Jump to content

Słuchawki do domu z izolacją dźwięku lub tłumieniem hałasu - budżet 2000 zł +


Kolesław
 Share

Recommended Posts

Witam

Sprawa wygląda tak: podczas słuchania muzyki, oglądania filmów, spania - drażnią mnie wszelkie dźwięki zewnętrzne bez względu na skale (hałasujący system windy w bloku, biegające po suficie dzieciaki sąsiadów, grający telewizor, oraz inne stuki puki wydobywające się za ścian bloku). Nic z tym nie zrobię, tak mam i koniec :) . Szukam więc rozwiązań, które zredukują problem (najlepiej dom wolnostojący w szczerym polu, ale to jeszcze długie się nie uda :( ). Co możecie polecić w tych dwóch przypadkach, żeby w najlepszym możliwym stopniu odciąć się od świata:

1.  Oglądanie filmów – początkowo napaliłem się na Bose QC 25 z ich podobno fenomenalnym  aktywnym tłumieniem hałasów. Później poczytałem jak to działa no i nie jestem przekonany czy ten system poradzi sobie z moim problemem, czyli nagłymi, często nierytmicznymi odgłosami zewnętrznymi. Idealne były by słuchawki, które nieustanie tworzą pewien rodzaj bariery, bez systemu nasłuchu. Na razie o takich nie słyszałem. Zacząłem więc myśleć o jakiś słuchawkach z dobrą pasywną izolacją dźwięku i początkowo znalazłem Sennheiser’y 280 pro albo ATH-M50x.
Ogólnie nie zależy mi na bezprzewodowym systemie, dźwięk też nie musi być audiofilski, co nie znaczy że ma być zły. Priorytet to wytłumienie, później dźwięk, następnie możliwość łatwej wymiany poduszek/gąbek w przyszłości no i długi kabel min. 2,5m. Co moglibyście polecić ? - to pierwsza sprawa, a druga to interesują mnie Wasze opinie co do Bose’ów i systemu ANC – czy poradzi sobie z odgłosami o których pisze?

2. Kwestia słuchawek in-ear do spania. Tutaj podobna sytuacja – napaliłem się na Bose QC 20, ale czy coś zdziałają ? Proszę o opinie w tym temacie. Jeżeli uważacie, że to zły pomysł to ponownie – jakie słuchawki polecicie, które mają bardzo dobrą izolację ? Tutaj jest prościej, bo jakoś odsłuchu nie gra dla mnie roli. Chodzi mi jedynie o puszczanie dźwięków typu white noise. Muszą też być bardzo wygodne, by nie wypadały i nie wadziły zbytnio w nocy.

To tyle moich problemów życiowych ;) Mam nadzieję, że coś poradzicie.

Edited by Kolesław
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Dźwięki zawsze będą w pewnym procencie słyszalne, ponieważ nasze ciało również działa jako odbiornik drgań i uderzeń. Podczas spania najlepiej sprawdzą się prawdopodobnie piankowe zatyczki douszne, choć należy je ze względów higienicznych regularnie wymieniać. Może również Pan spróbować wyćwiczyć tak organizm, aby nie reagował na podniesiony noise floor w postaci szumu, np. wentylatora. Pozwala to na wyciszenie części dźwięków w nocy, ale trzeba metodą prób i błędów znaleźć odpowiednie dla siebie częstotliwości, aby nie nabawić się migreny i problemów z należytym wypoczęciem po przespanej nocy. 

Ze słuchawkami Bose przyznam nie miałem jeszcze kontaktu. Z modeli dokanałowych najlepiej sprawdzają się Etymotic, jako że mają bardzo specyficzną konstrukcję, ale i też głęboką aplikację dokanałową. Osobiście przy bardzo dużym hałasie lub konieczności maksymalnej izolacji stosowałem połączenie konwencjonalnych słuchawek dokanałowych (np. Aune E1) oraz nakładanych zaraz po nich na głowę ochronnikach słuchu Peltor Optime III. Daje to podwójną izolację i do dziś nie znam słuchawek, które izolowałyby lepiej od takiego połączenia, nie mówiąc o tym że całościowo jest bardzo opłacalne i niezależne od brzmienia zastosowanych słuchawek dokanałowych. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...