Jump to content

Słuchawki dokanałowe do ~ 300 zł

basscleaver
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Szukam słuchawek dokanałowych w cenie do ~ 300 zł. Słucham muzyki kilka godzin dziennie, dlatego bardzo istotne jest, by były wygodne (najlepiej kilka par tipsów, mam drobne uszy); słuchawki noszę klasycznie, nie owijam kabla za uszami. 

Podstawowe informacje:

- obecne słuchawki: aktualnie użytkuję SoudMagic E10 (lewa zaczyna szwankować, gra ciszej, już raz się rozpadła, obawiam się, że niedługo zdechną [3 lata użytkowania]);
- źródło dźwięku: Sony Xperia M5 albo Creative SoundBlaster SBX Pro Studio;
- słuchana muzyka: głównie rock i gatunki cięższe, elektronika (Jarre, Noisestorm, Veorra, Yellow Claw), ale zdarza się też muzyka klasyczna, pop;
- miejsca użytkowania: biuro, komunikacja miejska, dom (nie użytkuję podczas aktywności fizycznej);
- wymagania: odczuwalna scena, raczej ciepłe i dynamiczne, wyczuwalny, dość dynamiczny bas; nie chciałbym bardzo stracić, kosztem basu, wysokich dźwięków - nie chcę dopuścić do sytuacji, w której słuchawki tylko "dudnią".

Ze słuchawek w tym przedziale cenowym myślałem o: Brainwavz M3, OSTRY KC06A, SoundMagic E80, Phonak Audeo PFE012.

Jeśli czegoś brakuje, to natychmiast uzupełnię. Jestem laikiem, w trakcie poszukiwań do Was trafiłem. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.

@EDIT - Brainwavz okazały się niewypałem. Szukam czegoś podobnego do brzmienia SM E10, ale lepszego sprzętowo. Brainy miały za słaby bas, nie podobało mi się ich brzmienie kompletnie.

Pozdrawiam serdecznie!
Alek

Edited by basscleaver

Cześć!
Sprawdzałeś może tę listę? Jest kilka pozycji których nie wymieniłeś i recenzja Brainwavz M3-ek :)
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/
Niestety sam mam bardzo małe doświadczenie w słuchawkach dokanałowych. Aktualnie użytkuję KZ ZST i wypadają całkiem nieźle, niestety nie dobrałem jeszcze do nich odpowiednich pianek/gumek przez co odczuwam dyskomfort.
Mam nadzieje że pomogłem.
Pozdrawiam

Hej!

Jasne, sprawdzałem - nawet przymierzałem się do kupna JVC HA-KX 100, ale nie mogę iść znaleźć, niestety. Czy ktoś z tutaj obecnych mógłby się pochwalić brzmieniem Brainwavz M3? Jak się sprawują? To chyba mój najprawdopodobniejszy zakup. :) 

Pozdrawiam!

23 minutes ago, EvilKillaruna said:

Witam,

Dlaczego nie wymienił Pan RHA MA750? Moim zdaniem ciekawa pozycja mogąca ładnie się sprawdzić w takiej sytuacji i przy wylistowanych wymaganiach.

Pozdrawiam.

Jeżeli basowo przedstawiają się lepiej od Brainwavz M3 (tj. jeśli bas jest bardziej odczuwalny i mocniejszy; może ma ktoś porównanie?), to rozważałbym, zwłaszcza, że są tylko o kilka złotych droższe od BM3. :-D 

Pozdrawiam!

M3 mają wyraźnie mocniejszy bas od MA750, te drugie są natomiast bardziej zbalansowane i wyważone. Jeśli bas ma być na pierwszym miejscu, wtedy należałoby obrać kierunek KC06A lub np. Carbo Tenore. Swoją drogą właśnie dlatego mam tak wielką obawę przed słowem "lepiej", które to w wielu sytuacjach jest tak mocno względnym znaczeniowo słowem, że posługującym się nim osobom po głowie chodzi czasami coś zupełnie innego. Dla mnie osobiście chociażby nie ilość basu świadczy o lepszości słuchawek lub nawet stricte samej ich linii basowej.

@EvilKillarunajasne! Co człowiek, to i gusta. :-) Grałem kiedyś trochę na basie, głównie dlatego chciałbym dokładnie słyszeć te niskie dźwięki. Dziękuję za kolejne modele - poczytam o nich na pewno, bo M3 okazały się dalekie od ideału - dla mnie. :-D

Pozdrawiam i dziękuję! 

#EDIT:

Poszperałem trochę w pewnym sklepie internetowym i znalazłem takie propozycje:

1. Beyerdynamic iDX 160iE (czy ja je gdzieś dostanę w wersji kompatybilnej z Androidem?);

2. Beyerdynamic MMX 102 iE (jw.?);

3. HiFiMAN RE300a;

4. NuForce NE-750M;

Czy ktoś coś może o nich powiedzieć? Ktoś może używa? :-D Będę wdzięczny za relację! 

Pozdrawiam!

Edited by basscleaver