Jump to content

słuchawki do pianina cyfrowego

shrtrHr
 Share

Recommended Posts

Cześć,

mam prośbę o poradę w doborze słuchawek do długich sesji ćwiczeń na pianinie cyfrowym. Może ktoś testował słuchawki do tego celu i jest w stanie coś polecić.

Budżet: ok 700PLN

Cechy na jakich mi zależy:

• nauszne ale niezbyt masywne
  • wygodne - sesje trwają czasem ponad 2h, najszybciej zaczynam odczuwać pałąk, potem nausznice
  • wydajne - pianino nie ma niestety wzmacniacza ani dużego zapasu mocy (czasem mam wrażenie, że nawet telefon gra głośniej w słuchawkach) - do tej pory kierowałem się niską impedancją, ale to chyba za mało
  • otwarte/półotwarte (przepuszczanie dźwięku do otoczenia to w moim przypadku nie problem) - im lepsza wentylacja, tym lepiej
  • neutralne/naturalne odwzorowanie dźwięku (wręcz zależy mi na nie podbijaniu żadnego konkretnego przedziału częstotliwości); potrzebuję słyszeć wszelkie niuanse, ale kosmiczne pasmo przenoszenia raczej nie jest potrzebne
  • dobrej jakości przejściówka na jacka 6.3mm (albo dedykowane wejście 6.3)
  • dobrze wykonane - fajnie jakby nic nie trzeszczało gdy poruszam głową
  • mniej istotne: kabel 1.5+ m
  • mniej istotne: estetyczne, czarne albo brązowe

Słuchawki, których używam, ale nie do końca mi odpowiadają:

1. Nowe Audio-Technica ATH-M40X - sugerowałem się nimi jako jednymi z wygodniejszych słuchawek na rynku wg kilku rankingów - niestety zawiodłem się

• za ciche, mimo niskiej impedancji
  • niewygodne, nie uleżały się nawet po dwóch tygodniach od zakupu (pałąk zaczynam czuć po pół h, potem piją nausznice, słaba wentylacja) - być może nie na moją głowę
  • dziwnie zbierają niskie częstotliwości, przez co niskie dźwięki z pianina wydają się "brudne"; mimo to pasmo przenoszenia wydaje się generalnie dobrze odwzorowywać to, co pianino gra bez słuchawek

2. Wysłużone Sennheiser PC G4ME 360 (siada już potencjometr do podgłaśniania)

• za ciche
  • słychać jakby "mniej pasma" niż w Audio-Technice (mimo, że mają lepszą specyfikację pod tym względem), a dźwięki wydają się mniej naturalne (to w końcu słuchawki gamingowe), mimo to grają czyściej niż AT
  • wygodniejsze nausznice od AT (welur), ale i w nich robi się szybko gorąco, pałąk daje znać o sobie po dłuższym czasie, podobnie jak w AT
  • brak przejściówki na 6.3mm (mam słabe doświadczenie z dokupowaniem przejściówek, szybko się rozpadają)

Edited by shrtrHr