Jump to content

Jakość audio w smartfonach


Stoszek
 Share

Recommended Posts

Witajcie, jestem nowy na forum. Konto założyłem za sprawą pierwszego stopnia wtajemniczenia audifilskiego; słuchawki dokanałowe JVC HA-KX100. Z tego powodu testy smartfona który posiadam w konfrontacji z PC gdzie jest SB Audigy. MyPhone C-Smart mojej kobiety wypada na tym tle baaardzo blado.

Proszę o krótkie info odnośnie sprawdzanych smartfonów vs inny sprzęt stacjonarny i przenośny dedykowany audio. Wysoki bitstream powinien być miarodajny:

"Smartfon" vs "karta dźwiękowa/DAC"- [Na czym słuchane]- werdykt

 

Samsung GT-S7580

vs SB Audigy 0090

na- [JVC HA-KX100]
- wygrywa Samsung, mimo klasy budżetowej wypada nadzwyczaj dobrze, szczególnie że konfrontacja dotyczy pierwszej w kolejności karty dźwiękowej która już gra. Dźwięk z komórki pełniejszy, bardziej dynamiczny, nasycony. Wszystkie korektory z kary dź. zdjęte i dzięki temu zbliża się do samsunga, jednak żaden utwór nie zagrał tak szczegółowo. Szykuje się kolejna inwestycja w konwerter cyfrowo analogowy,
 

Edited by Stoszek
błędy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Widzę, że kolega dorwał te wspaniałe JVC:)) Ja mam je od maja (okazja na amazon.uk były białe po 9,95 funta). A co do smartfonów to samsung w nowszych modelach stosuje Wolfsony. Również Xiaomi i wiele chińskich marek ma modele grające super i nie straszne im gęste pliki

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...