Jump to content

AKG K612PRO Jakie źródło dac i wzmacniacz.

raf88
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym zakupić słuchawki akg k612pro i tu pojawia się moje pytanie jaką kartę,dac i wzmacniacz potrzebuję dla efektu wow! A może jakieś combo? Słuchawek chciałbym używać do gier,muzyki i filmów fajnie by było gdybym mógł podpiąć do tego od czasu do czasu telefon. Czy może olać to wszystko i kupić same hyperx cloud hi-fi boxx (khxxx-h3cl/wr)? Jestem w stanie wydać na to wszystko od 800-1000 zł ale tylko za porządny efekt wow. Któryś z ekspertów pomoże bo ja trochę zielony w tym wszystkim.

Pozdrawiam

A co już posiadasz?  Jakiego brzmienia szukasz? AKG to granie specyficzne i, jeśli nie miałeś styczności ze sprzętem z wyższej półki, moze być antywow. AKG lubi brzmienie mniej dosadne i prezentują to w większości swoich modeli. Do tego K612 lubią żeby im pomóc naprawdę mocnym sprzętem. Jeśli chcesz koniecznie szkołę AKG i do tego żeby poszło z telefonu - koniecznie odsłuchaj K550, K551, K550mk2 (tylko te ostatnie nadal są produkowane). Najszybsze wow chyba uzyskasz z dragonfly red i sounmagic HP150. Natomiast jeśli koniecznie K612 to poszedłbym w Aune T1 (tutaj jedno "ale" - stockowa lampka na dzień dobry do wymiany, bo ona strasznie brudzi dźwięk). T1 fajnie gada również z K701/702, aczkolwiek zarówno do 612tek, jaki siedemsetek ja wybrałbym Aune X1s. Problem w tym, że X1s nawet używane, mocno nadszarpuje Twój budżet.

W moim przypadku jak dotąd jedyny model który mi zrobił wow, a do tego nie wybrzydza ze sprzętem towarzyszącym, plus jest ultrawygodny, to AKG K551. Od 3ch lat się w to bawię, przerzuciłem sporo sprzętu, a tylko one przetrwały praktycznie cały ten okres. Jednak stanowczo zalecam odsłuch, bo może się okazać, że tego WOW nie dostaniesz. 

Moje pierwsze wow (które trwa do tej pory!!!!), to Superlux HD668b. Na początku mojej przygody, nawet sprzęty za kilkanaście tysięcy zł nie brzmiały wystarczająco lepiej, żebym w nie zainwestował. Kiedy zacząłem SŁYSZEĆ, akurat kupowałem mieszkanie, więc z oczywistych przyczyn nie mogłem zainwestować w mocne audio słuchawkowe. Jak tylko się odkułem po zakupie, przestałem słyszeć :) - i zachwycam się na powrót K551 i 668b. 

Powód dlaczego się tak uzewnętrzniam? - TRZEBA POSŁUCHAĆ :)

BTW - tutaj jak coś jest okazja  w miarę tanio się zaopatrzyć : 

• Like 1

Ogólnie to słucham muzyki na smartfonie Xaomi Mi5 i słuchawkach dokanałowych soundmagic es18s jakość jest bardzo dobra ale brak basu i chciałbym jeszcze lepszą jakość, na początku chciałem kupić jakieś droższe dokanałówki ale z tego co czytam to nauszne o wiele lepsze przeważnie słucham w domu wiec mogą być nauszne tylko przy zakupie lepszych pojawia temat wzmacniacza i reszty tego całego crapu czy może olać to wszystko i kupić hyperx cloud za 300 zł tu powyżej widzę same drogie rozwiązania :/     

AKG wyższe odpuść, jeśli Ci mało basu :) HP150 byłoby dobrze odsłuchać. Takstar PRO82 spróbuj, jeśli się uda (tych nie znam, ale to następca pro80 i xcloud).

I sennheiser momentum on ear - tu może być naprawdę fajnie. One grają z telefonów i robią to dobrze. Ja lubię również Samsung Level On - ale inni nie podzielają mojego zachwytu.

Aaaaaa - zapomniałem: Takstar HD6000 - cudnie grają. Z telefonu też conajmniej poprawnie.

4 minutes ago, raf88 said:

Nie musi być dużo basu powinno go być akurat, a miał ktoś może styczność z tymi heperxami? Bo komentarze mają bardzo dobre ido grania się nadają.

Ja mam trochę doczynienia z Cloud'ami od HyperX. Czasami bratu zabieram jak chce pograć na konsoli ;) Dzwiękowo jest przyzwoicie. Góra miękka, nie tak ostra jak w DT880 ale odczuwam jakieś lekkie zniekształcenia, jakby wokale były przytłumione/gdzieś w oddali. Możliwe że nie są jeszcze do końca wygrzane. Bass schodzi dość nisko ale nie jest taki głęboki i mięsisty (tutaj akurat moja fanaberia, bo lubię ciepłe i basowe brzmienia :) ). Do drugiej wersji Cloud'ów jest sporo przejsciówek i dodatków. Jeśli zależy Ci na ciekawym i w miare tanim zestawie przenośnym, który będzie też dobrze współgrał w domu razem z komputerem to DragonFly Black + HyperX Cloud były dobrym budżetowym rozwiązaniem a zarazem może delikatnym wprowadzeniem w świat audio. 

Ten dragonfly to ciekawa sprawa, z tego co widzę podgłośnia na pewno ale czy efekt polepszenia jakości dźwięku jest wart tej ceny to ciężko określić  mam nadzieje że tak, najgorszy jest zawód jeśli po kupnie takiej dość drogiej zabawki nie słyszy się nic specjalnego a co do słuchawek to wezmę te hyperiksy :D 

1 hour ago, raf88 said:

Ten dragonfly to ciekawa sprawa, z tego co widzę podgłośnia na pewno ale czy efekt polepszenia jakości dźwięku jest wart tej ceny to ciężko określić  mam nadzieje że tak, najgorszy jest zawód jeśli po kupnie takiej dość drogiej zabawki nie słyszy się nic specjalnego a co do słuchawek to wezmę te hyperiksy :D 

Mała porada: Kup DF'a u siebie w mieście jeśli jest taka możliwość a potem go delikatnie rozpakuj. Staraj się też nie porozrywać wszystkiego to wtedy będziesz miał możliwość oddania go w ciągu dwóch tygodni od daty zakupu ;) Na swoim odtwarzaczu nie przekraczam nawet połowy regulacji głośności, także wydaję mi się że będzie to zbędnę. Jeśli jednak byś chciał już DAC z regulacją to polecam "taniego chińczyka" SMSL M3 - używam i jestem zadowolony, różnica jest od razu odczuwalna.

Powtórzę się: odsłuchaj. Najlepiej przejść się do sklepu i posłuchać. Może się okazać, że WOW Ci zapewnią superluxy albo takstary i nie będzie potrzeby inwestycji w droższy sprzęt. Może się też okazać, że wyłożysz 500zł więcej niż zakładasz, bo dopiero w tym pułapie będzie to, czego szukasz. Ja już się nauczyłem, że audio to rzecz mocno subiektywna i wiele zależy nawet od nastroju. Tak więc najlepiej przekonać się samemu, czy ta magia faktycznie tam jest.