Jump to content

Zestaw 2.0 w rozsądnej cenie. (do 1000zł)


Recommended Posts

Witam,

Przyszedł czas na zmiany i tu rodzi się prośba doradzenia odpowiedniego zestawu, ale zacznę od początku. Obecnie jestem posiadaczem dość skromnego, ale dobrej jakości sprzętu:

  • Microlab Solo 7C

  • AKG K550 MKI

  • Creative SoundBlaster X-Fi 5.1 Pro (najsłabszy element, w przyszłości planowana zmiana)

Od ponad 4 lat Microlaby spełniały swoją rolę idealnie (życie studenckie, akademiki itp.) niestety z czasem ich gabaryty stały się kłopotliwe. W dużym skrócie, częste przeprowadzki, pokoje o małym metrażu i rozstawieniu kolumn, niewykorzystywanie potencjału mocy. Codzienne korzystanie przy użytku "multimedialno komputerowym" jest po prostu niewygodne. Czas zostawić wysłużone kolumny w rodzinnym domu, na bardziej "przestrzenną przyszłość".

 

 

Przyszła pora zakupić nowy zestaw i sądzę że powinienem się skupić na opcji 2.0.

Budżet - do 1000 zł, wydaję mi się że w przypadku głośników komputerowych większa kwota powoli mija się z celem, równie dobrze może to być 400/500/800. Wykorzystanie budżetu na siłę, bo jest, nie uważam za rozsądne. Pieniądze które zostaną w przyszłości pewnie przeznaczę na źródło. 

Źródło podłączenia - PC poprzez kartę dźwiękowa Creative SB X-Fi 5.1 Pro

Zastosowanie - Głównie muzyka, gatunkowo nie potrafię się określić słucham wszystkiego, od rocka poprzez klasykę kończąc na muzyce elektronicznej. Dodatkowo zastosowanie ogólne komputerowe, filmy, gry itp. 

Rozmieszczenie, metraż, gabaryty - Głośniki wykorzystywane będą w dość zmiennym otoczeniu, przeważnie będzie to 12-18m2 (częste przeprowadzki) Postawić chciałbym je na standardowej wielkości biurku wiec ich gabaryty nie mogą być tak duże jak Solo7c

Dźwięk – Ciężko to opisać, łatwiej porównać. Odpowiada mi styl grania AKG K550, wiem że to słuchawki i głośniki to 2 inne bajki, ale chodzi mi o dźwięk dość neutralny, dający wykazać się różnym gatunkom muzycznym. Duża scena i przestrzenność, bas dający głębie ale nie zagłuszający. Dynamiczne ale nie twarde i ostre. Chciałbym także by były dość głośne, lubię okazjonalnie słuchać muzyki głośniej nie siedząc przed komputerem.

Dodatkowo – Wygląd jest dla mnie drugorzędny, ale zależy mi by zestaw był w dość subtelnej, klasycznej stylistyce. Nie cierpię futurystycznych, oświetlenia led, przepchanego piano plastiku i tandety. Drewno lub jego imitacja jak najbardziej okej.

Z góry dziękuje za pomoc w wyborze. Oczywiście mogę starać się doprecyzować oczekiwania, ale łatwiej to robić gdy już ktoś zada pytania.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...