Jump to content

Kabel do AKG M220 Pro


Brodi
 Share

Recommended Posts

Witam, mam nadzieję, że to dobry dział do tego tematu.

Planuję zmianę kabla w moich AKG M220. Nie do końca wiem czego oczekuję i mam wrażenie, że dopiero po odsłuchu mógłbym powiedzieć "Tak, to jest to co chcę". Chciałbym się dowiedzieć, czy gra jest warta świeczki, czy nie są to po prostu pieniądze wyrzucone w błoto, bo żadnych zmian nie będzie. Głównie myślałem nad tym: kabel, jednak jestem chętny na różne propozycje. Co do budżetu, to chciałbym się zamknąć w 250-300zł. Kabel będzie podłączony do S.M.S.L VMV V2. Dodam, że posiadam również welurowe pady od Beyerdynamic DT990, więc słuchawki stały się otwarte.

Edited by Brodi
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Wszelkie kable mają z reguły tylko i wyłącznie funkcję wykończeniową co do brzmienia + większą wytrzymałość, jeśli dobrze zakonfekcjonowane. Przy M220 PRO na pewno da się usłyszeć pewne zmiany, ale będzie to bardziej poukładanie tego co już w nich jest, niż odkrycie słuchawek na nowo. Takie rzeczy tylko przy bardzo czułych i drogich modelach pracujących na wysokich wartościach prądowo-napięciowych (np. elektrostatach).

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Uważa Pan, że warto się w to pakować? Wiem, że to sprawa czysto osobista, ale musi mnie ktoś popchnąć w jedną, albo drugą stronę. Kabel taki mógłby też służyć w ewentualnych przyszłych słuchawkach (jeżeli takie będą), np. AKG K7XX.

Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

Moim zdaniem jeśli jak sam Pan przyznał, że nie do końca wie czego oczekuje, to naprawdę próżno jest oczekiwać od obcych osób, aby odgadły to za Pana :). Na pewno taki kabel nie zabije, a wzmocni, będzie też wytrzymalszy i tak jak Pan pisze - przydatny przy wyższym modelu słuchawek w przyszłości (lub lepszym źródle). Z kabli konfekcjonowanych korzystam aktualnie przy dwóch z trzech swoich flagowych modeli słuchawek, w realizacji mam trzeci. Z tym że są to bardzo drogie kable robione na zamówienie z racji konieczności posiadania takowych na poczet testów, ale właśnie dlatego nie do końca jestem przekonany czy powinienem się w Pana wątku wypowiadać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...