Jump to content

Pomoc w wyborze słuchawek (1000zł)

LoCzekk
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Na wstępię chciałbym umieścić trochę informacji co do sprzętu, ceny, preferencji itd

Budżet: Chciałbym się zmieścić w cenie 1000zł

Typ: Preferowane zamkniętę z padami z innego materiału (w ostateczności skóropodobne też mogą być) z odpinanym kablem (dobrze by było, ale nie jest to aż tak ważne)

Posiadane źródło dźwięku: Podstawowa karta dzwiękowa Realtek + SMSL M3, także chciałbym żeby ta mała kostka dała sobię radę z nową parą

Preferowana tonalność docelowa: Nie miałem doczynienia z innymi niż typowa "V". Szukam czegoś ciepłego i naturalnego lub dynamicznego. Zależy mi żeby miały szeroką scene (ze względu na vocal) z nisko schodzącym, punktowym i nie rozlewającym się bassem.
DT 880 są dla mnie zbyt neutralne jeśli chodzi o ten pierwszy gatunek, dlatego z nich przeważnie korzystam wieczorem bo nie "narzucają się" wieczorem i nie ma problemu z bólem głowy czy uszu. 

Gatunki muzyczne: Głównie "mięsiste" hip-hopowe/rapowe/funk utwory i beat'y oraz czysty vocal (Jarecki - Ten sam lot). Czasem zdarza się jakaś elektronika czy jazz przy czytaniu ;) 

Predyspozycje anatomiczne: 

Bose QuietControl 25 - Wg. mnie są to najwygodniejsze słuchawki z jakimi miałem doczynienia. Do tego bardzo miękkie pady. Używam ich głównie po za domem nosząc przy tym czapkę z daszkiem i okulary.
Beyerdynamic DT 880 (250 Ohm) - Również wygodne ze względu na duże nauszniki, niestety są trochę twardawe i nie wiem ile godzin musze je jeszcze ponosić żeby dopasowały mi się do kształtu głowy. 
PS. Czy ktoś może polecić jakieś zamienniki, też materiałowe?

Propozycję jakie znalazłem czytając recenzje:
-Beyerdynamic Custom One Pro - te posiadam, nie rozpakowane jeszcze, dlatego tutaj je umieszczam.
-Sennheiser HD 600
-Beyerdynamic DT150
-Audio-Technica ATH-MSR7 - @EvilKillaruna
 bardzo poleca w recenzjach, natomiast jestem ciekaw ich konfrontacji z DT150.

Edited by LoCzekk

Witam,

Szeroka scena nie ma bezpośredniego wpływu na wokal. To złudna zależność i raczej głębia sceny ma na to wpływ. To tam powstaje z reguły problem, że przy większej głębi środek sceny oraz fokus na wokalu zaczynają się rozjeżdżać i oddalać. Nie jest to zasadą, ale w niższych przedziałach cenowych na ogół tak się dzieje.

DT880 mają metalową konstrukcję pałąka. Jego rozgięcie pozwoli na zmniejszenie docisku i tym samym zwiększenie wygody.

Do DT880 pasują dwa typy welurowych nausznic od samego Beyerdynamica. Zamienniki od AKG są beznadziejne pod względem wygody. Można natomiast próbować szczęścia z nausznicami z serii T, choć to już większy wydatek.

• COP pasują do opisu, choć ich scena nie jest duża.
  • HD600 są bardzo podatne na tor, ale nie jest to model stricte basowy, mogą wydać się po prostu gładszą, poprawioną wersją DT880.
  • DT150 pasują do opisu, ale tak samo ich scena nie jest duża, zaś same słuchawki długo się wygrzewają i dopasowują do głowy użytkownika.
  • MSR7 to przeciwny kierunek do DT150, jaśniejsze i bardziej techniczne, choć scena na szerokość oraz większość cech basu idealnie pasują w opis.

Jak zawszę bardzo dziękuję @EvilKillaruna za rzetelną odpowiedź.
Czy byłby pan w stanie doradzić jakiś inny model pasujący do opisu? Znalazłem też model DT770 Pro (lub Momentum M2), który możliwe że też by pasował do moich oczekiwań tylko niestety nie mam możliwości żadnego odsłuchu. Z całej stawki też najbardziej jestem przekonany do MSR7 (po pana recenzji).

Edited by LoCzekk

Proszę.

Tylko jeśli cena przestanie grać rolę (np. B&W P7W). DT770 nie są jednoznacznie ciepłymi słuchawkami. Sporo osób preferuje od nich DT150. Momentum M2 z kolei mają stosunkowo małą scenę. MSR7 same w sobie naprawdę nie są złymi słuchawkami, tylko że ich sopran będzie dosyć podobny w stylu do DT880, choć oczywiście nie identyczny. Z drugiej strony nie będzie powodował tak dużego kontrastu między użytkowaniem raz jednej, raz drugiej pary. Unika się wtedy porównywania w nieskończoność dwóch modeli będących w ciągłym użyciu. Zawsze może Pan zastosować w praktyce prawo zwrotu i spróbować kupić MSR7 z ewentualną opcją jego oddania bez podania przyczyny. Delikatnie rozpakować, niczego nie uszkodzić, żadnych folii nie odrywać, szybko sprawdzić. Już wtedy powinno być jasne, czy będzie tu chemia, czy też nie.

