Jump to content

Zestaw 2.0 w rozsądnej cenie. (do 1000zł)

Recommended Posts

Witam,

Przyszedł czas na zmiany i tu rodzi się prośba doradzenia odpowiedniego zestawu, ale zacznę od początku. Obecnie jestem posiadaczem dość skromnego, ale dobrej jakości sprzętu:

• Microlab Solo 7C

• AKG K550 MKI

• Creative SoundBlaster X-Fi 5.1 Pro (najsłabszy element, w przyszłości planowana zmiana)

Od ponad 4 lat Microlaby spełniały swoją rolę idealnie (życie studenckie, akademiki itp.) niestety z czasem ich gabaryty stały się kłopotliwe. W dużym skrócie, częste przeprowadzki, pokoje o małym metrażu i rozstawieniu kolumn, niewykorzystywanie potencjału mocy. Codzienne korzystanie przy użytku "multimedialno komputerowym" jest po prostu niewygodne. Czas zostawić wysłużone kolumny w rodzinnym domu, na bardziej "przestrzenną przyszłość".

Przyszła pora zakupić nowy zestaw i sądzę że powinienem się skupić na opcji 2.0.

Budżet - do 1000 zł, wydaję mi się że w przypadku głośników komputerowych większa kwota powoli mija się z celem, równie dobrze może to być 400/500/800. Wykorzystanie budżetu na siłę, bo jest, nie uważam za rozsądne. Pieniądze które zostaną w przyszłości pewnie przeznaczę na źródło. 

Źródło podłączenia - PC poprzez kartę dźwiękowa Creative SB X-Fi 5.1 Pro

Zastosowanie - Głównie muzyka, gatunkowo nie potrafię się określić słucham wszystkiego, od rocka poprzez klasykę kończąc na muzyce elektronicznej. Dodatkowo zastosowanie ogólne komputerowe, filmy, gry itp. 

Rozmieszczenie, metraż, gabaryty - Głośniki wykorzystywane będą w dość zmiennym otoczeniu, przeważnie będzie to 12-18m2 (częste przeprowadzki) Postawić chciałbym je na standardowej wielkości biurku wiec ich gabaryty nie mogą być tak duże jak Solo7c

Dźwięk – Ciężko to opisać, łatwiej porównać. Odpowiada mi styl grania AKG K550, wiem że to słuchawki i głośniki to 2 inne bajki, ale chodzi mi o dźwięk dość neutralny, dający wykazać się różnym gatunkom muzycznym. Duża scena i przestrzenność, bas dający głębie ale nie zagłuszający. Dynamiczne ale nie twarde i ostre. Chciałbym także by były dość głośne, lubię okazjonalnie słuchać muzyki głośniej nie siedząc przed komputerem.

Dodatkowo – Wygląd jest dla mnie drugorzędny, ale zależy mi by zestaw był w dość subtelnej, klasycznej stylistyce. Nie cierpię futurystycznych, oświetlenia led, przepchanego piano plastiku i tandety. Drewno lub jego imitacja jak najbardziej okej.

Z góry dziękuje za pomoc w wyborze. Oczywiście mogę starać się doprecyzować oczekiwania, ale łatwiej to robić gdy już ktoś zada pytania.