Jump to content

Karta dźwiękowa pod USB, max 350zł, Takstar HI2050

Recommended Posts

Hey!

Mam pewien problem ponieważ, musiałem wyjąć swoją kartę dźwiękową Xonar DX po zakupie dużej karty graficznej (prawie 3 sloty) i nie mam miejsca gdzie ją wpiąć - brak wolnych slotów pcie. Z tego powodu poszukuję jakiejś fajnej karty na USB, ponieważ na obecnej Realtek ALC892 (dzwiękówka w ASRock P67 Pro3) słucha się bardzo średnio, szczególnie muzyki :S

Moje słuchawki obecne to głównie Takstar HI2050.

Dobrze by było, gdyby była sporo lepsza niż poprzednia, szczególnie przy muzyce i grach (dźwięk 3D), a także gdyby miała wejście na mikrofon (ale to już nie jest b. konieczne, dźwięk w słuchawkach najważniejszy:)

Cena max ok. 350. Lepiej mniej, ale jeśli _warto_ i będzie różnica w słyszalności to dołożę, może być i trochę więcej.

Słyszałem o takich (podaję w losowej kolejnosci):

1. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition 360PLN (+ ew. jakie OPAMPy polecacie do tych słuchawek(?), np czytałem o MUSES8820 który jest popularny na forach, nie mam pojecia który mógłby 'pasować' lepiej, żeby potem nie okażało się ze coś tam z 'górą' czy 'dołem' jest nie tak i bedzie lipa, a ja kupuję wszystko w ciemno ;D)

2. FX Audio DAC-X6 HiFi - 65 Euro

3. CREATIVE SOUND BLASTERX G1 130PLN

4. FiiO E10K Olympus 2 - 330PLN

5. DragonFly Black - 350 PLN

6. S.M.S.L M2 - 270PLN

7. S.M.S.L M3 - 400PLN

Dziękuję za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam

Bartek

Edited by b4rt3k

Witam,

On 25.09.2017 at 3:34 PM, b4rt3k said:

Dobrze by było, gdyby była sporo lepsza niż poprzednia, szczególnie przy muzyce i grach (dźwięk 3D), a także gdyby miała wejście na mikrofon (...)

Cena max ok. 350.

Obawiam się, że obie te rzeczy się wzajemnie wykluczają. Co do podanych przez Pana pozycji:

1. Uniwersalnie polecam Bursona SS V5i, choć niestety ma on swoją cenę. MUSES natomiast niestety jest często podrabiany i łatwo trafić na kość grającą poniżej oczekiwań.

2. Nie znam.

3. Kiepski układ, nie polecam poza sytuacjami, w których nie ma innej opcji.

4. Recenzja jest na blogu.

5. Recenzja jest na blogu.

6. Recenzja jest na blogu.

7. Nie słuchałem, ale ponoć całkiem sensowny.

A tak ogólnie to może Pan spróbować użyć risera PCIe i spróbować zamontować kartę w wolnym śledziu używając bezpośrednio zasłoniętego gniazda z płyty :).

Pozdrawiam również.

• Upvote 1

Dziękuję Panu za odpowiedź :D

Blog oczywiście czytałem, wybrałbym polecaną przez Pana SC808, ale brak gniazda uniemożliwia to. Myślałem też o użyciu risera i przejrzałem różne wersje na Allegro, np, taśma 1x - 1x 19cm i wydaje się to za krótkie, chyba że da się je połączyć razem, np 3ty; są jeszcze wersje płytki + kable USB które są dłuższe. Próbował ktoś może takiego rozwiązania przy kartach dźwiękowych (i który riser byłby lepszy)?

Podaję link: allegro risery

Cena taka, ponieważ po przeczytaniu Pana bloga stwierdziłem, że jak wymienię za jakiś czas płytę+cpu lepiej będzie kupić lepszą kartę wewnętrzną (np SC808), która na nowej płycie już się zmieści. Jak widać Bursona SS V5i tania nie jest ;)

Pozdrawiam

Edited by b4rt3k

Proszę uprzejmie.

