Jump to content

Słuchawki Nauszone Zamknięte.

naitsybes
 Share

Recommended Posts

Witajcie :) 

Przymierzam się do słuchawek Nausznych,które będę używał na codzień w pracy więc około 8h dzienie dlatego zależy mi na wygodzie przy długim używaniu.Przez cały czas używam słuchawek dokanałowych i już po 2h odczuwam straszny dyskomfort.Słuchawki będą podłączane do smartphona, mowa o Xiaomi Mi Note,który posiada przetwornik ESS ES9018K2M i dwa wzmacniacze Texas Instruments OPA1612, więc może nie jest tak źle, do tego używam bezstratncyh formatow plikow typu Flac.Muzyki jakiej słucham to roznego rodzaje rocka ,od rocka alternatynwego po DeathCore :) .Zależy mi  aby było czuc nieco niskich tonów ale by nie zakłucały wysokich, wiecie aby było czu gitare basową i cały podkład ale by wokal (Darcie ryja :D ) było czyste a nie przygłuszone co często spotyka się w słuchawkach , oczywiscie zawsze w gre wchodzi jakis zaawansowany equalizer badz modyfikacja wypuszczanego audio popularnego w androidach jak viper4droid ale nie wszystko sie da jak sluchawki nie mogą :)

Strasznie nastwiłem się Słuchawki Xiaomi HiFI , przedewszystkim wybor padł na nie dlatego ,że mam zaufanie co do marki , obecnie korzystałem z ich dokanałowych pistonów i naprawdę dźwiekiem przypadły mi do gustu, druga sprawa to duże nauszniki z mieciutkiej skóry które schowają całe ucho.Ogołem jakośc wykonania jest super a dźwięk podobno rownież jest naprawdę niezły ale własnie mowię podobno gdyż trudno cokolwiek na temat tych sluchawek się dowiedziec,są bardzo mało popularne.Jak myslicie czy w cenie do 500zł kupie coś lepszego ? producent chwali sie rownież duzym 32 ohmowy 50mm, przetwornik iem wykonany z berylu, – odczepiany kabel z domieszką srebra i wzmocniony kewlarem.wydaje się by solidnie do tego ich sluchawki dokanalowe mi piston 3 przypadly mi bardzo do gustu.Co myslicie o tych sluchawkach ? ktoś je ma ? możę porowna ? czy z góry je skreślacie i polecacie inne ?

Pozdrawiam 

Edited by naitsybes

Witaj. 
Na wstępię chciałbym cię odesłać do zapoznania się z polecanymi słuchawkami przez naszego administratora ;). Wybór jest dość spory: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
Wątpie żeby ktoś na tym forum posiadał owy sprzęt. Obejrzałem recenzję Majster Pirzu i prezentują sie ciekawie; duża ilość dodatków, trwałe wykonanie. Pirzu skarżył się w swoim teście że odczuwa dyskomfort przy noszeniu ich, także tutaj bardziej stawiałbym wygodę na pierwszym miejscu. Osiem godzin to nie jest mało czasu. Co do dzwięku to potrzeba trochę czasu żeby słuchawki się wygrzały i dopasowały do kształtu głowy i małżowin. Osobiście polecałbym zapoznać się z tym modelem: https://www.ceneo.pl/35191039, ewentualnie zastanowiłbym się nad jakimiś welurowymi padami albo konstrukcją otwartą bo uszy będą sie pocić a następnie od słuchania zbyt długo muzyki można odczuć "kłócie". 
Może jakieś senki? https://www.ceneo.pl/47002713

• Upvote 1

• 2 weeks later...

LoCzekk 

Bardzo dziękuje ci za udzielenie odpowiedzi.Zakupiłem słuchawki Xiaomi okazało się,ze nie dołączają już dodatkowych dużych nauszyników i w zestawie nie ma tych dużych przez co musiałem je zwrócic.Mimo wszystko i tak nie bylem zadowlony z dźwięku.

