Jump to content

[ROZWIĄZANE] "Step-up" z Somicow v2 na welurach 600 - 700 zl

JTN5M
 Share

Recommended Posts

Witam!
Ostatnio w koncu zalozylem skore na somicach i bardzo mi sie spodobala wieksza ilosc gory i basu, jednakze brakuje mi ich srednicy, a ze zmiana padow w somicach to katorga zaczalem myslec nad zakupem drugiej pary, jednakze po godzinie uznalem, ze jest to swietny pretekst, aby zakupic nowe sluchawki.

Uznalem, ze przeznacze na nie 600 - 700 zl. 
Zalezy mi przede wszystkim na srednicy porownywalnie naturalnej do somicow na welurach, a do tego szerszej scenie i wiekszej ilosci gory. Sluchawki maja grac jasno na przestrzeni elipsy. Jesli chodzi o moje zrodla to aktualnie posiadam pioneer'a vsa-e07, ktory uwielbia wyostrzac i podkreslac gore, a do tego fiio e10k. W przyszlosci zakupie sobie audioqesta dragonfly black.

Myslalem nad zakupem k702, ale ostatnio coraz bardziej mam ochote kupic k612 i ostatecznie nie wiem ktore wybrac. Wg pana jakuba K702 maja szersza scene, podcxas gdy k612 pro sa bezpieczniejsze, co biorac pod uwage brzmienie pioneera (jestem pewien, ze polaczenie go z k702, spowoduje ze gora wyrwie sie spod kontroli) wydaje sie byc dobra alternatywa. Z drugiej strony nic nie powinno stac na przeszkodzie uzywania tej pary do zakupu audioquesta. 

Z innych propozycji myslalem o:

-uzywanych HD 600 - zbyt drogie (serio ktos sibie wola za te sluchawki 220 dolcow jak za 200$ mozna miec 6xx?)

-pioneerach se-a1000 lub philipsach shp9500, ktore sobie odpuscilem po przeczytaniu krotkiego porownania w recenzji moich sluchawek (w somicach cenie sobie jasnosc i nie chcialbym czegos ciemniejszego)

-beyerdynamics dt660/800 - zbyt drogie, zbyt trudne w napedzeniu, patrzac po recenzjach moga miec za duzo sub basu - bardzo chetnie poslucham tych sluchawek jesli znajde je gdzies w sklepach, ale teraz wole je sobie odpuscic

Jestem otwarty na inne propozycje, jednakze mam sentyment do akg wiec bardzo chetnie zostalbym przy tej marce a co za tym idzie do innych marek mofe podchodzic zbyt krytycznie, a do k702 i k612 moge podchodzic zbyt lagodnie dlatego tez w razie koniecznosci prosilbym o sensowna argumentacje dlaczego nie te dwie pary sluchawek.

Edit: uznalem ze dobrym pomyslem bedzie dodanie muzyki ktorej mam zamiar na nich sluchac sluchac: Spokojny rock (np led Zeppelin), soundtracki zachaczajace pod muzyke klasyczna z ewentualnym wokalem (np bioshock infinite, Lux aeterna z rekwiem dla snu, czy soundtsoundtrack z les choirites), rock alternatywny, ktory wole nazywac pop-rockiem (Peter Gabriel, Coldplay, ABBA), synthpop i inne gatunki elektromiczne (depeche mode, gus gus, bassement jaxx, czy lindsey stirling), i jazz. 

Edited by JTN5M

Witam

2 hours ago, JTN5M said:

-uzywanych HD 600 - zbyt drogie (serio ktos sibie wola za te sluchawki 220 dolcow jak za 200$ mozna miec 6xx?)

Tylko że HD6XX mają gorszej jakości plastiki, krótszy kabel i jest to model ogólnie odpowiadający modelowi HD650, nie HD600. Doliczyć należy ewentualne opłaty celne, VAT oraz konieczność realizowania gwarancji przez Massdropa. Ze wszystkich pozycji to właśnie HD600 wydają mi się najbardziej sensowne, jeśli zależy Panu właśnie na średnicy. 

• Upvote 2

Czyli jest dokladnie tak jak sie obawialem. No coz... Zakladajac, ze chce sluchawki, ktore beda plynnym przejsciem z somicow jest zmuszony kupic 600-tki, co oznacza ze bede musial pewnie poodkladac do konca roku (chyba ze znajde jakas oferte ponizej 200 dolarow), bo w miedzyczasie bede mial sporo wydatkow... Dziekuje za pomoc, temat do zamkniecia.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...