Jump to content

słuchawki do gry i teamspeak'a

Vanquish
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Po skompletowaniu niemalże całego zestawu komputerowego przyszła kolej na słuchawki i tutaj mam problem, więc potrzebuję wskazówek.

cena - na początku zastanawiałem się nad tym, żeby udało mi się zmieścić w kwocie 100 zł, jednakże znajomy mówił, że to może być zbyt mało na przyzwoity sprzęt (poniżej przedstawiam przykład słuchawek, które wybrałem poniżej tej kwoty)

typ szukanych słuchawek - przede wszystkim z mikrofonem (teamspeak i gry World of Warships, Star Wars the Old Republic), nauszne

posiadane źródło dźwięku - PC

preferowana tonalność docelowa - muzyki słuchać na nich nie będę, więc nie znając się na tym, powiem tylko, że nie lubię mocnych basów

predyspozycje anatomiczne - głowa ponoć duża

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt - Logitech G330

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu:

1. poniżej 100 zł - Genesis Argon 200, a jeśli faktycznie poniżej 100 zł nie idzie upatrzyć dobrego sprzętu, to mogę nieco dorzuć do puli i
  2. Roccat Renga,
  3. Roccat Kave XTD Stereo
  4. Superlux HMC-631

Używając wcześniej w/w Logitecha stwierdziłem, że opieranie ciężaru słuchawek na uszach odpada, po jakimś czasie uszy bolą. Dlatego zdecydowałem się na słuchawki opierane na głowie. Kwestią istotną jest dla mnie to żeby nie było problemu z pocącymi się uszami. Słuchawki z pozycji 1, 3 i 4 są całkowicie zamknięte a słuchawki z pozycji 2 mają możliwość wentylacji.

Genesis przede wszystkim są tanie, ale jeśli faktycznie ma być kicha to nie ma problemu żeby dołożyć nieco i wziąć coś lepszego.Tutaj, po dołożeniu 100 zł jest pierwszy Roccat, a kolejnych 50 zł są drugi Roccat i Superluxy. Czytałem opinię, że w tych ostatnich problem z potliwością uszu jest duży, choć używająca słuchawek tej firmy koleżanka temu zaprzeczyła. Osobiście sprzętowi Roccat jestem w stanie udzielić dużego kredytu zaufania, używam już drugiej myszki tej firmy i jestem bardzo zadowolony.

EDIT:

Znalazłem niemalże identyczne jak z punktu 1 - NATEC-GENESIS H49 i nie mam pojęcia czym się różnią.

Ponadto, w media markt jeszcze taki, ciekawy model HYPERX Cloud Stinger HX-HSCS-BK/EM

Edited by Vanquish