Sluchawki te miały dziwnie tłumiący dół na moje ucho w gatunku rockowym przygłuszało to nieco perkujse i jak by znieksztalcało wokal generalnie trudno mi to opisac ale było wszystko nie tak jak byc powinno,W muzyce typowo klubowej czy popowej jakośc była nparawdę niezła ale do muzyki jakiej słucham nie nadają sie po prostu... a wszelkie zmiany w equalizerze rowniez nie dawalły oczekiwanych rezultatów.

W związku z tym nadal poszukje słuchawek dla siebie.Ostatnio przymierzałem polecane przez administratora słuchawki Somic V2 z linku podanego przez ciebie Loczekk,.Słuchawki posiadały wymienione nauszniki na  welurowe z HM5.Osobiscie wole skóropodobne ale na tym zestawie dźwięk na tlel mi odpowiadał ,że własnie poszukuje słuchawek,ktore brzmią podobnie,Samych somiców raczej nie kupie z racji otwartej konstrukcji zależy mi jednak na dobrej izolacji tak jak ma sie to zamkniętej konstrukcji.Oczywiście liczę się z tym ,że zamknieta konstrukcja wraz z skóropodobnymi nausznikami zwiekszy nieco dół ale dopóki nie bedzie on zagłuszał reszty to jak najbardziej go akceptuje :P .Z moich doświadczeń Somic v2 grają naprawdę dobrze gdyż wokal był czysty, gitare basową bylo czuc calkiem nieźle a w perkusji było słycha wiele detali.Słucham muzyki z gatunku DeathCore gdzie gitara jest w niższych tonach wiec na basie rowniez mi zalezy ale nie moze on byc dominujący.Jak myslicie czy znajdę w granicach 500zł słuchawek o konstrukcji zamknietej, ktore będą odpowiednie ? dodam ,że wczesniej na codzien używałem słuchawek dokanałowych i dźwięk bardzo odpowiadał mi z Xiaomi Mi piston v3 oraz tańszych Philips SHE3700 

Zastanwaim się nad polecanymi ISK HD9999 oraz Brainwavz HM5 jedankze obawaim się ,że bas/dół bedzie zagłuszał reszte jak myslicie czy są to słusne obawy ? zawsze jeszcze licze na equalizer ale w przypadku somicow nie trzeba bylo grzebac a dzwiek juz byl o wiele lepszy od xiaomi hifi i naprawde calkiem odpowiedni , konstrukcja zamknieta dodala by nieco dolu i blyo by idealnie :D

Pozdrawiam :D

Edited by naitsybes

Co do Brain'ów nie jestem pewien, najlepiej jakbyś poczytał a jeszcze lepiej jakbyś miał możliwość odsłuchu ;) Co do HD9999 mogą trochę dać nadmiar bassu. Zależy też od źródła. 

Pierwsze słuchawki które przychodzą mi namyśl to Takstar Pro 80/HyperX Cloud. Bardzo fajne, ciepłe słuchawki z dobrą dość izolacja i przyjemnymi dolnymi rejestrami. 

Popularnym i dostepnym modelem który spełni Twoje wymagania powinny też być DT 770 Pro. Niestety nowe kosztują trochę ponad 500zl. Aczkolwiek warto poczekać na jakieś promocje na np. Mp3store lub innym sklepie (ewentualnie poszukać używki). Mam nadzieję że choć trochę pomogłem ;)

• Upvote 1

O tak Beyerdynamic DT 770 PRO zapowiadaja się naprawdę nieźle, Raczej nie brakowało by im bassu ale rowniez nie tlumil by reszty jestem ciekaw jak sprawdza sie rozwiazanie bass reflex rozumiem ze to osobna "tuba" dostarczajac niskie tony osobno wiec nie powinno miec wplywu na reszte zakresow ? (pewnie pisze głupoty :P ), widze ze cena to deliaktnie ponad 600zl ale jestem gotów do tych 700zł zapłacic.Jedyny minus to nie wymienny kabel :( 

