Jump to content

Słuchawki dokanałowe ~400 zł


KAZEE
 Share

Recommended Posts

Hej,


Przymierzam się do kupna słuchawek dokanałowych na miasto, ewentualnie do laptopa, mój traf padł na Yamaha EPH-100. Cenowo jest to max jaki jestem skłonny dać, chyba że naprawdę warto dopłacić (w granicach rozsądku  ;)) Zastanawiam się jeszcze nad Beyerdynamic Byron BT, (posiada je użytkownik EvilKillaruna o ile się nie mylę :P) bezprzewodowe. Czytałem recenzję obu tych słuchawek, lecz chciałbym poznać również wasze opinie. Kolejne moje pytanie, czy jest jakakolwiek różnica w dźwięku miedzy słuchawkami przewodowymi, a bez? Jeżeli chodzi o preferencje odsłuchu, to moje gatunki to metal, rock, również trap czasami pop, chciałbym aby w słuchawkach żaden z pasm znacząco się nie wyróżniał, choć lekko podbity bass i dobra scena nie byłyby złe ^^. Co do samych słuchawek, czy wybór miedzy dokanałowymi, a nausznymi to jedynie różnica w kwestii preferencji?

 

E: Źródła, do których będą podpięte te słuchawki to tel(iPhone)/integra z laptopa

Pozdrawiam, dzięki za odp.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Wspomniane granice rozsądku u każdego człowieka kończą się na innym pułapie, a ten wynika często nie tyle z majętności co po prostu wiedzy że za np. +200 zł dostanie sprzęt znacznie lepszy niż ten kosztujący tytułowe 400 zł. Przykładem takiego produktu są chociażby Aune E1, przynajmniej dla mnie. Co do Byronów BT - owszem, posiadam jako jedną z trzech par bezprzewodowych jak liczę, ale paradoksalnie najczęściej wykorzystuję je jako headset bezprzewodowy do samochodu z racji fantastycznej ergonomii, baterii i mechanizmów energooszczędnych.

Różnica w dźwięku między modelem konwencjonalnym a bezprzewodowym zawsze jest, chociażby ze względu na jakość samych przetworników (oba), przetwornika C/A (BT) czy zdolności brzmieniowo-napędowych źródła (analog).

Wybór między dokanałowym a pełnowymiarowym modelem to nie tyle preferencja, co po prostu potrzeba. Osobiście po słuchawki dokanałowe sięgam tylko w określonych sytuacjach, najczęściej związanych z koniecznością uzyskania większej izolacji niż na słuchawkach pełnowymiarowych, w ramach których 90% mojej kolekcji to modele pół/otwarte. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak wracając do tematu, o tą wiedzę się rozchodzi, bo nie jestem pewien, czy przy wyborze słuchawek za 400 zł (Yamaha) będę w stanie docenić ten dźwięk w tym pułapie cenowym, gdyż nigdy nie miałem porządnych słuchawek. Ostatnio mój dylemat powiększył się o kolejny model, mianowicie Snab Overtone EP-101M, oczywiście I generacji, po lekturze recenzji na Audiofanatyku (ludzie narzekali, że nie ma ich dostępnych, lecz je znalazłem) Może warto byłoby zacząć od tychże słuchawek, zwłaszcza, że ryzyko rozczarowania będzie zdecydowanie mniejsze.

Jeżeli chodzi o Byrony, zważając, że nie używasz ich często, znaczy że to model niezbyt porywający? tak pytam o subiektywną opinię ;)

Link to comment
Share on other sites

Proszę brać pod uwagę, że słuchawek mam (i w sumie jako prowadzący bloga wręcz muszę mieć) multum, toteż spokojnie znajdą się pośród nich pary, których nie używałem od miesięcy. Najczęściej z braku potrzeby, ale też jako że przesiaduję w nich całymi dniami, tak jak pisałem w cichym pomieszczeniu pracowni nie są mi zupełnie potrzebne rozwiązania dokanałowe. A jeśli już to czynię, mam pary po prostu droższe i lepsze od Byronów na poziomie czystej jakości, także pośród modeli wireless (NuForce BE Sport3 oraz BE6i).

W przypadku Yamah spokojnie rozważyłbym dołożenie 100 zł z groszem do Aune E1 - są jaśniejsze, ale bardziej kompletne i konwencjonalne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nawet jeśli na początku nie doceni Pan ich dźwięku w pełni, to przy każdej przesiadce w dół wrażenia będą bardzo dobitne. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...