Jump to content

Audio-Technica ATH-MSR7


Michal
 Share

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać.

Proszę o poradę osób bardziej rozeznanych w temacie słuchawek. Po wstępnej selekcji mój wybór padł na ATH-MSR7 i zastanawiam się czy decydować się na wersję z redukcją szumu. Nie jest to dla mnie funkcja niezbędna ale skoro już wybieram nowe to może warto? 

Zastanawia mnie spadek impedancji (z 35 do 30 omów) oraz efektywności (ze 100 do 97 db) w trybie pasywnym w porównaniu do wersji słuchawek bez redukcji szumu. Czy po samych wartościach da się ocenić czy to będzie odczuwalna różnica? Nie chciałbym się postawić w sytuacji, że słuchanie w trybie pasywnym będzie nieporozumieniem. Jak udało mi się zorientować to np. w przypadku Bose QC25 ta różnica jest znaczna i głównie z tego powodu te słuchawki odrzuciłem.

Na słuchawkach słucham głównie spokojnej elektroniki (70-80%) a reszta to rock, muzyka filmowa czy hip hop. W domu posiadam AVR Onkyo TX-RZ900 i na tym będę słuchał a poza domem to na tę chwilę na smartfonie :)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem  ATH-MSR7 bez redukcji z prozaicznego powodu: przesiadałem się ze słuchawek bezprzewodowych i chciałem za wszelką cenę wyeliminować mz wąskie gardło, jakim jest bateria w słuchawkach. Słuchawki mają grać na 100% swoich możliwości nawet wyjęte z szafy po roku. Dla mnie odcięcie od otoczenia w  ATH-MSR7  jest wystarczające. Ale to oczywiście rzecz gustu.

Link to comment
Share on other sites

Z tego powodu zdecyduję się chyba na B&W P7 wireless, które wg. specyfikacji mają te same parametry co P7 okablowane. Posłucham MSR7, P7 i dla porównania jeszcze DSR7 i wtedy zadecyduję.

Słuchawki z redukcją szumu ostatecznie w całości odrzucam bo po zastanowieniu w 90% przypadkach nie przyda mi się ta funkcja w ogóle. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...