Jump to content

Słuchawki dokanałowe ~400 zł

KAZEE
 Share

Recommended Posts

Hej,

Przymierzam się do kupna słuchawek dokanałowych na miasto, ewentualnie do laptopa, mój traf padł na Yamaha EPH-100. Cenowo jest to max jaki jestem skłonny dać, chyba że naprawdę warto dopłacić (w granicach rozsądku  ;)) Zastanawiam się jeszcze nad Beyerdynamic Byron BT, (posiada je użytkownik EvilKillaruna o ile się nie mylę :P) bezprzewodowe. Czytałem recenzję obu tych słuchawek, lecz chciałbym poznać również wasze opinie. Kolejne moje pytanie, czy jest jakakolwiek różnica w dźwięku miedzy słuchawkami przewodowymi, a bez? Jeżeli chodzi o preferencje odsłuchu, to moje gatunki to metal, rock, również trap czasami pop, chciałbym aby w słuchawkach żaden z pasm znacząco się nie wyróżniał, choć lekko podbity bass i dobra scena nie byłyby złe ^^. Co do samych słuchawek, czy wybór miedzy dokanałowymi, a nausznymi to jedynie różnica w kwestii preferencji?

E: Źródła, do których będą podpięte te słuchawki to tel(iPhone)/integra z laptopa

Pozdrawiam, dzięki za odp.

Witam,

Wspomniane granice rozsądku u każdego człowieka kończą się na innym pułapie, a ten wynika często nie tyle z majętności co po prostu wiedzy że za np. +200 zł dostanie sprzęt znacznie lepszy niż ten kosztujący tytułowe 400 zł. Przykładem takiego produktu są chociażby Aune E1, przynajmniej dla mnie. Co do Byronów BT - owszem, posiadam jako jedną z trzech par bezprzewodowych jak liczę, ale paradoksalnie najczęściej wykorzystuję je jako headset bezprzewodowy do samochodu z racji fantastycznej ergonomii, baterii i mechanizmów energooszczędnych.

Różnica w dźwięku między modelem konwencjonalnym a bezprzewodowym zawsze jest, chociażby ze względu na jakość samych przetworników (oba), przetwornika C/A (BT) czy zdolności brzmieniowo-napędowych źródła (analog).

Wybór między dokanałowym a pełnowymiarowym modelem to nie tyle preferencja, co po prostu potrzeba. Osobiście po słuchawki dokanałowe sięgam tylko w określonych sytuacjach, najczęściej związanych z koniecznością uzyskania większej izolacji niż na słuchawkach pełnowymiarowych, w ramach których 90% mojej kolekcji to modele pół/otwarte. 

Pozdrawiam.

• 3 weeks later...

Tak wracając do tematu, o tą wiedzę się rozchodzi, bo nie jestem pewien, czy przy wyborze słuchawek za 400 zł (Yamaha) będę w stanie docenić ten dźwięk w tym pułapie cenowym, gdyż nigdy nie miałem porządnych słuchawek. Ostatnio mój dylemat powiększył się o kolejny model, mianowicie Snab Overtone EP-101M, oczywiście I generacji, po lekturze recenzji na Audiofanatyku (ludzie narzekali, że nie ma ich dostępnych, lecz je znalazłem) Może warto byłoby zacząć od tychże słuchawek, zwłaszcza, że ryzyko rozczarowania będzie zdecydowanie mniejsze.

Jeżeli chodzi o Byrony, zważając, że nie używasz ich często, znaczy że to model niezbyt porywający? tak pytam o subiektywną opinię ;)

Proszę brać pod uwagę, że słuchawek mam (i w sumie jako prowadzący bloga wręcz muszę mieć) multum, toteż spokojnie znajdą się pośród nich pary, których nie używałem od miesięcy. Najczęściej z braku potrzeby, ale też jako że przesiaduję w nich całymi dniami, tak jak pisałem w cichym pomieszczeniu pracowni nie są mi zupełnie potrzebne rozwiązania dokanałowe. A jeśli już to czynię, mam pary po prostu droższe i lepsze od Byronów na poziomie czystej jakości, także pośród modeli wireless (NuForce BE Sport3 oraz BE6i).

W przypadku Yamah spokojnie rozważyłbym dołożenie 100 zł z groszem do Aune E1 - są jaśniejsze, ale bardziej kompletne i konwencjonalne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nawet jeśli na początku nie doceni Pan ich dźwięku w pełni, to przy każdej przesiadce w dół wrażenia będą bardzo dobitne.