Jump to content

Słuchawki uniwersalne do 300 zł

Lich555
 Share

Recommended Posts

Jakie polecilibyście słuchawki do 300 zł? Słuchawki mają być do użytku ogólnego. Słuchanie muzyki, granie w gry (choć bardziej to pierwsze). Muzyki również słucham przeróżnej.
Mój sprzęt. Mam laptopa Asusa, ale posiadam kartę zewn. Audiotrak Maya U5 USB.

Sam znalazłem takich kandydatów:

Somic V2

Superlux HMC631

ISK HD9999

Kingston HyperX Cloud

Shure SHR440

Audio-Technica ATH-M30X

Audio-Technica ATH-TAD400

Szczerze to nie wiem za bardzo o co chodzi. Nic mi nie mówią określenia typu: ciemne, jasne, zimne, ciepłe, sceniczne. Tak jak wspomniałem, muzyki słucham przeróżnej (od power metal, przez tropical po orkiestrowe soundtracki) dlatego szukam takich uniwersalnych, nie skierowanych na dany gat.

W linku który Panu podałem są odnośniki do artykułów wyjaśniających sposoby opisywania brzmienia. Nawet artykuł na benchmarku, który jak widzę też się ogólnie na moich starszych Polecanych wzorował (sekcję wiedzy i pozycji miałem kiedyś połączone), zwięźle to ujmuje. Jeśli nie jest Pan w stanie sam określić tego czego oczekuje, równie dobrze może Pan rzucić monetą i kupić produkt losowy - efekt będzie taki sam jak uzyskanie odpowiedzi od zupełnie obcych ludzi co kto uważa z tej listy za najlepsze. Odpowiedzi będzie bowiem tyle, ilu odpowiadających. Pocieszę natomiast, że nie jest Pan pierwszą osobą natrafiającą na taki problem i stąd właśnie poświęcanie czasu, czasami kilka tygodni, czasami lat (tutejsze kompendium nt. samodzielnego wyboru słuchawek redaguję od 2011 roku), na opracowywanie poradników i samouczków zakupowych. 

• Upvote 1

Ok, spróbuję coś tam wykrzesać. W 1 z tych artykułów jest mowa o "złotym środku" i takie słuchawki też bym chciał. Wszystko w miarę zrównoważone. Z tego co przeczytałem do mnie najbardziej pasowałyby takie określenia jak ciemne, ciepłe i basowe. Szukam słuchawek wokółusznych (mogą być otwarte, choć jakby były pół, albo zamknięte to byłoby fajnie). Nie będę ich używał nigdzie poza biurkiem. Najwięcej słucham muzyki elektronicznej (ale nie takiej ciężkiej typu Martin Garrix lecz np. Kygo) oraz power metalu. Sporo też słucham takich przyjemnych lekkich melodii (np. sountrack z Shire z LOTR itp.). Mikrofon nie jest konieczny, ale nie narzekałbym jakby się w nich znalazł. Mam laptopa ASUS G750JH z zewn. kartą na USB Maya U5 Audiotrak. Jeśli odegra to dużą różnicę to mogę dać max. 350 zł. Z tego co widzę to najbardziej spasują mi Somic V2. Mam nadzieję, że trochę nakierowałem. Dzięki za cierpliwość :)

Edit

Patrzę na te Superlux hmc631. Miałem je już. Nie przypadliśmy sobie do gustu. Wszystko super, ale strasznie szybko padły. Na początku pilot padł, potem to już się całe zaczęły sypać. Słaba konstrukcja. Stanowcze nie :P

Edited by Lich555

Tak, teraz jest już troszkę jaśniej, także i ja mogę coś więcej nakierować.

Ze wszystkich tych słuchawek i w ramach tych modeli które sam osobiście słuchałem, takim złotym środkiem są dla mnie Somic V2 z otwartych lub HMC631 z zamkniętych. Co prawda Maya U5 nie jest cudownym źródłem, ale z jedną i drugą parą prawdopodobnie będzie miał Pan najwięcej szczęścia, jako że są dosyć równe i tendencyjnie muzykalne, a Maya z kolei sama w sobie lekka brzmieniowo. Proszę mieć jedynie na uwadze, że jeśli szuka Pan zamkniętych słuchawek, to w takich konstrukcjach bardzo rzadko spotyka się obszernie rysowaną scenę. O tym obszerniej pisałem we wspomnianym kompendium i je również warto mimo wszystko przeczytać, bo to zawsze wiedza przydatna na przyszłość:

http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

1 hour ago, Lich555 said:

Patrzę na te Superlux hmc631. Miałem je już. Nie przypadliśmy sobie do gustu. Wszystko super, ale strasznie szybko padły. Na początku pilot padł, potem to już się całe zaczęły sypać. Słaba konstrukcja. Stanowcze nie :P

Niestety trwałość w tych słuchawkach to loteria, ale winne są tu kable. Dlatego część osób po prostu wymienia je na własną rękę czy też za opłatą u osób zajmujących się takimi rzeczami. Nie jest to specjalnie duży koszt z tego co wiem.

• Upvote 1

Dzięki wielkie za pomoc :) Zamówiłem Somica.

Jeszcze tak z ciekawości zapytam. Jeśli mam tego Maya U5 to co odegrałoby większą rolę w jakości dźwięku? Zmiana słuchawek, czy zmiana właśnie Maya? Czy można w ogóle tak na to patrzeć, że coś odgrywa większą rolę od drugiego?

Ciężko tak na to patrzeć, gdyby patrzeć na to tak, kabel czy wzmacniacz odegra większą rolę to by się powiedziało, że wzmacniacz nie zapominając o kablu ale jednak wzmacniacz to nieodłączna część słuchawek oczywiście nie wszystkich, są słuchawki które zagrają na wszystkim bez wzmacniacza a są takie które bez niego nie istnieją. 

Jeśli oczekujesz zupełnie innego brzmienia niż obecne zmienione o 180 stopni to zmień słuchawki, jeśli chcesz je skorygować, poprawić, lekko zmienić to można pokombinować źródłem.

Wzmacniaczem raczej nie sprawisz, że zupełnie nie basowe słuchawki, staną się super basowymi, że mózg Ci wycieknie przez uszy a oczy wystrzelą w kosmos, chociaż kto wie podobno wszystko jest możliwe :D

Osobiście skusiłbym się na stwierdzenie, że słuchawki i wzmacniacz to swego rodzaju bardzo dziwne małżeństwo, czasami trafia się idealna para( słuchawki i wzmacniacz) i żyją długo i szczęśliwie, a czasami nie potrafią wytrzymać ze sobą jednogo dnia i trzeba szukać dalej drugiej połówki( wzmacniacza ).

Najpierw niech dojdą Somic V2 i zobacz czy takie granie wogóle Ci odpowiada.