Jump to content

Alternatywa dla Superlux HD661 na miasto (do 300 zł)

merrigoth
 Share

Recommended Posts

Szukam alternatywy dla słuchawek Superlux HD661. Słuchawki mają być używane w mieście, niekiedy w domu do oglądania filmów, ale docelowo w mieście, w środkach komunikacji miejskiej oraz podczas spaceru. Szukam słuchawek zamkniętych, raczej nausznych, ale o większych muszlach (coś jak Sony Mdr V55 czy Audio Technica SJ55), ponieważ sądzę, że w moim przypadku będą prawie jak wokółuszne. Ewentualnie czegoś właśnie wokółusznego, ale niewielkich gabarytów, mało masywnych, coś w typie Superluxów HD661. Mam małą głowę i wszelkie większe wokółuszne po prostu nie trzymają się pewnie i jednak nie są do końca wygodne ze względu na te gabaryty właśnie. Te Superluxy byłby właśnie w porządku, dźwiękowo bardzo mi podeszły, gdyby nie to, że nie mają regulacji pałąka, co powoduje, że opadają w dół i nie ma niestety żadnego sposobu, żeby coś z tym zrobić.  

Z tego powodu szukam alternatywy. Czegoś brzmiącego możliwie najbardziej podobnie, dźwięku o jasnej i zimnej charakterystyce, detalicznego, nieco analitycznego, czystego, z dobrą sceną, na tyle, na ile to możliwe przy konstrukcji zamkniętej. Zależy mi na izolacji raczej w jedną stronę - na tym, żeby dźwięk nie wyciekał na zewnątrz. Jeżeli chodzi o izolację od hałasów, to nie musi być nie wiadomo jaka, może być troszkę gorsza. Muzyka jakiej słucham to rock, pop, elektronika. Poza tym potrzebuję tych słuchawek do odsłuchu słuchowisk oraz audiobooków, od czasu do czasu do oglądnięcia filmu. 

Słuchawki będą grały z Samsungiem. W planie mam również zakup w najbliższym czasie przenośnego wzmacniacza słuchawkowego.

Budżet to maksymalnie 300 zł.

Byłabym wdzięczna za pomoc. Nie jestem ekspertem w temacie. :)

Wiem, że był już zbliżony temat, ale mam trochę niższy budżet i nieco inne oczekiwania.

Edited by merrigoth