Jump to content

Bluedio - które wybrać?

EdytekW
 Share

Recommended Posts

Witam!

Chciałabym sobie kupić słuchawki, słucham głównie popu i rocka. 

Rozważam 3 modele Bluedio, czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto miał okazję je odsłuchać? 
Chodzi mi o Bluedio Air2 (A2), Bluedio T3+ i Bluedio F800

W przypadku A2 trochę przeszkadza  mi ich wygląd, przy F800 obawiam się nadmiaru basu i prostokątnego kształtu słuchawek. 

Skłaniam się ku Bluedio T3+ bo podoba mi się ich wygląd, mają wbudowany odtwarzacz MP3 i slot na kartę, oraz na podstawie recenzji z sieci wydaje mi się, że ich brzmienie będzie mi najbardziej odpowiadało. Czy z tych 3 egzemplarzy to dobrzy wybór? 

Witam,

Z podanych modeli recenzowałem T3+ oraz słuchałem F800.

F800 są moim zdaniem bardzo niedopracowanym modelem. Ergonomicznie niewygodne, bardzo małe pojemnością na głowę, bez regulacji muszli w zakresie obrotu/nachylenia, z niepasującymi do kształtu uszu nausznicami. Brzmieniowo zaś grając z tego powodu bardzo duszno, gęsto, ciemno, z bardzo małą sceną. Jest to według mnie przykład jak nie powinno robić się słuchawek, tj. gdy stawia się w pierwszej kolejności na wzornictwo i design, a nie myśli o realnej ergonomii i tym, że z kształtu nausznic będzie później wynikała sygnatura brzmieniowa. 

Z kolei co do T3+, aktualnie czekam na ich następcę - model T4. Wstępnie mają przyjechać we wtorek więc być może warto się wstrzymać jeszcze z zakupami. Natomiast jeśli zakupy mają być "na już, na teraz", na pewno wyboru należałoby dokonać z grona pierwszych dwóch modeli, bez F800. 

Od 28 sierpnia będzie na Aliekspress wyprzedaż. Wiele słuchawek będzie w ciekawych cenach, np. Bluedio T4 da się już kupić za około 40-45$ (piszę około, bo zależy od sklepu)

W oficjalnym sklepie Bluedio, cena eventowa to 44,79$ szybka dostawa z Hiszpanii (kurier, podobno około 10 dni)  z pominięciem Vat bo zakupy wewnątrz UE. 

Właśnie je znalazłam :) po lekturze forum. Wcześniej nie brałam ich pod uwagę.  Warte grzechu? Cena z tego co widzę dobra. Jakie one są? Kupiłeś w ciemno czy miałeś okazję przesłuchać? Mógłbyś je porównać do Takstarów HD6000 które mam i których brzmienie mi pasuje? 

Właściwie mi się nie spieszy, ale cena kusi. Jest promocja w X-komie i można je z kodem kupić za 249 zł (też info z forum ;) ) ale na Ali jest znacznie taniej. 

Próbowałam szukać informacji o w/w modelach w sieci, ale wolę zapytać ludzi, którzy mieli je na głowach. Ja niestety nie mam gdzie ich przetestować. 

Nie proszę Pani, nie kupiłem ich (z reguły używam znacznie droższych słuchawek). Będę je natomiast recenzował ;). Oczywiście jeśli okaże się, że nie są gorsze od poprzednio przeze mnie recenzowanych na blogu T3+. Tak jak pisałem mam je otrzymać wraz z flagowym modelem UFO we wtorek. 

Z Aliexpress jestem niemal pewien, że produkt będzie bez gwarancji krajowej i w razie czego będzie trzeba odsyłać je bezpośrednio do producenta (a więc do Chin).

Przy tej moim zdaniem dość dużej różnicy w cenie jestem w stanie ponieść to ryzyko.  Jeśli nie brać pod uwagę X-komu, cena na Ali to około połowy regularnej ceny tego modelu. Jak się zepsują opłaca się więc kupić drugie, tym bardziej że cena w Chinach z czasem spadnie. 

Czekam na recenzje. 

Zgodnie z obietnicą, miałem okazję posłuchać nieco T4 i brzmieniowo są to słuchawki moim zdaniem lepsze od T3+, tj. równiejsze. Są też większe i przez to dla mnie osobiście wygodniejsze, choć robię im i tak lekką modyfikację znaną z serii AKG K2xx związaną z podsadzeniem nausznic. Niestety słuchawki nie mają funkcjonalności odtwarzacza. Jeśli ma miejsce przekonanie, że T3+ podpasują brzmieniowo, moim zdaniem nie ma przeciwwskazań aby pójść w ten model.