Jump to content

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś mial styczność z DACiem - smsl idea? Produkt pojawił się niedawno w sklepie mp3store (499zl) i do 05.10.17 jest rabat 10% na niego (nie wiem czy włącznie z tym dniem). Według mnie ten mały produkt chińskiej firmy stanowi konkurencję dla chwalonych DF-ów czy shanlinga UP. Panadto ze względu na wysokie możliwość próbkowania oraz możliwość czytania plików DSD jak i cenę wydaje mi się poniekąd ciekawszą opcją niż DFR. Czy jest ktoś w stanie opisać mniej więcej poziom na jakim gra ten sprzęt bądź też miał styczność z układem ESS SABRE9018Q2C? 

Witam,

Jeśli produkt pojawił się w tamtejszym sklepie, być może warto to pytanie zadać na tamtejszym forum użytkownikom tego sklepu. Byłbym jednak powściągliwy w tak jednoznacznym stwierdzaniu o konkurencyjności bez dokonania wcześniej odsłuchów, inaczej jest to nakręcanie tzw. hype'u, który jak w przeszłości wielokrotnie się już okazywało tak samo szybko się pojawiał, jak i przemijał (najczęściej wraz z pojawieniem się mnóstwa ogłoszeń w tamtejszym dziale komis) :).

Niestety to jest tak jak z każdą nowością: może się okazać faktycznie czymś nowym i odkrywczym, do tego w dobrej cenie, ale też niekoniecznie. Ponownie jednak nie sposób tego stwierdzić na 100% bez odsłuchów, przynajmniej w moim przypadku. Od razu jednak zapowiadam, że nie miałem do tej pory żadnych ofert przeprowadzenia testów tego urządzenia.

Edited by EvilKillaruna

Byłem dzisiaj w sklepie mp3store i dokonałem odsłuchu w charakterze porównawczym z DFB oraz playerem Shanlingiem M1. Dźwięk smsl-a okazał się być dużo czystszy od Dragonflya, góra była bardzo wyraźna, bez przeostrzeń. Znaczących różnic w scenie  nie odnotowałem, było  podobnie do Dfb. Jak różnice się pojawiły (dół i średnica), w moim odczuciu były na korzyść smsla-a. Po odsłuchu M1 zrezygnowałem z dalszego porównywania go z w/w DAC-ami. Tak więc po wstępnym odsłuchu wyglądają moje wrażenia, jednakże proszę się nie sugerować opisami charakteru grania, przy których opisie napisałem "w moim odczuciu". Obserwacje dot. górnego pasma jak najbardziej zostały potwierdzone przez osoby mi towarzyszące. Odsłuch trwał jedynie 20min więc opisałem to, co "rzuciło się" w uszy najbardziej.

Edited by Adam P.
  • Upvote 3

Więc możliwe że zapowiada się na dobry produkt. Na pewno Panie Adamie ewentualne rekomendacje ze swojej strony będę wystawiał po przeprowadzeniu własnych odsłuchów, jeśli kiedykolwiek byłaby taka szansa, ale bardzo proszę nie poczytywać tego jako braku zaufania do Pana opisów, za które swoją drogą bardzo dziękuję, a jedynie za chęć trzymania się neutralności i powściągliwości z tytułu braku możliwości sprawdzenia sprzętu samodzielnie na własnych uszach, sprzęcie i w oparciu o własny (często dosyć unikatowy) gust. W sumie tak by nawet wypadało mi czynić z racji zajęcia.

• 1 year later...

Dragonfly RED vs SMSL IDEA. Oba przetworniki grają dość podobnie z uwagi na przetworniki od tego samego producenta (ESS). Idea jest zdecydowanie mniejsza i lżejsza, sprawia wręcz wrażenie mniej solidnie wykonanego urządzenia, ale to tylko wrażenie. Kable microusb, które wchodzą do przetwornika są bardzo dobrze dopasowane i ciasne. Końcówka USB-C jest źle spasowana i luźna, nie szło włożyć telefonu do kurtki bez rozpięcia z telefonem, rozwiązaniem była przejściówka microusb-usbc od producenta telefonu, która jest bardzo dobrze dopasowana, a w zestawie jest kabel micro-micro, więc funkcjonuje to dość dobrze. Po ustawieniu obu urządzeń na 100% głośności oraz ustawieniu w tidalu 25% okazuje się, że pod kątem głośności oba grają bardzo podobnie, mimo iż gdzieś wyczytałem, że smsl idea ma na wyjściu 2.0V a dragonfly red 2.1. Różnica nie jest słyszalna pod tym kątem. IDEA tworzy zdecydowanie szerszą scenę, dragonfly zaś minimalnie głębszą. Więcej detali jednak wyłapać można na SMSL, bardziej naturalnie i czyściej brzmi. Oba funkcjonują bezproblemowo na komputerze jak i na telefonie po podłączeniu do aplikacji USB AUDIO PLAYER PRO. Przyciski sterowania głośnością są jednocześnie zaletą i wadą, bo dość delikatnie chodzą i można je przypadkiem przycisnąć telefonem w kieszeni. Ogólnie oba chodzą dość równo i dostrzeżenie różnic między nimi nie było łatwą sprawą. Dodatkowy plus za to, że SMSL daje potrzebne kable w zestawie do podłączenia z smartfonem. Oba generują bas podobny, jak i jest podobnie kontrolowany, różnią się minimalnie w generowaniu średnicy oraz w ilości detali w tonach wysokich na plus dla SMSL IDEA.

• Thanks 2