Jump to content

Sony mdr 1000x wasze opinie

Ejsit
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Nosze się z zakupem słuchawek Sony mdr 1000x.

Będą to moje pierwsze słuchawki z "wyższej półki". Zauroczyły mnie opcją o której do tej pory nie miałem pojęcia, a mianowicie ANC.

Czy ktoś z was miał do czynienia z tymi słuchawkami ?

Jakie są wasze subiektywne odczucia ?

Przyznam, że cena trochę mnie przeraża i ciągle zastanawiam się czy nie lepiej poszukać jakiejś tańszej alternatywy, albo zrezygnować z ANC. Macie jakieś rady?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Działanie systemów ANC znam chociażby z K390NC i włączenie tego systemu potrafiło modulować dźwięk reprodukowany przez same słuchawki. Przede wszystkim jednak należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy system ten jest faktycznie niezbędny. Z MDR1000X niestety nie miałem styczności, ale znam osoby które sobie je chwalą. Sam osobiście jednak nie zdecydowałbym się na ich zakup, a przynajmniej nie bez wcześniejszego odsłuchu. Zwłaszcza że w niewiele większej cenie mogę mieć kapitalnie brzmiące Bowers & Wilkins P7 Wireless lub równie fantastyczne Audio-Techniki ATH-DSR7BT, choć obie pary są bez systemu ANC. 

Pozwolę sobię odpowiedzieć. W linkach poniżej Michale umieszczam dwa linki do obydwu par słuchawek które były recenzowane przez Pana EvilKillaruna :)

MSR7: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-msr7/
oraz
B&W P7 Wireless: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Po konsultacjach i przeczytaniu recenzji sam zakupiłem P7W.

No właśnie, MSR a mnie bardzie zastanawia porównanie DSR7BT i P7W :)

Czytałem wcześniej powyższe recenzje parokrotnie i oczywiście podobnie skłaniam się ku P7W. Nie mniej planuję również odsłuch MSR7, tak dla porównania, choć na 90% je odrzucę.

Przepraszam, oczy zmęczone i mała gafa się przytrafiła. Nie zauważyłem że tam jest D zamiast M :P 
Miałem przyjemność krótkiego obcowania z MSR7 i wydają się być na pierwsze przymierzenie wygodniejsze. Mam nadzieję że P7W przyjdą do mnie pod koniec tygodnia to będe mógł ze spokojem trochę z nimi pobyć :) 

DSR7 to bardziej cyfrowa wersja MSR7 o podobnym strojeniu, ale:

• wyższej klasie całościowej dźwięku
  • większej czystości
  • lepiej reprodukowanej średnicy
  • nieco mocniej zaznaczonym najniższym basie (zejście)
  • pełnym interfejsie cyfrowym (BT + praca po kablu USB)

Jeśli ktoś jest w miarę lub całkowicie zadowolony z MSR7 i po prostu szuka upgrade'u, prawdopodobnie właśnie w DSR7 go znajdzie. Obie pary, tj. DSR i P7W bardzo mi się podobają, ale w codziennym użytkowaniu chyba jednak dałbym pierwszeństwo DSRom. Są wygodniejsze wprost z pudełka (w P7W należy rozgiąć pałąk jeśli mają zbyt duży docisk) i bardzo praktyczne, zwłaszcza po USB z komputerem. Do elektroniki jak znalazł.Jeśli natomiast liczy się tylko i wyłącznie jakość dźwięku, realizm i bardziej analogowe prezentowanie muzyki niż techniczne, wtedy P7W można spokojnie brać na ruszt. Z ani jedną ani drugą parą moim zdaniem nie można stracić.

Edited by EvilKillaruna