Jump to content

Integra z MSI GAMING M5 z170, Creative Sound Blaster ZX. Co zrobić?

Recommended Posts

Witam!

Sprawa ma się tak, że w ręce wpadły mi ostatnio po okazyjnej cenie: płyta z170A msi gaming m5 oraz Creative Sound Blaster ZX. Karta dźwiękowa z płyty głównej mi pasuje, sound blaster również. Nie widzę, a raczej nie słyszę jakijeś szokującej różnicy między integrą z płyty a tym ZX. Audiofilem nie jestem i jakoś zbytnio wiele nie odrozniam w dzwiekach.
Ale przejdę do meritum! Sound Blastera wystawiłem na allegro, bo stwierdziłem, po co mi taka droga zabawka? Póki co nikt nie kupuje, ale przyszło mi na myśl, że już nieraz z nudów kupowałem dedykowane dźwiękówki do swoich komputerów (xonary, x-fi..) i pewnie do roku czasu będę szukał mimo wszystko lepszego dźwięku od tej integry w gaming m5. Dawniej widzialem piekielnie duza roznice miedzy integra w plycie p67 pro3 b3 od asrocka miedzy xonarem dg, a szczegolnie juz kontrastujac z X-fi gamer.
Lecz teraz integry sa znacznie lepszymi dzwiekowkami i nasuwa mi sie pytanie do znawców. Z jaką kartą dzwiekowa dedykowana mozna porownac integre z gaming m5?? Jak to cenowo wypada? Czy tylko karty za ponad 300 zł są w stanie pobić dzwiekiem te integre? Tak jak mowilem mam slabe rozeznanie w tym, bo z audio w moich uszach to roznie bywa, glownie przez problemy z uszami. Czasem potrafie uslyszec duzo, czasem roznicy nie slysze.

A wiec dwa podstawowe pytania: czy jesli bym chcial w przyszlosci kupic przykładowo AIM SC808, to jest to duzo lepsza karta od integry jak i od tego ZX?
Jak ta integra stoi w jakosci prezenetowanego dzwieku w porownaniu do reszty? cenowo i jakosciowo.

Moje słuchawki: HyperX Cloud I 

PS Mam mozliwosci kupienia nowego AIMa za 350 zł na gwarancji.

Witam,

Wspominanie o byciu audiofilem przy kwotach rzędu 350 zł jest proszę wybaczyć, ale trochę nie na miejscu. I tak, SC808 jest dużo lepsza, o ile przez lepszość rozumiemy to samo, a co też wyraziłem dosyć dobitnie w recenzji tejże karty na blogu. Dodam tylko, że sam używam dwóch SC808 oraz STX'a (I gen) podczas testów.