Jump to content

K240 czy k550 mk2

Marcin88
 Share

Recommended Posts

Trudno mi powiedzieć jakiego dźwięku Pan oczekuje, ponieważ gatunek "epic music" nic mi nie mówi. Do gier sprawdzić mogą się obydwa modele słuchawek, ze względu na odpowiednio dużą scenę, co ułatwia lokalizowanie położenia przeciwnika. AKG K550 będą w miarę neutralnie grały z słabszym basem, a model K240 Studio będzie mocno podkreślał bas oraz sopran,  z trochę wycofaną średnicą. Jeśli lubi Pan mocny bas i dużą ilość detali w muzyce to K240 Studio/MK II powinny być dobrym wyborem. Wersja MK II jest nieco droższa, ale posiada dodatkowe wyposażenie takie jak zapasowy kabel i nausznice welurowe.

Jeśli budżet to 900 zł. może warto go nieco nagiąć, tak do 1000 zł.? Wtedy zmieściłby się Pan z używanymi AKG Q701 (ktoś obecnie wystawia w bardzo dobrym stanie za 700 zł.) i do tego Fiio E10K (można negocjować cenę ze sklepami - mi udało się swego czasu nabyć nowy za 300 zł). Do gier po wyjściu liniowym będzie to świetny zestaw, ale może być problem przy "epic music" ;-) 

Q701 do wyjścia liniowego? Te słuchawki wymagają wzmocnienia, za cenę 700 zł można w sumie kupić nowe AKG K701 lub K702, które będą bardzo podobne do nich brzmieniowo. Dodatkowo  K702 nie posiadają wypustek na opasce. 

Co do wzmocnienia to nie ma różnicy, czy to K701/702 czy model Q701. Natomiast z mojego doświadczenia - czysto indywidualnie - lepsze używane w dobrym stanie Q niż nowy model K (szczególnie gdy wchodzi w grę podobna cena). Co do napędzęnia - fakt seria 7 wymaga wzmacniacza do wydobycia pełni potencjału (chociaż nie tak potężnego jak się powszechnie sądzi, większą rolę pełni jednak DAC i ich odpowiednie wysterowanie).

Abstrahując od tego - pytanie w temacie było o modele AKG w budżecie do 900 zł i w tym kontekście odpowiadałem. Nadal uważam, że lepiej mieć w dobrym stanie używane Q701 i fiio E10K za kwotę 1000 zł.

Co do wypustek - miałem model K702 i Q701, dla mnie jest to zdemonizowany wątek - nie czułem nigdy dyskomfortu przy tych drugich, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia indywidualna. 

AKG K550 będą w miarę neutralnie grały z słabszym basem

Niby tak, ale basem potrafią zaskoczyć jak się pokombinuje z głośnością i equalizerem. Moim zdaniem to jasne słuchawki, grają bardzo czysto i czasami tak jasno, że aż zęby bolą, ale często je zakładam do elektroniki, tej mniej "świszczącej" bo jest świetna separacja dźwięków. Słucham na  sc808.

Moim zdaniem: Kup sc808 i Beyerdynamic 990 PRO i będziesz mega zadowolony, przynajmniej dopóki pady się nie zużyją bo zużywają się szybko, potem trzeba wymienić :P Mam porównanie bo słucham 4 różnych par droższych słuchawek na przemian i gustuję przede wszystkim w "epic music" style czyli elektro symfonia.

Jeśli lubi Pan mocny bas i dużą ilość detali w muzyce to K240 Studio/MK II powinny być dobrym wyborem.

Niestety nie mam, ale znajomy ma razem z sc808 i bardzo sobie chwali. Chciałbym je sprawdzić. Może to byłby najlepszy wybór? Nie brałem tylko dlatego, że zausznice nie nadają się do wielkich uszu jakich jestem posiadaczem.

Edited by Zgudi

On 29.09.2017 at 0:23 AM, Zgudi said:

Niby tak, ale basem potrafią zaskoczyć jak się pokombinuje z głośnością i equalizerem. Moim zdaniem to jasne słuchawki, grają bardzo czysto i czasami tak jasno, że aż zęby bolą, ale często je zakładam do elektroniki, tej mniej "świszczącej" bo jest świetna separacja dźwięków. Słucham na  sc808.

Moim zdaniem: Kup sc808 i Beyerdynamic 990 PRO i będziesz mega zadowolony, przynajmniej dopóki pady się nie zużyją bo zużywają się szybko, potem trzeba wymienić :P Mam porównanie bo słucham 4 różnych par droższych słuchawek na przemian i gustuję przede wszystkim w "epic music" style czyli elektro symfonia.

Niestety nie mam, ale znajomy ma razem z sc808 i bardzo sobie chwali. Chciałbym je sprawdzić. Może to byłby najlepszy wybór? Nie brałem tylko dlatego, że zausznice nie nadają się do wielkich uszu jakich jestem posiadaczem.

Z tym equalizerem to bym nie przesadzał bo jak wiadomo jest to sztuczna zmiana barwy i coś dzieje się kosztem czegoś innego, kiedyś się bawiłem i efekt był taki iż kiedy podkręcałem bas to słuchawki zaczeły przymulać i o ile fakt bas był podbity to było to niestety w efekcie słuchawki traciły. Sam jednak jestem zwolennikiem słuchania bez equlizera, oczywiście czasami warto ale w granicach rozsądku aby słuchawki nie straciły więcej niż zyskały.