Teraz się zastnawiam ... Jak bym wybrał te słuchawki to jaką wersje powinienem wybrac co do wartości ohm.Niby mógłbym używac słuchawek z PC-tem z pracy nie wiem czemu tak sie uparłem z tym telefonem więc jeżeli roznica by byla na korzysc mógłbym wybrac wyższą wartośc ohm :)

Do tego na niektórych aukcjach widze zdjecia z skorowymi nausznikami na innych z welurowymi a w komplecie nigdzie nie pisze ze jest zestaw obydwóch, a opisu zawsze jest to samo czyli " miekkie nasuzniki" a szczerze zalezy mi na skórze.

Rozglądam się jeszcze za innymi sluchwakmi ale te beyerdynamic wydaja sie naprawde rozsadnym wyjsciem ;P dziekuje ci za udzielanie mi ciaglych odpowiedzi :D wiem, że strasznie marudzę ale strasznie trudno jest kupic słuchawki bez możliwości ich sprawdzenia, a głupio mi by bylo odsylac bo mi nie przypadły do gustu :P wstepnie wybieram te beyerdynamic, mysle jeszcze udac sie do wiekszego miasta niz moje np do Poznania może znalazł bym ciekawe miejsce gdzie miałbym  doprzetestowania pare słuchawek :) u mnie w miescie brakuje w sklepach ciekawego sprzetu :(

Edited by naitsybes

Guest MichalW

Im większą impedancję będą miały te słuchawki tym ciszej zagrają podłączone do telefonu. Pomijając to, że telefon jest słabym źródłem dla słuchawek wersja 250 Ohm może nie zagrać odpowiednio głośno bez dodatkowego wzmacniacza.

A jeśli chodzi o nausznice, to z tego co widzę DT770 były sprzedawane z welurami, a wersja PRO ze skóropodobnymi.

Edited by MichalW

Kolega wyżej odpowiedział już na jedno z Twoich pytań odnośnie nausznic ;) 
Telefon jest słabym źródłem który będzie się już "męczył" z impedencją powyżej tych standardowych 32 Ohm (a przynajmniej tak mi się wydaje).
Co do odsłuchów w Poznaniu to mp3store (ul. Ratajczaka) i Top Hi-Fi (Galeria Posnania) na 100% dają możliwośc odsłuchu. Pytanie tylko czy będą mieć te Beyerki u siebie (Możesz sprawdzić dostępnośc na stronie).

• Upvote 1

Super dziękuje wam bardzo za odpowiedzi.Raczej na pewno mój wybór pada na te beyerki ;) co do wersjii ohm bardziej zastanawiałem się między 32 a 80 ale coraz blizej dochdze do wniosku, że daruje sobie słuchanie na telefonie, mam tylko nadzieje ,ze w wersji 80 , nie będa aż tak bardzo cicho grało z pc i może od czasu do czasu z telefonu :P bo do 250 musial bym juz chyba planowac wzmacniacz sluchakowy a z racji ze sluchabym i w pracy i w domu to musialbym caly sprzet ciagle przenosic i zalezalo by mi jednak aby sluchawki byly samowystarczalne, myślicie ze 80 to bedzie najrozsadniejsze wysjcie ? takie unwiersalne pomiedzy zrodla pc a telefon ? czekam do wyplaty i moze uda sie w Poznaniu przesluchac na wlasne uszy jak brzmią bo czytajac opinie, widze ze niektorzy piszą o tym ,ze srednica jest nieco przytlumiona a gora znow za ostra :D w razie czego zawsze odwolam sie do equalizera ale nie chcialbym byc pewny po prostu, po nieudanym kupnie slucahwke od Xiaomi ;) Dziekuje bardzo za namiary sklepów w Poznaniu raczej  napewno wybiore się do Top HI-Fi a w miedzy czasie popatrze za dostepnością.Dziękuje raz jeszcze i Pozdrawiam 

