Jump to content

Potencjał Sennheiser HD650

piku235
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem HD650, w porównaniu do moich wcześniejszych AKG K550 różnica jest odczuwalna. Każdego dnia wydaję mi się, że pokazują coś więcej niż dnia poprzedniego (niektórzy nazywają to procesem "wygrzewania" słuchawek, niestety nie mam pojęcia ile w tym prawdy). Zastanawia mnie czy w obecnej konfiguracji słuchawki pokazują swój pełny potencjał.

Przeglądam już dłuższą chwilę różne strony i głównie natknąłem się na temat recabling'u. Niektórzy piszą, że nic to za wiele nie zmienia, niektórzy, że w przypadku zwłaszcza użytkowników HD6xx zmiana przewodów nawet jest zalecana. Kabel jaki udało mi się znaleźć pochodzi z recenzowanych kabli audiofanatyka https://audeos.pl/hd650deluxe

Jeżeli chodzi o źródło, to posiadam Creative SoundBlaster X7. Pierwotnie kupiłem go ze względu na to, że słuchałem muzyki głównie na głośnikach (mówiąc dokładniej chodzi o dedykowane kolumny E-MU XM7). Teraz bywa różnie, raz na XM7, raz na HD650, zależy od pory dnia. Moje pytanie jest takie, czy X7 są wystarczające do napędzania HD650? Czy może inny wzmacniacz słuchawkowy byłby w stanie z HD650 wyciągnąć więcej? Wiem, że X7 korzystają z układu TPA6120A2 oraz z recenzji audiofanatyka wiem, że X7 dobrze współgrają z HD650 co mogę sam potwierdzić.

Podsumowując, czy przy obecnej konfiguracji zmiana przewodu wniesie więcej czy może zmiana wzmacniacza zrobi większą różnicę?

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję,

Pozdrawiam.

Edited by piku235

Posiadam taki kabelek od Audeos do swoich HD600

Co się zmieniło co usłyszałem. Więc tak.

Po odpięciu starego shit i podłączeniu tego kabla od razu zauważyłem różnicę . Bas został dociążony, góra wyostrzona bardziej czytelna a średnica bardziej muzykalna. Wokale bardziej bezpośrednie. Z nudnych HD600 otrzymałem tyć angażujące słuchawki, najbardziej zmiany zaszły na średnicy, wokale bezpośrednie angażujące aż chce się ich słuchać Ogólnie mocno średnicowy charakter jest teraz.

Co do Hd650 wydaje mi się że bas zostanie uporządkowany, a w HD650 jest rozlazły niczym papka. Górę na pewno ci ten kabel podreperuje będzie tyć wyraźniejsza. Co do średnicy nie wiem, sam jestem ciekaw,  średnica na wstępie w HD650 jest mocno angażująca.

Te zmiany nie zrobią ci z tych słuchawek inny model i nie zniknie kocyk na górnych rejestrach ale bądź pewny że  zniknie ziarnistość jaka jest na tym stokowym szmalcu od Sennheiser

Edited by Guest

Guest Mayster

Do HD650 warto pomyśleć o zastosowaniu hybrydy (miedź + srebro). Jest droższa od samej miedzi dwukrotnie, ale gdyby taki kabel zrobić budżetowo pod kątem wykończenia (bez oplotu, splittera), to cena powinna być tylko nieznaczenie wyższa od 'Deluxe'.

26 minutes ago, Mayster said:

Do HD650 warto pomyśleć o zastosowaniu hybrydy (miedź + srebro). Jest droższa od samej miedzi dwukrotnie, ale gdyby taki kabel zrobić budżetowo pod kątem wykończenia (bez oplotu, splittera), to cena powinna być tylko nieznaczenie wyższa od 'Deluxe'.

Co do oplotu jest strasznie słaby i irytujący, kabel jest niezdyscyplinowany często zwija się tworząc sztywne kółeczka .

Pomyślcie nad innym materiałem. Jakościowo nie mam do czego się przyczepić ale ten oplot...

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie sporo myślałem o tych Deluxe, jako, że naczytałem się dużo pozytywnych opinii na ich temat i też mieszczą w moim zdrowym rozsądku cenowym, Nie chciałbym wiadomo przepłacać za kabel kiedy to same słuchawki kosztowały 1280zł, więc wydanie 294zł za 1,5m Deluxe jeszcze by mi odpowiadał, lecz powyżej tej ceny nie wiem czy byłoby już warto. Nie oczekuję, że słuchawki dzięki temu zabiegowi nagle zmienią się w inne, nawet bym tego nie chciał, bardzo pasuje mi sposób w jaki grają. Pragnę jedynie wyciągnąć z tych słuchawek to co w bieżącej konfiguracji może mi umykać. Większość osób wspólnie pisze, że dzięki temu przewodowi scena staję się bardziej przejrzysta, detaliczna, słuchawki zyskują na czystości, dlatego myślę, że pokuszę się o ten kabel.

@Mayster A tak już w sumie z czystej ciekawości zapytam. Jaka byłaby mniej więcej cena za taki przewód 1,5m i czego można by się spodziewać innego w odróżnieniu od Deluxe'ow?

Edited by piku235

Jestem posiadaczem HD6xx i zachęcony pozytywnymi recenzjami zaopatrzyłem się w kabel z miedzi 7N o przekroju 26AWG. Różnica jest słyszalna, słuchawki się jeszcze bardziej otworzyły i mają bardziej detaliczne granie niż wcześniej Za 300zł moim zdaniem warto się w to zaopatrzyć, wszystkie zmiany które zaszły po dokupienia kabla są na plus.