Jump to content

Dokanałówki do smartfona


JohnsAwwHero
 Share

Recommended Posts

Na początku zaznaczę, że jeśli coś trzeba zmienić np. źródło prądu albo kwotę (gdzie za dwie stówy... :) ) aby wrażenia ze słuchania były imponujące, to chętnie o tym poczytam, bo w przyszłości chcę mieć coś porządnego.

Ale to w przyszłości, na razie chcę coś w tych ramach:

cena: do 200 PLN no moooże troszkę dołożę - ale tylko troszkę

typ szukanych słuchawek: dokanałowe

posiadane źródło dźwięku: smartfon

preferowana tonalność docelowa: lubię jak dźwięk jest 'poza głową', za to uczucie jestem gotów zabić, reszty słownictwa typu jasny, ciemny, typ V nie rozumiem (może ktoś gdzieś o tym napisał?)

gatunki muzyczne: głównie deep house, house - jednym słowem elektroniczna, klubowa do tego polewka w sosie popowo - rockowym i wisienka zerwana przez Mozarta. A podtrzymywał go Strauss, Czajkowski...( wisienki dodatkowo, ważne żeby Boris Brejcha i Maceo Plex ryli bańkę)

predyspozycje anatomiczne: wielkość głowy w normie, wrażliwość na nacisk opony spod Żuka... czyli jak nie przesadzisz to będzie dobrze

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: mam Panasonica RP-HTX7, ale to są duże słuchawki nauszne, brakuje im tego czegoś.

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: Nuforce Ne 700 x ale ich nie ma w sprzedaży, więc stąd ten wątek / Brainwavz M1 ale tylko tak na 69%

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam.

15 hours ago, JohnsAwwHero said:

preferowana tonalność docelowa: lubię jak dźwięk jest 'poza głową', za to uczucie jestem gotów zabić, reszty słownictwa typu jasny, ciemny, typ V nie rozumiem (może ktoś gdzieś o tym napisał?)


Polecam przeczytać punkt 4 a nawet cały artykuł (http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/) to pomoże Panu zaznajomić się choć trochę w terminologi ;) 
Następnym krokiem będzię zapoznanie się z tym artykułem (http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/)
Wydaję mi się, że po przeczytaniu obydwóch materiałów znajdzie Pan już odpowiedź na swoje pytanie. Jeśli nie, to może ktoś bardziej kompetentny ode mnie udzieli Panu odpowiedzi.
Pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za linki. Teraz mam jeszcze większe dylematy xD

Mam kilka opcji:

1. Dopłacić, wziąć Brainwavz M3

2. Zainteresować się Audio-Technica ATH-CkX5iS Nigdzie nie mogę znaleźć recenzji po polsku. Nie to żebym nie umiał angielskiego, ale..

3. Zapytać: Czy stereofonia naprawdę jest możliwa w słuchawkach dokanałowych i czy raczej nie trzeba szukać w słuchawkach nausznych? Wędrując za 'dźwiękiem poza głową' spotkałem się z taką opinią.

I na koniec jeszcze jedno małe pytanko: czy AKG Y30 są rzeczywiście 'lepszym bratem' AKG K420?

 

 

 

 

Edited by JohnsAwwHero
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...