Jump to content

Otwarte do DFB+X7S

Naurelis
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Na początek może przedstawię czym dysponuje i czego szukam.

A więc moja przygoda ze sprzętem lepszym niż empetrójka z bazaru rozpoczęła się od dokanałowych Phonaków Audeo, później kupiłem DACa Dragonfly Black i następnie Audio Technicia ATH-AD700X, zaznaczę że sygnatura zarówno DACa jak i słuchawek bardzo mi odpowiada, ale o tym dalej. Mam też ruskie Elektroniki i Tonsile SD-426 lecz to ciekawostka i rzadko je używam. Ponieważ potrzebowałem słuchawek zamkniętych do pracy kupiłem K550 mk2. Ostatni mój zakup to Aune X7s który spinam interkonektem Melodika do Dragonfly'a. Wiem, że to może trochę niefortunne połączenie bo ATH a zwłaszcza K550 nie potrzebują silnego źródła, ale wzmacniacz kupiłem z myślą o upgradzie do lepszych słuchawek. Ktoś zapyta dlaczego nie wybrałem X1s? Sam nie wiem, obawiałem się że nie napędzą bardziej wymagających słuchawek, chociaż teraz jak patrzę na wymagania znanych i będących w moim zasięgu słuchawek to X1s dało by sobie radę ze wszystkim. Czego szukam:

-przede wszystkim sepraracji

-możliwie szerokiej sceny i przestrzeni

- neutralnego dźwięku

Co waszym zdaniem zrobić? Zastanawiam się nad Q701, może coś od Beyerdynamica a może to ślepa uliczka i sprzedać obecny DAC, wzmacniacz i wybrać coś innego? Sygnatura Dragonfly'a mi odpowiada, ale mam wrażenie że X7s się trochę nudzi w tej konfiguracji. Muzy słucham głównie z Macbooka i Tidala HiFI (Dragonfly odtwarza pliki MQA - Masters), mam też gramofon ale do toru słuchawkowego podłączam rzadko.

Witam,

Nie doczytałem się nigdzie progu cenowego, więc wobec tego osobiście wybrałbym albo Sennheisery HD800, albo zdecydował się na najtańszego STAXa SRS-3100. Pierwsza para spełnia wszystkie wymagania poza tendencji do podkreślania punktu 6 kHz, przy drugiej scena jest mniejsza niż w HD800, ale holografia na niezgorszym poziomie + odpadają kwestie napędu. Z czegoś bardziej przyziemnego - sądząc po wytypowanym tu modelu AKG - najpewniej okolice K702 lub DT880. W ostateczności HD600, choć nie mają przeogromnej sceny.

Dzięki za odpowiedź. Fakt nie podałem bardzo istotnej informacji jaką jest budżet. Niestety HD800 i Stax wydają się poza zasięgiem, chociaż bardzo jestem ciekaw elektrostatów i przy sposobnej okazji nie omieszkam wypróbować. Poza tym boje się żony ;-) Realnie zaciekawiły mnie DT880 o których przyznam myślałem. Pytanie która seria będzie najbliższa moim oczekiwaniom? Niestety nie mogę tego sprawdzić na własne uszy bo mimo, że mieszkam w okolicy Warszawy i spędzam tam większość dnia to jednak inne obowiązki nie pozwalają, dlatego wolę powierzyć się specjaliście Mam też małe pytanie z innej beczki i przepraszam z góry za offtop, mianowicie czy X7s można z korzystnym efektem wykorzystać jako pre wzmacniacza głośnikowego?

Zachęcam zatem, aby małżonce również dać do posłuchania. Być może zmieni zdanie. Nie żebym był osobą infantylną, ale gdy pierwszy raz słuchałem dawno temu modelu SRS-3010, wielokrotnie w odsłuchach wzruszałem się bardzo głęboko. To dlatego ich recenzję pisałem dwa tygodnie i w samym pliku doc tekst miał ponad 20 stron. Było to 7 lat temu. W Warszawie jest sklep Audiomagic, od którego miałem wypożyczony zestaw SRS-3100 na testy - na pewno warto znaleźć czas by nawiązać z nimi kontakt i umówić się na odsłuchy, bowiem może to naświetlić niesamowicie cała sytuację i wynieść ją na zupełnie nowy wymiar abstrakcji + odpada wtedy koszt wzmacniacza (jest w zestawie). Nie jestem pewien też czy i DT880/990 by się u nich nie znalazły, ale tu też warto by wtedy zapytać. Może Pan myślę spokojnie spróbować serii 600 Ohm, którą testowałem swego czasu z ręki prywatnej na blogu. Ogólnie bardzo lubię modele 600 tego producenta, ponieważ nie są aż tak trudne w napędzeniu jak dawne egzemplarze, a także łatwiej jest w nich kontrolować całe pasmo, zwłaszcza bas. Co do X7S - tak, spokojnie można go wykorzystać w takiej roli.

