Jump to content

Głośniki do pokoju 4x5m

Recommended Posts

Witam, poszukuję głośników do pokoju 4x5m w domku jednorodzinnym. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku w filmach i muzyce.
Głośniki będą podłączone do komputera, do płyty głównej: Asus Maximus VIII Hero.
Budżet to około 1200zł.
Pokój ma 2 ściany proste i 2 pod skosem ponieważ jest on na poddaszu.
Myślałem nad Z906 lub Z5500.
Jeżeli będzie taka potrzeba mogę narysować ogólny plan pokoju lub dodam zdjecia, zależy mi na dobrym rozmieszczeniu głośników żeby ten dźwięk jednak grał tak jak powinien. Jeszcze jest jedna sprawa warto kupować głośniki 5.1 do grania w gry, słuchania muzyki i oglądania filmów czy lepiej kupić 2.1? 

To może chociaż ktoś pomoże z umiejscowieniem satelitek tylnich?

Pokój

Powyżej są zdjęcia pokoju, ściana z łóżkiem ma 5m, 2 satelitki przednie będą koło monitora, główna pod nim a subwoofer pod biurkiem. Teraz mam zagwozdkę gdzie umieścić tylnie satelity myślałem żeby koło okna nad łóżkiem.

@edit Po sprawdzeniu kątów wychodzi że te 110-120 stopni jest w dwóch naprzeciwległych kątach pokoju z tyłu.

Edited by gouran

Powiem po krótce: Wg mnie nie ma większego sensu kupować 5.1 bo nie ma tam zbyt miejsca na to. Polecałbym jakiś solidny zestaw 2.1/2.0 (dwa mniejsze głośniki + subwoofer/dwa większe głośniki)
Polecane przez Audiofanatyka:
https://www.ceneo.pl/14215229#cid=14420&crid=71301&pid=11293
https://www.ceneo.pl/50594622#crid=118858&pid=11293
Nie wiem też czy przez to że są skosy w pokoju mogą występować jakieś zniekształcenia. Jeśli ktoś to czyta mający o tym pojęcia to proszę o poprawienie tych farmazonów:)
Możesz też przystać przy swoim pomyślę ale znaleźć w dobrym stanie Z-5500 jest dość ciężko. Natomiast Z-906 są od nich gorsze i podobno częsciej występują w nich usterki (głównie subwoofer). Poczytaj trochę na forach, tam znajdziesz więcej szczegółów

Niestety z5500 są ciężkie do znalezienia, a o z906 nie słyszałem złych opinii, same dobre. 

Zawsze są 2 lata gwarancji więc można wymienić :)

Przy słuchaniu muzyki nie zauważyłem różnicy między ścianami prostymi a skosami po przeprowadzce.

Niestety te głośniki co dałeś są za duże, nie bede miał na nie miejsca chciałbym coś żeby zmieściło się koło monitora :(

@edit. ściana przy łóżku ma 4.2m, a ta z drzwiami 4.3m, źle był zrobiony plan poglądowy.

Edited by gouran

1 minute ago, EvilKillaruna said:

Zatem jeśli kupuje Pan głośniki po wyglądzie a nie właściwościach użytkowych i brzmieniowych to niestety ale nie jestem w stanie Panu pomóc :).

Nie będą pasowały mi do niczego w pokoju, z tego co o nich czytałem to łatwo się rysują co już je deklasyfikuje ponieważ będą często przestawianie,satelity są przyczepione na stałe, oraz się świecą (serio?) mają tylko 1 wejście audio, a za cenę ponad 900zł nie uważa Pan że lepiej poszukać czegoś np z Edifier lub Creative?

Tu nie chodzi tylko o wygląd ich ale też o użyteczność, jeżeli już na coś wydaję 1000zł to niech to chociaż pasuje a nie jest świecącą bombką choinkową ;)

To, co uważam, że można rozważyć zakupowo, jak zawsze spisane mam bardzo dokładnie w Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Creative głośnikowo moim zdaniem skończył się lata temu na serii SoundWorks i G500.

