Jump to content

Słuchawki dla basisty/gitarzysty


rocket222
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jestem domowym grajkiem, gram na gitarze zarówno elektrycznej jak i basowej. Jako, że mieszkam w bloku, przez 99% czasu gry gram w słuchawkach przez komputerowy interfejs audio Line 6 POD Studio GX. Mam do tej pory bardzo stare, kupione jako używane, mające jakieś 7-8 lat Philipsy SHP5401, w których ostatnio musiałem zmienić kabel, bo ze starości się "złamał". I tak właśnie pomyślałem sobie, że można by było zainwestować w coś lepszego. Pytanie- ile trzeba wydać na coś sensownie lepszego do moich zastosowań (gra na instrumentach+ewentualnie słuchanie muzyki- szeroko pojętego rocka i metalu)? Myślałem o 150-200zł, wiadomo, czym mniej tym lepiej, ale jeżeli te kolejne 30 czy 50zł zrobi dużą różnicę, to mógłbym doinwestować albo kupić coś używanego. Proszę o poradę, ponieważ w kwestii słuchawek znam jedynie firmy i nic więcej o nich nie wiem :)

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, EvilKillaruna said:

Witam,

Moim zdaniem najtańszy sprzęt jaki póki co spełnia wymagania słuchawek używanych przy instrumentach to AKG K271 MKII. Być może pojawią się jeszcze jakieś słuchawki budżetowe za jakiś czas na rynku od jednego z producentów, ale nie wiem niestety nic poza tym.

Z tym, że to wydatek rzędu 350zł za używane, więc nieco za dużo. Jestem niemal przekonany, że coś zbliżonego do nich się znajdzie za niższą cenę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...