Chciałbym w to wierzyć, że uda się ją przekonać. Chyba jednak umówię się na odsłuch w Audiomagicu. Byłem tam nawet przez przypadek w celu odbioru temblaka, słuchałem nawet jakiś zamkniętych Audio - Technic. Boję się jednak tego, że Staxy spodobają mi się za bardzo i nie będę chciał bez nich wyjść. Przy okazji zapytam czy miał Pan może okazję posłuchać ATH-AD700X? Oczywiście najlepiej sprawdzić na własnych uszach przytoczone tu SRS i DT, jednak zastanawiam się czy sygnatura dźwięku będzie podobna. Nie ukrywam, że ze wszystkich poznanych przeze mnie słuchawek te mi odpowiadają i najczęściej ich używam. Co w nich najbardziej cenie to ogromną przestrzeń i przyjemny bas (a nie lubię gdy jest go za dużo), mogłyby być nieco bardziej detaliczne w wyższych zakresach i tego najbardziej poszukuję. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak umówić się na odsłuch SRSów. Dziękuję za pomoc. 

Niestety modelu tego nie dane mi było jeszcze słuchać. Aczkolwiek od razu mogę Panu powiedzieć, że będzie to zupełnie inna szkoła grania niż modele z serii DT, zaś wszystkie te pozycje to będzie dodatkowo zupełnie inna para kaloszy niż elektrostatyki. Wejdzie tu bowiem Panu różnica technologii. 99% modeli dynamicznych nie ma z reguły szans aby zbliżyć się do jakości, holografii i szybkości oferowanej przez modele elektrostatyczne. Tym bardziej zachęcam do odsłuchów i porównań, bowiem wtedy naprawdę wiele rzeczy stanie się jasnych, a wszelkie dylematy, nawet jeśli pozostaną, łatwiej będzie posortować i nad nimi pracować w zakresie odpowiednich rozwiązań.

• 2 weeks later...

Przepraszam za off-top, ale chciałbym się dowiedzieć Pańskiej opinii co do mojego toru. Mianowicie nie wiem, czy dobrze zrobiłem kupując X7s. W to miejsce mógłbym mieć X1s, który spełnia dwie funkcje. Porównując Dragonfly Black vs X1s, który postawiłby Pan wyżej? Wiem, że chińska Integra jest 3 razy droższa, ale czy wyraźnie lepsza? Chodzi mi głównie o separację i rozdzielczość/detaliczność. Wiem z kilku źródeł, że X1s gra nieco węższą sceną, Dragonfly szeroko i lekko ciepło, co mi się wyraźnie podoba.

Nie sądzę aby moja opinia miała jakiekolwiek znaczenie :). Najważniejsze aby to Pan był zadowolony z odsłuchów, a z tego co czytam - w sumie nawet jest. Separacja, rozdzielczość i detaliczność "lepsze" powinny być na X1S, natomiast barwa i szerokość sceny prawdopodobnie wskazałby Pan za "lepsze" na DFB. Jeśli chce Pan połączyć jedno z drugim, prawdopodobnie DragonFly Red będzie na to wszystko odpowiedzią. Jest mniej plastyczny na średnicy, bardziej porozsuwany planarnie, do tego nie skąpi detaliczności. Natomiast 100% oczekiwanego brzmienia znalazłby Pan prawdopodobnie w NuForce DAC-80.

Jak zawsze dyplomatycznie i z klasą :-) Dziękuję za odpowiedź. Tak jestem zadowolony do czasu gdy nie posłucham czegoś lepszego ;-) Reda słuchałem podczas zeszłorocznego dnia prasowego na AVS jednak nie odkryłem znaczącej różnicy w dźwięku ale zapewne wynikało to pośpiechu i całego zamieszania dookoła. Przyznam, że DACa-80 również rozważałem. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.