Jump to content

Słuchawki do około 250zł

Thaske
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuje słuchawek do kwoty 200-250zł. Posiadałem już kilka modeli, K240(za lekki dźwięk i niewygodne), M220(to samo), HD669(w lato ciut niewygodne oraz często denerwująca góra). 

Zatem poszukuje słuchawek które będą po prostu wygodne i grały coś jak HD669, ale po prostu lepiej i nie aż taką mocną V'ką. Muzyki jakiej głównie słucham to hardcore/happy hardcore/hardstyle oraz cały zakres z drum'n'bassu no i czasami IDM/Ambient czyli raczej coś grające w stylu V, tylko nie chcę zbyt mocno technicznego grania(takiego jak mają te HD669) no i poza tym lubię czasami sobie innych gatunków posłuchać. Ważna też kwestia jakości wykonania sprzętu i jego wygody. Nie chcę słuchawek w których za chwilę pęknie jakiś pasek albo pałąk lub po 5 godzinach coś będzie mnie bolało.

Moje faworyty, to:

- Encore Rockmaster OE(jedynie co się obawiam to że mogą grać inaczej niż z recenzji, ktoś coś wspominał o różnych partiach)

- Superlux HD660/HD330

- Somic V2

- HyperX Cloud

I jeszcze jedno. DAC jaki posiadam to FiiO E10K.

Nie wolisz kupić jakiś droższych i lepszych, a nie masz aż tyle ich :P

Posiadam somic v2(...)

somic v2 sa (dźwiek) naturalne. I tak jak piosenka ma bass to tyle bedzie miał. Nie ma dodawanego sztucznie basu czy cos. Winc jak wolisz naturalnie 'zrobiony' bass to bierz :P Aczkowiek nie mam wiekszego porównania w zakresie słuchawek. Poczekałbym na kogoś kto mógłby porównać słuchaweczki i lepiej doradzić :)

• 4 weeks later...
On 7/29/2017 at 11:47 PM, rafiob said:

Nie wolisz kupić jakiś droższych i lepszych, a nie masz aż tyle ich :P

Posiadam somic v2(...)

somic v2 sa (dźwiek) naturalne. I tak jak piosenka ma bass to tyle bedzie miał. Nie ma dodawanego sztucznie basu czy cos. Winc jak wolisz naturalnie 'zrobiony' bass to bierz :P Aczkowiek nie mam wiekszego porównania w zakresie słuchawek. Poczekałbym na kogoś kto mógłby porównać słuchaweczki i lepiej doradzić :)

Zastanawiam się nad nimi, ale jak z wykonaniem i wygodą? Zastanawiam się czy dołożyć do czegoś innego ale nic ciekawego oprócz Somic'ów nie widzę. Niby czytałem te recenzje, ale jakoś one mi nie pomogły bo musiałbym przesłuchać po prostu, ale nie chce robić tak że zamówię, przesłucham, okaże się że nie spodobało się granie i będę musiał się bawić w odsyłanie itd. 

Więc dlatego wolałbym kogoś się zapytać kto je ma/miał i jak się sprawują z muzyką którą wymieniłem w pierwszym poście.

On 8/27/2017 at 2:34 PM, Nehero said:

Zobacz jeszcze te są w promocji w mp3store : http://forum.mp3store.pl/announcement/105-promocja-takstar-pro82/

a z tego co piszą warte uwagi.

Spojrzałem i mogę stwierdzić że nie będę ryzykował pieniędzy na świeży produkt. Zastanawiam się też nad CAL! razem z wymianą kabla ale z tego co słyszałem mają teraz inne drivery niż kiedyś no i podobno pękać lubią. Szczerze to ciężki wybór. Znowu się pewnie skończy na AKG i chyba tym razem zakupię K242/K240 MKII bo akurat na welurowych padach te słuchawki są wygodne.

K240/M220 za lekki dźwięk? Przyznam bardzo dziwna uwaga, zwłaszcza że M220 na skórkach grają stosunkowo ciepłobasowo. Do tego bardzo łatwo można je zmodyfikować pod kątem wygody. Pracuję na serii K2 bardzo często, jako posiadacz wielu modeli wykorzystywanych przeze mnie bezpośrednio w recenzjach. Modyfikacja jest banalnie prosta, bo polegająca na podsadzeniu nausznic w części tylnej (względem głowy). Można to zrobić sztywną gąbką, można też i plastikowymi półksiężycami.

Co do oryginalnych welurów - dla mnie niestety mają dużą wadę w postaci małego otworu na ucho. Dlatego wolę skórki, a tam, gdzie słuchawki grają lepiej na welurowych nausznicach (vide wspomniane M220) stosuję te od Beyerdynamica, mimo że znacznie trudniej je podsadzić.