Co do tych 80 Ohmów to musiałbyś już sprawdzić w sklepie. Jeśli jednak dalej byłoby zbyt cicho to można by się zastanowić nad jakimś DAC (DragonFly Black lub nowość od SMS, niestety nazwy nie pamiętam. Koszt około 400-500zl) albo DAPem który może być nieco tańszy (https://www.mall.pl/odtwarzacze-przenosne/fiio-m3-bialy?utm_medium=affiliate&zanpid=2349655503586052096) Nie widzę też sensu wydawania większej gotówki na słuchawki które mają działać tylko z telefonem i np. Integra z laptopa. Z takim małym i poręcznym DFem od razu poczujesz różnice :) W Top Hi-Fi powinni go mieć także też polecam przetestować! 

Czekam na wrażenia z odsłuchu, pozdrawiam :)

• Upvote 1

Nad Dac, apewno kiedyś pomyslę ,na razie już nieco naciągnałem budżet i na jakiś czas wstrzymam się z nim :P

Powiem wam, że szukałem w moim mieście tych bejerkow i nigdzie nie ma ale jeden Pan z Rifa powiedział  mi ,ze kompletnie nie ma zadnego problemu by zamówiic i przesłuchac i ewneutalnie zwrócic,uświadomił mnie ,że  są świadomi ,że ludzie często przesłuchują słuchawki i w negatywnym przypadku odsyłają i pomimo braku dsotepnosciu na miejscu zachęcił mnie do kupna przez internetowy sklep.Dzwoniłem do Poznania do Top HI-FI i niestety nie posiadają obecnie na sprzedaż beyerków :( a mp3 store na weekend zamkniety a ze względu na prace nie ma czans bym się wybrał w tygodniu więc raczej muszę probowac w taki sposób.

Niestety ale okazało się ,że nauszniki skórzane mają wersje 32Ohm i 250 OHM a wersja 80 Ohm ma same białe welurowe :( myslalem by ewnetualnie kupic Pady od HM5.Wdziałem ,ze to bardzo popularny zabieg :D Nawiasem, naprawdę są aż tak wygodne pady od tych HM5 ?.

No i teraz się zastanawiam zwłaszcza, że opinie na ineternecie o 770 pro są naprawdę różne.Sporo ludzi pisze też, że ogolnie beyerki jak jak i wersja 80 Ohm ma strasznie wysoką gore aż za, i przygłuszoną nieco średnice.Nie wiem jak brac te opinie pod uwage trudno wyobrazic to sobie slowami zwlaszcza ze nie znam sie tak dobrze na dzwieku i po prostu brak mi doswiadczeniu.Czy ewnetualnie gdybym mocno to czuł czy drobne zmiany w equalizerze spokojnie takie rzeczy wyeleminują ? .32Ohm ma skorzane pady była by łatwa w napedzaniu i moze by nie zagluszalas srednicy ? ale za to czy wersja z tak mają iloscią impedencji nie jest traceniem możliwosci takich dobrych słuchawek ? wiem ,ze bardzo wam marudzę , ale już tak wiele mi pomogłeś/Pomogliście i tak blisko jestem ostatecznego wyboru ,że po prostu aż żal nie dopytac o coś :D

Edited by naitsybes

Tak, jest to popularny zabieg bo te nausznice są mega miękkie. 
Nie czytaj zbyt wielu recenzji/opinii bo idzie się pogubić. Zapewne każda z osób które testowała te beyerki miała pewnie inny zestaw odsłuchowy i każdy ma inny słuch. Dla jednej osoby góra jest za ostra a dla drugich nie. Polecam je po prostu zamówić i posłuchać. Nie spodobają się? Zapakować i odesłać ;) 
Co do EQ - delikatnie z suwakami bo można łatwo przegiąc a wtedy mogą być nieprzyjemne zniekształcenia.