• Upvote 1

Przeczytałem Pana recenzje odnośnie B&W P7 i nasuwa mi się małe pytanie: Czy można kupić osobno kabel bez mikrofonu lub czy znajduje się już taki w zestawie? Niestety nie widzę dokładnie na zdjęciu z recenzji. Nie zależy mi też na łączności bezprzewodowej. Czy warto dopłacić do tej wersji czy mogę kupić zwykła wersję P7? 

Przepraszam że tyle zadaje pytań ale jeśli mam przekroczyć budżet to muszę się upewnić czy tego nie pożałuje ;)

Kabel można dokupić, chociażby od innego modelu B&W.

W zestawie nie znajduje się kabel z mikrofonem, ponieważ jest on wbudowany w same słuchawki. 

W modelu bezprzewodowym zawsze można się "wybronić" tym, że jeśli sprzęt źródłowy gra słabo, moduł BT może służyć jako alternatywa (oraz jakościowy punkt odniesienia). Jeśli nie zależy Panu na komunikacji bezprzewodowej, można oczywiście kupić tańszą zwykłą, z tym że wtedy trzeba będzie zadbać o to, aby źródło było należytej jakości.

To i tak okaże się dopiero po zakupie. Stąd moje przypomnienie o 14 dniach. 

Proponowalbym sluchawki o mniejszej impedancji do twojego wzmaka jezeli cos z wyzsza impedancja to musisz sie liczyc z wiekszym wydatkiem bo przy sluchawkach np. Jakies beyery 250ohm nie ma co sie pchac w półśrodki, gdyz sluchawki moga zagrac gorzej jak bez daca wiec do twojego polecalbym jakies mniej ohmowe, pisze to z wlasnego doswiadczenia bo przerobilem rozne sluchawki od budzetowek po przerozne akg i beyery, ktore czesto trudno odpowiesnio napedzic. Jezeli bylbys zainteresowany zakupem sluchawek beyerdynamic dt 770 pro 80ohm to mam na sprzedaz nowe za 460 zl akurat do twoich wymagan bylyby raczej dobre gdyz graja chyba bardziej basowo w sam raz do rapu i czesto uzywaja ich do nagrywania vocali. 

Edited by bartech1988

• 4 weeks later...

Z racji tego iż się już nieco rozgościłem i zacząłem co raz to bardziej zgłębiać temat pozwolę zadać Wam drodzy forumowicze następnę pytania odnośnie wyoboru słuchawek.
Byłem dość niedawno przymierzyć B&W P7 ale po 10-15 min zacząłem odczuwać dyskomfort i nacisk na górną część małżowiny, pewnie dlatego że noszę okulary. Zainteresowały mnie też słuchawki Focal Listen, które wygodą wg mnie pobiły P7-ki. Czy ktoś ma może porównanie tego modelu do MSR7 w kwesti wygody? 
Następną kwestią odnośnie Focali jest ich... plastikowy (z zewnątrz) pałąk, który wygląda dość krucho i boje się że może on nie wytrzymać tych dwóch lat.
Dlatego szukam solidnej konstrukcji jak P7, wygody Focali i ciepłego, bassowego brzmienia oraz żeby cena też była przystępna. Te wszystkie cechy spełnia model Elear (prócz ceny niestety..)

Poniżej wrzucam to czego słucham na codzień:
https://soundcloud.com/thisjlouis/bringing-out-the-best-in-m

https://soundcloud.com/zikomo/fly-love (od 1:05)

EDIT:
Muszę to zrobić, bo pewnie nikt nawet tu nie zajrzy. Panie @EvilKillaruna ma Pan może jakieś porównanie do Takstar PRO82? Aktualnie ich cena wynosi 249zł (http://forum.mp3store.pl/topic/147958-promocja-takstar-pro82/?page=2) Czy spełnią powyższe wymagania? Aż żal ich nie wziąć z tę cenę :( 

Edited by LoCzekk

Wątek, a raczej odpowiedź, widziałem już wczoraj, ale niestety jestem na wyjeździe i pracuję w tej chwili nad nowymi recenzjami. Stąd proszę wybaczyć że odpiszę krótko:

P7 - nie jestem pewien, ale chyba pisałem w recenzji P7, że ich pałąk jest metalowy i można go spokojnie rozgiąć dla większej wygody. 

Focal - z tego co wiem problemy z gwarancją, częściami zamiennymi, a nawet publiczne polemizowanie z kompetencjami recenzujących. Pękające pałąki trapiły mocno poprzednie modele Focala z serii Spirit.

PRO82 - nie wiem, nie znam i raczej nie poznam, ponieważ sklep ten nie współpracuje obecnie z moim blogiem. 

• Upvote 1