Jump to content

Słuchawki zamknięte do 1000 zł

Reiko
 Share

Recommended Posts

Witam,

Prosiłbym o wsparcie w wyborze słuchawek nausznych zamkniętych. Będą one podpięte do PC ze wzmacniaczem FiiO E10K Olympus 2 (jeszcze go nie mam – chcę go kupić - z recenzji na audiofanatyk.pl wynika, że to bardzo dobry wybór) oraz wykorzystywane głównie do gier komputerowych, okazjonalnie do filmów oraz muzyki odtwarzanej z PC (Jeżeli chodzi o gry komputerowe to zależy mi na słuchawkach, które zapewnią jak najlepsze doświadczenia dźwiękowe & muzyczne z gier typu wiedźmin 3. Nie gram po sieci w gry typu Counter Strike).

Po przeczytaniu materiałów na audiofanatyk.pl oraz kilkunastu recenzji w sieci na chwilę obecną wybór ograniczyłem do poniższych pozycji:

Beyerdynamic DT770 Pro 32 Ohm
Beyerdynamic DT770 Pro 80 Ohm
Sennheiser HD 598 CS
AKG K550 MKII

Aktualnie posiadam słuchawki Sennheiser HD 215 i generalnie jestem z nich zadowolony - zużyły się więc chcę je wymienić na coś lepszego. Problem polega na tym, że są to moje pierwsze słuchawki, które podpiąłem do PC (wcześniej korzystałem z głośników) więc mam problem, żeby technicznie opisać moje preferencje dot. dźwięku/brzmienia. Na pewno zależy mi na dobrym odczuciu przestrzeni i identyfikacji oraz lokalizacji dźwięków w tej przestrzeni. Ponadto ważne jest, żeby muzyka po 10h grania nie męczyła. Istotne jest również żeby dialogi w grach nie były zniekształcone (początkowo chciałem kupić Sennheiser Game Zero jednak recenzja na tomsguide.com wskazała, że te słuchawki mają problem z dialogami w wiedźminie 3: https://www.tomsguide.com/us/sennheiser-game-zero,review-4005.html ). Generalnie wg p. Jakuba najlepsze słuchawki zamknięte do gier to AKG K550 MKII. Chciałbym jednak również rozważyć pozostałe 3 pozycje.

Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

5 hours ago, patryk260 said:

AKG K550 nie nadają się zbytnio do gier i filmów przez małą ilość basu tutaj lepszym wyborem były by DT770 wersja 32 ohm jeżeli do fiio e10

Jeśli dla kogoś wyznacznikiem "nadawania się" jest bas...

W przeciwieństwie do przedmówców, grałem na wersji MKII i też wrażenia bardzo dobre, z zamkniętych słuchawek w tej cenie powiedziałbym, że jedne z najlepszych do gier. One są nieco bardziej basowe niż MKI.

Oczywiście to nie znaczy, że są lepszym wyborem niż np. DT770. Jak znasz angielski, to np. na niniejszym forum możesz poczytać sobie o tych słuchawkach i różnicach między poszczególnymi wersjami: https://www.head-fi.org/threads/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more.513393/

To + przeczytaj kilka recenzji pozostałych słuchawek i zdecyduj, na czym Ci bardziej zależy. :)

Edited by qjin
  • Upvote 1

Patrząc pod kątem wokalu oraz muzyki tła to polecam mocno HD600 plus lampę - najtańszą opcja to np. Aune T1. Same słuchawki są niestety otwarte więc piszę o nich w ramach ciekawostki. Ich brzmienie jest  neutralne, dobierając dac oraz lampę możemy wpłynąć na stopień ocieplenia ich brzmienia. Dla gier typu RPG czy gier przygodowych jest to zestaw marzenie. Sam ostatnio grałem w Thimbleweed Park i każda minuta spędzona na takiej konfiguracji sprawiała przyjemność. W dodatku brzmienie takiego zestawu nie męczy praktycznie wcale, także 10 godzin grania nie stanowi problemu. Z drugiej strony AKG K550 przy źle dobranym torze mogą dać się we znaki po paru dobrych godzinach grania.

Zachęcam również do zapoznania się z Meze Neo 99, są to dość nowe słuchawki o konstrukcji zamkniętej zbierające bardzo dobre recenzje, zwłaszcza pod kątem gamingu.

Edited by Hir0