On 8/29/2017 at 9:58 AM, EvilKillaruna said:

K240/M220 za lekki dźwięk? Przyznam bardzo dziwna uwaga, zwłaszcza że M220 na skórkach grają stosunkowo ciepłobasowo. Do tego bardzo łatwo można je zmodyfikować pod kątem wygody. Pracuję na serii K2 bardzo często, jako posiadacz wielu modeli wykorzystywanych przeze mnie bezpośrednio w recenzjach. Modyfikacja jest banalnie prosta, bo polegająca na podsadzeniu nausznic w części tylnej (względem głowy). Można to zrobić sztywną gąbką, można też i plastikowymi półksiężycami.

Co do oryginalnych welurów - dla mnie niestety mają dużą wadę w postaci małego otworu na ucho. Dlatego wolę skórki, a tam, gdzie słuchawki grają lepiej na welurowych nausznicach (vide wspomniane M220) stosuję te od Beyerdynamica, mimo że znacznie trudniej je podsadzić.

K240 tak mi się wydawało ale miałem je chyba za krótko i przesiadłem się z basowych HD669 więc to też wpływało na odsłuch i opinię o K240. M220 odsłuchiwałem chwilę i to na welurach. W sumię spróbuję znowu z AKG ale tym razem z modelem K242HD gdyż M220 nigdzie nie ma(no chyba że nie potrafię dobrze szukać i jak ktoś ma dobrą ofertę to zapraszam na PW, a z massdropa nie chce mi się zamawiać). Cóż i chyba jak mówię, znów się skończy na AKG. Nie ufam tym chińczykom. Pierwsza seria danych słuchawek może być dobra a później po cichu cięcie kosztów i otrzymujemy efekt gorzej grających słuchawek.

On 29.08.2017 at 9:33 AM, Thaske said:

Spojrzałem i mogę stwierdzić że nie będę ryzykował pieniędzy na świeży produkt. Zastanawiam się też nad CAL! razem z wymianą kabla ale z tego co słyszałem mają teraz inne drivery niż kiedyś no i podobno pękać lubią. Szczerze to ciężki wybór. Znowu się pewnie skończy na AKG i chyba tym razem zakupię K242/K240 MKII bo akurat na welurowych padach te słuchawki są wygodne.

Aż takim świeżym produktem to one nie są, biorąc pod uwagę że recenzja z head-fi jest z maja a teraz mamy wrzesień. Poprostu wcześniej można było je kupić na chińskim rynku, a mp3 store postanowił je sprowadzić jeśli się nie mylę a przy okazji zrobili na nie promocję. Tak że jeśli 4 miesiące to nadal świeży produkt to ja już naprawde nie wiem. Chyba że jedynie spojrzałeś na obrazek i nie spojrzałeś z kiedy są pierwsze recenzje tych słuchawek.

On 31.08.2017 at 0:32 AM, Thaske said:

K240 tak mi się wydawało ale miałem je chyba za krótko i przesiadłem się z basowych HD669 więc to też wpływało na odsłuch i opinię o K240. M220 odsłuchiwałem chwilę i to na welurach. W sumię spróbuję znowu z AKG ale tym razem z modelem K242HD gdyż M220 nigdzie nie ma(no chyba że nie potrafię dobrze szukać i jak ktoś ma dobrą ofertę to zapraszam na PW, a z massdropa nie chce mi się zamawiać). Cóż i chyba jak mówię, znów się skończy na AKG. Nie ufam tym chińczykom. Pierwsza seria danych słuchawek może być dobra a później po cichu cięcie kosztów i otrzymujemy efekt gorzej grających słuchawek.

Powiem szczerze Chińczycy już tną koszty na pracownikach i materiałach, ich produkty są sprzedawane i kupowane masowo na całym świecie. Oni nie mają na czym ciąć kosztów, na tym na czym mogli już dawno ucieli, stąd ich produkty są bardzo tanie.

Tak że teoria o cięciu kosztów w przypadku Chińczyków mało prawdopodobna.

M220 z tego co pamiętam nie można kupić nigdzie poza chińskimi sklepami i ewentualnie allegro ale zapewne używki wtedy.

Mam K240 i polecam ale nie do metalu, jedynie elektronika, ambient, klasyka( choć i tu przy klasyce mam wrażenie, że odrobinę czegoś im brakuje )

On 29.08.2017 at 9:58 AM, EvilKillaruna said:

A mógłby Pan napisać przy okazji od którego modelu Beyerdynamica stosuje Pan welurowe nausznice i co daje podsadzenie ich?

Będę chciał kupić welurowe nausznice do K240 ale z racji, że oryginalne mają za małe otwory to odrzucam je, w jednym z tematów napisal Pan o nausznicach od HM5, czy trzeba z nimi coś kombinować zakładając je na K240?