliwy sensowny dystans miedzy tymi glosnikami a sluchaczem). Rozumiem, ze dobrze zrobilem (bo moge jeszcze zmienic)? Zamiast nich kupilem edifiery 1600Tiii (choc mialem watpliwosci czy dadza mi cokolwiek w stosunku do moich starych). Nie jestem audiofilem, ale wydaje mi sie, ze graja lepiej. Pisze ze wydaje bo nie jestem pewien na ile to psychologiczny efekt a na ile rzeczywistosc:). Mam jednak z nimi jeden problem:

aktywny glosnik w odroznieniu od poprzednich jest z prawej strony. Niestety kabel polaczeniowy komputer - glosniki jest troche za krotki - na upartego da sie podlaczyc z na maksa napietym (ale wolalbym pare centymetrow bardziej na bok). Tymczasowo zamienilem glosniki lewy i prawy miejscami + podlaczylem odwrotnie cinche lewy do prawego i prawy do lewego. Zastanawiam sie tylko czy ma to jakies skutki uboczne dla dzwieku czy wtedy wszystko jest ok?

Jesli moze to miec jakies negatywny wplyw na dzwiek, to pytanie jaki kabel powinienem kupic zeby nie stracic nic na ekranowaniu i jakosci.  Nie mierzylem tego dawanego do zestawu, ale wydaje mi sie ze obecny ma prawdopodobnie 1,5 metra a na pewno nie wiecej niz 1,8. Z tego co mierzylem 2 metrowy powinien dosiegnac:). Czy mozecie polecic jakis kabel minijack -> cinch? Czy kazdy bedzie dobry?

Ps. wiem, ze moj problem jest za pewne glupi, niemniej sam na tym sie nie znam i pomyslalem ze spytam sie - a glosniki podlaczylem dzisiaj po poludniu :).

Pozdrawiam

Geralt

Edited by Geralt

Witam,

Przede wszystkim zawsze można zainwestować w dłuższy kabel, np. tanie Prolinki lub coś z ich serii Futura. Niemniej - nie, nie będzie żadnego problemu jeśli podepnie Pan kabel RCA na odwrót i satelitkę prawą potraktuje jako lewą. Nie wpływa to ani na żywotność sprzętu, ani na zasadę jego działania. Problem rodzi się dopiero przy kablach stricte głośnikowych, w których oznaczona jest dokładna polaryzacja, jak plus i minus w akumulatorze.

Pozdrawiam.

Edited by EvilKillaruna

Bardzo dziekuje za pomoc. Jesli to nie robi roznicy w tych glosnikach Edifier R1600Tii w takim razie zostawie tak jak jest i na razie nie kupie innego kabla.

Z ciekawosci - czy mialem racje twierdzac, ze R2600 na biurko i do tego biorac pod uwage ze przod glosnikow bylyby ponizej metra od uszu nie mialby sensu w stosunku do r1600Tiii, czy jednak zrobilem blad:)?