Jump to content

AKG K240 MKII a xonar dx

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. 

Niestety mam straszny dylemat i problem z moim sprzętem muzycznym. Przejdę do rzeczy, żeby nie owijać za bardzo w bawełnę.:)

Otóż niedawno zakupiłem nowe słuchawki AKG K240 MKII o których przeczytałem świetną recenzję na waszej stronie. Jako że potrzebowałem słuchawek do gier głównie fpsy ale nie tylko, również do słuchania muzyki (różnorodnej, nie mam ulubionego typu muzyki, raz jest to rap a za tydzień np muzyka klubowa techno no mniejsza z tym). Słuchawki zamówiłem w sklepie internetowym Kyraty, przyszły szybko i nieczekająca za wiele od razu zacząłem je porównywać do moich poprzednich słuchawek SB alpha tactic 3D. Moje odczucia były bardzo zmieszane, ponieważ AKG ma strasznie słaby bass w porównaniu do SB. Jedyne co mi się spodobało to przestrzeń którą ciut lepiej czuć i według mnie dźwięk jest bardziej czysty. Nie jestem znawcą i nie słuchałem muzyki na różnorodnym sprzęcie więc znów zajrzałem do wujka google i na waszą stronkę. Wyczytałem że karta dźwiękowa jest bardzo ważna i że te słuchawki potrzebują dobrego źródła dźwięku. Nie czekając długo zakupiłem Xonara dx (żeby obniżyć koszta kupiłem używkę). I gdy do mnie dotarł zainstalowałem ją szybko i znów czuję niedosyt, dźwięk według mnie nie różni się od tego odtwarzanego na laptopie. I teraz mam ogromną zagwostkę bo nie wiem czy moja karta dźwiękowa jest zła/ za słaba do tych słuchawek/ a może jest zepsuta czy też może mój słuch jest taki specyficzny i nie odczuwam różnicy. Znów zajrzałem do wujka google i na wasza i inne strony żeby rozwikłać mój problem. Jeżeli dobrze wnioskuję to ta karta nie ma wzmacniacza i dlatego słuchawki grają jak grają i teraz nie wiem co mam zrobić. Mam zamieszanie w głowie dlatego postanowiłem Was prosić o pomoc bo nie wiem czy mam sprzedać tego Xonara i zwrócić słuchawki do sklepu czy może jednak dokupić jakiś wzmacniacz. Boję się tylko że przerośnie mnie to wszystko finansowo i nerwowo nie wytrzymam jak znów coś zakupię i nie będę czuł różnicy. Bo teraz czuję że wydałem kasę za sprzęt który nosi nazwę i nie daję nic od siebie. Możliwe że przesadzam ale serio nie wiem co mam robić.

Proszę pomóżcie mi coś z tym poradzić z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeżeli coś napisałem nie zgodnie z zasadami.:) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odp.:) 

Witam,

Moim zdaniem problem sprowadza się do próby podejścia do słuchawek z perspektywy innej, basowo grającej pary. Klasyczny problem punktu odniesienia, nie treści recenzji. Słuchawki w przypadku niespełniania oczekiwań należy po prostu zwrócić i poszukać czegoś bardziej basowego, jednocześnie na tyle wydajnego, aby dobrze współpracowało z Xonarem. 

Pozdrawiam.

Rozumiem, zastanawiam się tylko czy np zmiana karty dźwiękowej na AIM sc808 która posiada już wbudowany wzmacniacz zmieni brzmienie i pomoże jakoś odkryć bass w tych słuchawkach? A może do tego Xonarka dokupić jakiś wzmacniacz? Ma to sens czy może faktycznie lepiej poszukać innych słuchawek? :(

Powiem tak, podszedłem do testów ponownie tym razem posłuchałem różnych gatunków muzyki by mieć lepsze odniesienie i porównywałem dźwięk  z wcześniej wymienionymi SB i Pioneerami se 390, które leżały zakopane w szafce. I szczerze mówiąc to AKG graja naprawdę czysto i bardzo wyraźnie słyszę śpiewany tekst, brak charczenia również na +, no i oczywiście coś o czym Pan mówił w recenzji, niesamowita przestrzeń oglądając film czy słuchając chociażby reklamy na YT czułem to czego nie było w SB i w Pioneerach. Brakuje mi w nich naprawdę delikatnie basu. 

Teraz jeszcze martwi mnie jeden fakt w związku z kartą dźwiękowa. Nie widzę wzrostu wydajności na AKG przełączając się między Integrą na laptopie a xonarem. Możliwe że to wina sterowników albo złych ustawień? Sterowniki pobrałem z strony Asusa zgodne  moim system operacyjnym.