• Upvote 1

Okej a więc tak słuchawki zamówiłem od razu po twoim poście :D Mam je od wczoraj i powiem tak... Jest znakomicie ! Naprawdę słuchawki trafiły prosto w mój gust, dźwięk jest zachwycająco dobry.Na wstępie od razu zaznaczę ,że jest to mój pierwszy zakup sprzętu Audio z takiej półki.Dla mnie jest to wysoka półka gdyż nigdy nie dałem za dźwięk więcej niż 150 zł :P Więc wszelkie moje zdanie trzeba traktować z lekkim dystansem taka informacja dla innych osób gdyby natknęły się na ten temat.

Zaznaczę ,że bardzo sporo oczekiwałem jak i wymagałem od tych słuchawek i byłem nastawiony tak nie pewnie ,ale propozycje od ciebie LoCzekk była strzałem w 10-tkę.Słuchawki grają bardzo bogato, naprawdę słychać wiele detali powiem wprost ,że słyszę po prostu więcej niż w tańszych słuchawkach gdzie dźwięk był jakiś taki zniekształcony.Tutaj słychać dokładnie każdy talerz z perkusji.Posłuchałem utworu gdzie na początku była wysoka gitara dźwięk naprawdę wyraźny, weszła gitara basowa o sporch niskich tonach, dół cieplutki i wyraźisty , później perkusja i wokal,,który pomimo naprawdę sporych niskich tonów ani trochu nie był przygłuszony wręcz na odwrót bardzo, bardzo czysty i wyraźny.Przesłuchałem wiele utworów zaczynając od rocka alternatywnego po mocniejsze klimaty DeathCoru i o ile nie mam doświadczenia w tym temacie to powiem ,że te słuchawki są naprawdę odpowiednie do takiej muzyki,przesłuchałem pare innych utworów z innego gatunki i słuchawki również brzmią świetnie tak jak by żaden utwór nie był dla nich żadnym problemem.

Posiadam wersje 80Ohm i powiem tak.Podłączone do PC grają dobrze ale cicho,nie jest źle ale czasem ma się ochotę posłuchać głośniej a na regulatorze 100% :/ Pewnie sprawę załatwił by wzmacniacz z daciem :D to napewno będzie mój następny zakupAle podlączyłem słuchawki do Smartphon'a i grają lepiej , określił bym ,że grają jak by wyraźniej, większą barwą i są głośniejsze conajmniej dwa razy bardziej niż podłączone do PC byłem naprawdę zdziwiony może jednak przetwornik ESS ES9018K2M oraz dwa wzmacniacze Texas Instruments OPA1612 w xiaomi Mi Note robią naprawdę świetną robotę ? co prawda Bateria w telefonie trochę szybciej spada ale  podłączając telefon do zasilania to nie problem :D W urządzenia mam również opcję HIFI  i nie mam obecnie porownania z jakimś professionalnym daciem bądź wzmacniaczem ale moim zdaniem telefon radzi sobie świetnie, zero zniekształceń , zasilenie słuchawek pozwalające naprawdę na głośne odtwarzanie.

Pady oryginalne są wygodne ale jednak zakupie skórkę od hm5 :DIzlacja w słuchawkach jest naprawdę niezła w pracy mogę spokojnie słuchać głośno a dookoła nic nie słychać :D

Jedyny Minus w tych słuchawkach to Brak odczepianego Kabla choć ten jest naprawdę niezły  długośc również jest bardzo komfortowa, no i te plasitkowe elementy po prostu się o nie boje choć są naprawdę dobrze wykonane , nic nie trzeszczy wszystko ze sobą dobrze współgra ale za taką cene nie można mieć wszystkiego a chwila słuchania muzki i wiem ,że jakośc jest naprawdę wsyoka tam gdzie powinna być czyli w wypuszczanym dźwięku.No i Pałąk, jest naprawdę fajnie wykonany z skórki miękki i komfortowy :D

Jestem stu procentowo zadowolony i ani trochu nie żaluje zakupu ! słuchawki posłużą mi ładnych pare latek :) dziękuje bardzo za pomoc, sam nigdy nie dokonałbym tak dobrego wyboru :P

• Upvote 1