Jump to content

Słuchawki + DAC (800 zł)

KHaliT
 Share

Recommended Posts

cena: 700-800 zł

typ szukanych słuchawek: wokółuszne, zamknięte, mile widziany odpinany kabel ze względu na moją naturę niszczenia kabli

posiadane źródło dźwięku: póki co zintegrowany ALC887, zamierzam zakupić w w.w. budżecie wraz ze słuchawkami.

preferowana tonalność docelowa: kompletnie się na tym nie znam, fajnie gdyby walnęło dobrym basem (ale nie przygłuszało innych dźwięków), przydała by się także dobra scena

gatunki muzyczne: głównie trap, dubstep, house,  wszelkiego rodzaju muzyka elektroniczna + wokal. 

predyspozycje anatomiczne: całkiem standardowy kształt głowy, nosiłem HyperX Cloud i są bardzo wygodne. Ciężko powiedzieć. 

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: HyperX Cloud I, niestety, straciłem już do nich zaufanie po tym jak zepsuły mi się 3 raz ze względu na kabel.

Mogę o nich powiedzieć że podobał mi się ich bas, choć mógłby być ociupinkę mocniejszy, dźwięk był całkiem okej, ale teraz wolałbym coś z kopem, coś co mnie wbije w fotel, wiem że to nie jest łatwe przy tym budżecie ale za 800 zł myślę że już jakiś fajny zestaw się dostanie, co będzie grać lepiej niż słuchawki za 300 zł + integra. 

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: Nie patrzyłem za bardzo, podobają mi się AKG K240 ze względu na cenę, ale słyszałem że mają bardzo słaby bas nawet przy dobrym źródle, patrzyłem także na M50X ale za to ci mówią że wszystko poza basem jest słabe. Dlatego wydaje mi się że je będę omijał, dlatego pytam was, ludzi którzy trochę w tym siedzą w przeciwieństwie do mnie. 

Dodatkowo wspomne że zależy mi na solidnym wykonaniu i wysokiej jakości materiałów. Trzeszczący plastik nie wchodzi w grę. 

Co do DACa - może być wewnętrzny, choć myślę że wolałbym zewnętrzne pudełeczko. Bardzo spodobał mi się Audiotrak Prodigy Cube Black (ze względu na mnogość portów, wymienialny OPAMP), ale nie wiem czy jest w stanie zasilić słuchawki w cenie około 450/500 zł. (Bo tyle zostaje po odliczeniu budżetu). Nie znam się :) 

Edited by KHaliT

Przede wszystkim należy rzucić okiem tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Jak ktoś nie uznaje niczego poza podrażnianiem układu nerwowego basem, to i trudno aby K240 go zaspokoiły ;). W tym przedziale cenowym bardzo często wybierane są natomiast DT150 + AIM SC808. O nich poczytać można i w Polecanych i na blogu.

• Upvote 1

1 hour ago, EvilKillaruna said:

Przede wszystkim należy rzucić okiem tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Jak ktoś nie uznaje niczego poza podrażnianiem układu nerwowego basem, to i trudno aby K240 go zaspokoiły ;). W tym przedziale cenowym bardzo często wybierane są natomiast DT150 + AIM SC808. O nich poczytać można i w Polecanych i na blogu.

Co do Bayerdynamicsów DT150, widzę że legenda audio, niestety wykraczają poza budżet jeżeli mam do tego dokupić AIM SC808. Ale z pewnością się jeszcze zastanowię! 

Zastanawiam się także nad Brainwavz HM5, są w moim budżecie, wyglądają na wygodne, podobno mają dobry, nie przesadzony bas, słyszałem także że nie wymagają źródeł za nie wiadomo jaką kasę. A także zdecydowanie bardziej podobają mi się od DT150. I tak jak mówiłem, to nie ma być bas który mi rozwali mózg i wywali średnice. To ma być zrównoważony bas, ale żeby jednak był, bo muzyka elektroniczna tego wymaga. Z basem to ja już naprawdę wymiękam, z tym jest chyba najgorzej, jedni mówią że bas jest wręcz za mocny, jedni mówią że bas jest prawie niewyczuwalny, nie ważne jakie słuchawki, o co chodzi? Ludzie się AŻ TAK różnią? :D 

AIM SC808 byłby do nich wystarczający? 

Edited by KHaliT

3 hours ago, KHaliT said:

Ludzie się AŻ TAK różnią? :D 

Tak. A dokładniej ich punkty odniesienia. Po słuchawkach faktycznie basowych wszystko inne jest bezbasowe. Po lekkich - wszystko wymiotuje najniższymi częstotliwościami. Z HM5 jest wszystko super poza jedną rzeczą: trwałością. Jest sporo historii o pękających plastikach, choć podejrzewa się winę konkretnych partii towaru. DT150 zaś opisywałem bardzo często m.in. jako słuchawki pancerne, produkowane w tej formie od 30 lat, też nie bez powodu.

SC808 to aż za dużo dla HM5, ale przyszłościowo.

• Upvote 1

3 hours ago, EvilKillaruna said:

Tak. A dokładniej ich punkty odniesienia. Po słuchawkach faktycznie basowych wszystko inne jest bezbasowe. Po lekkich - wszystko wymiotuje najniższymi częstotliwościami. Z HM5 jest wszystko super poza jedną rzeczą: trwałością. Jest sporo historii o pękających plastikach, choć podejrzewa się winę konkretnych partii towaru. DT150 zaś opisywałem bardzo często m.in. jako słuchawki pancerne, produkowane w tej formie od 30 lat, też nie bez powodu.

SC808 to aż za dużo dla HM5, ale przyszłościowo.

Okej, chyba zaryzykuje z HM5'kami, tylko jeszcze kwestia DACa. AIM SC808 to karta dźwiękowa wewnętrzna, czy jest w podobnej cenie porównywalnie dobra, tyle że zewnętrzna? I jak bardzo odstaje jakością od AIMa - Prodigy Cube od Audiotraka?