Jump to content

Słuchawki do zespołu na odsłuch (dokanałowe)


MaxBlue
 Share

Recommended Posts

Witam!
Stoję przed zakupem słuchawek, które posłużą mi głównie do odsłuchu na scenie z zespołem (kupiliśmy wzmacniacz słuchawkowy).
Może po kolei:
Cena: do 200zł maksymalnie, chyba że coś na prawdę jest skokiem o klasę wyżej a kosztuje parę groszy więcej 
Brzmienie: jak najbardziej neutralne ze względu na to że u nas wszystkie słuchawki są ustawiane na EQ. O ile w domowych warunkach wolę na przykład dużo sopranu, to przy ustawionych parametrach na graniu będzie przesyt ze słuchawek+mikser.
Gatunki muzyczne: No cóż... zespół weselny, w naszym przypadku brzmienie mocno elektroniczne (perkusja elektroniczna, dużo syntezatorowych barw, męskie wokale, często z dużą ilością reverbu albo delaya).
Aktualnie używam słuchawek Sony (modelu nawet nie pamiętam bo nie mam pudełka). Używam ich póki co bo chciałem się zastanowić nad lepszymi, żeby nie żałować. Jeśli chodzi o moją opinię, to brakuje w nich mocy. Po prostu wokale w nich potrafią przesterować jak jest duże nasycenie instrumentami, a w nagłośnieniu wszystko jest dobrze. Nie nadają się zwyczajnie do odsłuchu, są za słabe.
Co do tego czy mam coś upatrzone, to przeglądałem artykuł, ale większość słuchawek w tej cenie ma jakąś charakterystykę. Słuchałem na przykład Snab Overtone EP-101 osobiście i są w porządku, ale grają na planie V, czego nie zniósłbym w zespole (w domu mam inne słuchawki).

Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli mają to być słuchawki neutralne lub zbliżone do neutralnych, to z budżetowych pozycji za takowe uważam Brainwavz Delta, zaś z droższych być może warto zainteresować się najtańszymi Etymoticami MC5 lub MK5, choć jest to już droższy zakup. Z Etymoticów często korzysta się właśnie przy tego typu zastosowaniach, chociażby z tytułu głębokiej aplikacji i mocnej izolacji od otoczenia. Przy okazji podpowiem, że niestety ale każde słuchawki mają jakąś charakterystykę, mniej lub bardziej uwydatnioną na konkretnych aspektach. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...