Jump to content

Xonar STX + Sennheiser HD380pro - sensowne podłączenie (dobór wzmacniacza?)


Recommended Posts

Witam
Szukam jakiegoś rozwiązania do podłączenia tych słuchawek zanim zacznę wydawać bezsensownie pieniądze.
Zaczynam zamawiać sobie opampy żeby uzyskać jak najlepszy dźwięk z Xonara STX, dlatego żeby w pełni wykorzystać jej potencjał chciałbym słuchawki podłączyć pod analog. Pod gniazdem wzmacniacza słuchawkowego dźwięk nie za bardzo mi się podoba - brakuje mu dynamiki i soczystości (również na polecanych LME49860). Dopiero coś zaczęło się dziać po podbiciu wzmocnienia na 64-300OHm oraz regulacji suwaków, jednak wiem że te słuchawki potrafią grać o wiele lepiej.
Ogólnie sprzęt wykorzystuje do gier, sporadycznie do muzyki - jednak każdym dźwiękiem się delektuję bardziej niż samą grą:) Zależy mi na przestrzeni, detalu, ale bez drastycznego ucinania czy ograniczania dolnych pasm jak ma to miejsce pod wzmacniaczem słuchawkowym. Ostatnio odkopałem i odkurzyłem stary wzmacniacz Technics SU-610 i po podpięciu do niego słuchawek dopiero nabrały w sobie życia ( z tym że jakość dźwięku, przestrzeń, detal drastycznie zmalała).
Jeśli chodzi o głośniki to rzadko z nich korzystam, ale czasami mi się zdarza dlatego też nie chciał bym ich eliminować tylko na korzyść słuchawek - ewentualnie dopasować do konfiguracji.

Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem:
-Używany wzmacniacz stereo (np. Denon, pma 720ae, Nad 322bee, Rotel Ra 01, lub coś ze stajni Yamaha, HK, Pioneer) + z czasem dokupić jakieś ekrany a słuchawki podpiąć pod ten że kupiony wzmacniacz.
-Wzmacniacz słuchawkowy z wejściem i wyjściem analogowym co bym nie musiał przepinać kabli między głośnikiem a słuchawkami.
-Lub inne rozwiązanie które polecicie za sensowne (Jakiś DAC, przedwzmacniacz czy może głośniki komputerowe aktywne z wyjściem słuchawkowym).

Powiedzmy na rozwiązanie początkowe mogę przeznaczyć ok 400-700zł, w porywach do 800zł jeśli coś będzie warte przekroczenia budżetu. 

Z góry dzięki za sugestie i pomoc.

Edited by LunioPL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...