Co do argumentu z choinką, proszę wybaczyć ale ja nie mam możliwości znania Pana poczucia estetyki, także absolutnie nie było moim zamiarem polecać Panu intencjonalnie coś kuriozalnego :). Wiele osób jednak lubi tak zachowujący się sprzęt, do tego akurat SSIII są z reguły cenione za sprawdzanie się właśnie w takich sytuacjach, gdzie miejsca jest licho mało.

53 minutes ago, EvilKillaruna said:

To, co uważam, że można rozważyć zakupowo, jak zawsze spisane mam bardzo dokładnie w Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Creative głośnikowo moim zdaniem skończył się lata temu na serii SoundWorks i G500.

Co do argumentu z choinką, proszę wybaczyć ale ja nie mam możliwości znania Pana poczucia estetyki, także absolutnie nie było moim zamiarem polecać Panu intencjonalnie coś kuriozalnego :). Wiele osób jednak lubi tak zachowujący się sprzęt, do tego akurat SSIII są z reguły cenione za sprawdzanie się właśnie w takich sytuacjach, gdzie miejsca jest licho mało.

Ja stawiam na prostotę wykonania, niestety te z polecanych mi nie wejdą, są za wielkie. Uroki pokojów na poddaszu :(

Zastanawiam się jak dźwięk będzie się zachowywał jak powieszę satelity za łóżkiem będzie to kąt około 75 więc nie powinno być aż tak zle, oby :)

Niestety nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy to dobry czy zly pomysł.

Przede wszystkim niech Pan patrzy na wymiary głośników i nie ocenia po zdjęciach, ponieważ mogą się wydawać na nich naprawdę olbrzymie. To częsty błąd pośród kupujących i nawet, jeśli ma Pan tego wyśmienitą świadomość, wolę wspomnieć.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, mianowicie zakup głośników pasywnych z jakąkolwiek końcówką mocy lub wzmacniaczem stereo. Nie jest Pan wtedy limitowany kablami, zaś przy np. frontowych portach BR zyskuje znacznie lepszy management. Przykładowo nasze rodzime głośniki marki STX:

Nikt nie jest w stanie tego powiedzieć dlatego, że akustyka pomieszczenia to bardzo indywidualna bestia i użytkownik jest w 90% pozostawiony z nią na samodzielne metody prób i błędów. Nie mówiąc już o tym, że osobiście specjalizuję się bardziej w słuchawkach niż głośnikach (stąd nazwa bloga: słuchawkowy). 

1 hour ago, EvilKillaruna said:

Przede wszystkim niech Pan patrzy na wymiary głośników i nie ocenia po zdjęciach, ponieważ mogą się wydawać na nich naprawdę olbrzymie. To częsty błąd pośród kupujących i nawet, jeśli ma Pan tego wyśmienitą świadomość, wolę wspomnieć.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, mianowicie zakup głośników pasywnych z jakąkolwiek końcówką mocy lub wzmacniaczem stereo. Nie jest Pan wtedy limitowany kablami, zaś przy np. frontowych portach BR zyskuje znacznie lepszy management. Przykładowo nasze rodzime głośniki marki STX:

Nikt nie jest w stanie tego powiedzieć dlatego, że akustyka pomieszczenia to bardzo indywidualna bestia i użytkownik jest w 90% pozostawiony z nią na samodzielne metody prób i błędów. Nie mówiąc już o tym, że osobiście specjalizuję się bardziej w słuchawkach niż głośnikach (stąd nazwa bloga: słuchawkowy). 

Czy na akustykę pomieszczenia wpływa to że ściany są z Porothermu? Jest to cegła "dziurawka". Czyli będę musiał pobawić się i popatrzeć gdzie je nalepiej ustawić. Te głośniki co Pan podał są całkiem przyjemne :)