Jump to content

Słuchawki nauszne zamknięte do około 500 zł

UltimaThule
 Share

Recommended Posts

Hey Wszystkim :)

Jestem amatorem w słuchawkowym świecie, miałem prawie wybrane nowe słuchawki, ale jak natrafiłem na ten link (Zanim zapytasz - Polecane), to mi głowa spuchła :(

Ogólnie poszukuję słuchawek nausznych zamkniętych w cenie do około 500-600 zł. Słuchawek używam prawie tylko podczas podróży do pracy komunikacją i czasami w pracy, tak więc oczywiście będę ich używać z telefonem (obecnie Galaxy S5 + PowerAmp) i ważne jest dla mnie aby nie tylko tłumiły hałas dochodzący z zewnątrz, ale też żeby nie było ich słychać po drugiej stronie wagonu metra (szanuję wolność innych). Ważne jest też dla mnie aby nie były zbyt duże niczym hełm na głowie.

I teraz najtrudniejsza sprawa, słucham zarówno metalu, rocka, opery... jak i psytrance'u, ambientu i hip-hopu. Obecnie mam AKG K450, z których jestem niezadowolony w zasadzie pod każdym względem. Mimo tak szerokiego przekroju przez rodzaje muzyki jakie słucham, chyba najważniejsze jest to żebym mógł wreszcie dobrze słyszeć wokale i perkusję, bo wcześniej wspomniane AKG pod tym względem są fatalne, zresztą bassów też nie mają, w zasadzie to nie wiem co one mają :(

Kolega polecił mi Marshall Monitor, ponieważ sam słucha dużo muzyki rockowej/ metalowej, ale powoli zastanawiam się czy w nich nie płacę tylko za "logo", a nie za jakość. Poza tym wielkość jest dla mnie idealna.

P.S. Przeczytałem słownik pojęć, nie chciałem sztucznie używać tych wszystkich słów, które są dla mnie nowe i pisać "góra", tylko napisałem "perkusja", tak więc proszę o wyrozumiałość i liczę na radę od ekspertów w temacie.

Witam,

odpowiem w dość nietypowy sposób:

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem AKG K550. Zdecydowałem się na nie po przewertowaniu recenzji słuchawek na audiofanatyk.pl (ich recenzja tutaj http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-akg-k550/ oraz finalnie podałem moje potrzeby tutaj na forum i odpowiedź autora większości postów tutaj upewniła mnie w zakupie. Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc :) - tutaj link to tematu pod który się podpiąłem: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/104-s%C5%82uchawki-akg-k240-studio/

Patrząc na wymagania jakie stawiasz słuchawkom prawdopodobnie K550 spełnią oczekiwania w 100% - chociaż są dość duże.

Jeśli chodzi o jakość to słuchawki grają niesamowicie jak na moje oczekiwania i naprawdę sprawdzają się przy laptopie (choć trzeba spędzić troszkę czasu żeby je ustawić korektorem pod odpowiednie gatunki muzyczne). Jakość wykonania i komfort na naprawdę wysokim poziomie.

A Marshall akurat miałem okazję posłuchać w media markt i nie żałuję że dopłaciłem do AKG K550.

Tu jeszcze jako ciekawostka recenzja gościa który chyba słucha gatunku jaki preferujesz :)https://www.youtube.com/watch?v=pOAhvN_XGEw

Hey!

Bardzo spodobały mi się te słuchawki AKG K550! Oczywiście oceniam je na podstawie recenzji i filmików. Szkoda, że są dosyć spore, fajnie gdyby dałoby się je złożyć, schować do jakiegoś dedykowanego futerału i włożyć do saszetki (nerki), no i ten kabel - ma aż 3m - do noszenia po mieście to może być upierdliwe tym bardziej że nie jest odczepiany - tak jak mówię, w domu ich nie będę używał.

A może Sennheiser HD 471G - tylko, że te z kolei strasznie plastikowo wyglądają i nie składają się, ale przynajmniej kabel mają krótszy i jakieś tam sterowanie, może się przydać w zatłoczonym metrze...

Teraz jak szukam, to chyba dookoła usznych składanych, to nie znajdę???

Chyba przejadę się do MP3store - kolega polecił mi ten sklep, bo w marketach trudno o zapoznanie się z czymś droższym niż 300 zł, a jedyne z droższych to wszędzie mi proponują Sennheiser Momentum :/

Póki co mobilnych będę używał Sennhheiser CX 5.00 - dostanę je z konkursu w pracy, ale tak nie lubię wciskać sobie czegoś do uszu :/

Edited by UltimaThule

Ja właśnie kupiłem je w mp3store :) bo mieli od ręki w salonie gdzie mam niedaleko :)

W tym filmiku gość ma zaplątany kabel ale fakt nawet takie rozwiązanie może być upierdliwe w użytkowaniu zewnętrznym. Ja korzystam z nich tylko i wyłącznie w domu i uważam że są naprawdę niesamowite. Jeszcze raz ukłon w stronę EvilKillaruna za pomoc w wyborze :)

Nie jestem jakimś znawcą słuchawek ale wydaję mi się że Sennheiser idzie za bardzo w stronę komercji kosztem jakości. A myślałeś może o Beyerdynamic Custom One Pro? Fakt może trochę nastawione na basowe łupanie ale może akurat te by się dobrze nadawały pod kątem Twoich oczekiwań. Wydaję mi się też że dość spory kwota czyli 500-600 sprawia że dostaniesz już słuchawki naprawdę dobrej klasy i chyba mało tu będzie dobrych zamkniętych i składanych choć mogę być w błędzie

• Upvote 1

Hehe, jak można to mogę wydać mniej ;)

Hmm, też ciekawa propozycja z tymi Beyerdynamic, a teraz jeszcze czytam o Shure SRH440/ 840... oraz Audio-Technika ATH-M40X/ M50X

A w tym sklepie można odsłuchiwać na swojej muzyce czy raczej nie? Pamiętasz?

Edited by UltimaThule