Naturalnie można połączyć ze sobą kilka riserów, jeśli są one taśmowe. Linus Tech Tips robił kiedyś eksperyment z takowymi. Próba była wykonywana z kartami graficznymi, a więc urządzeniami o nieporównywalnie większym obciążeniu złącza PCIe. Jeśli ma Pan wolne gniazdo x16 które karta zasłania, spróbowałbym na początek ze zwykłą taśmą, jako że to rozwiązanie najmniej inwazyjne (a co zakładam w Pana przypadku): http://allegro.pl/tasma-riser-pci-e-pcie-pci-express-16x-i6906822004.html

Niestety cena jest faktycznie troszkę na rzeczy, a żeby mieć naprawdę bajeczny dźwięk, trzeba obsadzić wszystkie trzy gniazda na karcie takimi Bursonami. Jedna z posiadanych przeze mnie kart ma właśnie taką konfigurację (druga ma konfigurację 2x SS V5 + LM4562) i umieszczona jest w małym komputerze typu cube, który służy mi jako platforma do pracy zamiast laptopa (wymuszającego wtedy na mnie dodatkowy zakup osobnego DACa) podczas wyjazdów do rodziny. Priorytetem była tam przede wszystkim jak największa oszczędność miejsca w obudowie oraz jak największa ochrona przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Przy SS V5i nie dość bowiem, że może Pan bez trudu zamocować pokrywę ochronną karty, to jeszcze same kości mają korpusy z aluminium. Brzmieniowo zaś jest na tyle klasowo i uniwersalnie, że układ ten nie nie ma kompleksów przed podłączeniem słuchawek za kilka tysięcy i nie zwraca jakichś szczególnych błędów podczas wykonywanych odsłuchów. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

A to ciekawe... ponieważ zapytałem jednego sprzedawcę czy mogę połączyć 2-3 taśmy x1 i powiedział że niestety po połączeniu kilku taśm nie będzie działać. Zamówiłem taką wersję: http://allegro.pl/riser-pci-e-1x-16x-usb-3-0-sata-wersja-008s-kb24-i6902173319.html

Generalnie nie wiedzą czy będzie działać z kartami dźwiękowymi, sam muszę spróbować. Niestety nie mam innego gniazda wolnego np. x16, tylko x1. Risera zamierzam wpinać na to górne x1: http://www.asrock.com/mb/Intel/P67 Pro3/index.asp

Dziękuję za interesujący komentarz, już jestem troche bardziej zorientowany co kupić jeśli chodzi o OPAMPy do przyszłościowego SC808, ofc może jak będę miał gdzie go wpiąć xD

Pozdrawiam

On 9/27/2017 at 2:47 PM, EvilKillaruna said:

A tak ogólnie to może Pan spróbować użyć risera PCIe i spróbować zamontować kartę w wolnym śledziu używając bezpośrednio zasłoniętego gniazda z płyty :).

Dziś właśnie dostałem risera i zamontowałem, DZIAŁA! Mase kombinowania z montowaniem pomimo ze mam dużą obudowę. Po odpaleniu windowsa, device manager widział jakiś nieznany sprzet i myslalem ze już nic z tego, ale przypomiałem sobie o sterownikach (najwidoczniej odinstalowalem). Riser z karta leża sobie luźno dość nie przymocowane do niczego, na zasilaczu xD

Wcześniej myślalem o tym riserze, ale wszystkie które poprzednio przegladałem miały inaczej umiejscowione USB na małej płytce i by nie weszło (duże chłodzenie CPU). Wielkie dzieki, no i może komuś się to info przyda - działa nie tylko do k. graficznych ale i dźwiękowych ;)

A ja za jakiś czas mogę znowu ryzykować SC808+riser (narazie Xonar DX :), chyba że już zmienię płytę LOL

Edited by b4rt3k