Jump to content

AKG K550 MKII jaki DAC w okolicach 500zł


Recommended Posts

Witam. Popełniłem swój pierwszy zakup upatrzonych od dwóch lat słuchawek. Przesiadłem się z Creative HS800 więc nie ma co nawet porównywać. Dokonałem któregoś dnia odsłuchu i zwyczajnie się zakochałem. Ale do brzegu bo u Was pewnie sprzęt o kilkanaście klas wyższy więc na Was aż tak wielkiego wrażenia nie robi. Na chwilę obecną słuchawki mam podpięte pod kartę Sound Blaster Z Bulk. Daje radę ale mimo wszystko mam wrażenie że to nie ta bajka. Bawiłem się equalizerem ale po tym co mi przyniosła owa zabawa stwierdzam że to profanacja. Po jego wyłączeniu bardzo ładnie słyszę całą scenę i podoba mi się to że każdy dźwięk jest na tym samym poziomie. Lubię jasność tych 550 i nie przeszkadza mi brak nachalnego basu. Wręcz przeciwnie, odpoczywam w nich po HS800. Zastanawiam się obecnie nad kupieniem DAC'a co oczywiście jest naturalną koleją rzeczy. Na razie jednak chciałbym na to przeznaczyć około 500zł. Myślę o FiiO E17k Alpen tym bardziej że mają SPDIF.który mógłbym wykorzystać z moim Sound Blasterem Z. Widziałem jednak Alpen i Alpen 2 pierwszy na Wolfstonie WM8740 a drugi na Texas Instruments PCM5102. Którego wybrać i jakie są między nimi różnice. Pierwotnie myślałem o FiiO E10k ale jeśli można trochę dołożyć i wykorzystać SPDIF to czemu nie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za ukierunkowanie Andrzej.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Myślałem jeszcze o Audiotraku Prodigy Cube Black Ed. Całkiem fajna opcja z wymiennym OPAMP'em. Rodzą się jednak jeszcze dwa pytania. Zgodnie z opisem ma tendencję do jasności, AKG K550MKII raczej też więc czy to będzie dobre połączenie ? Pytanie drugie jaki OPAMP docelowo do niego wsadzić i ile może takowy kosztować. No i oczywiście gdzie go zakupić (poza allegro).

Doczytałem że muses 02 jest polecany.

Czy idę w dobrą stronę ?

Edited by bahus
Link to comment
Share on other sites

A co o AIM'ie 808 jeszcze powiecie. Jest opcja że popchnę swojego SB Z i zakupię tego AIM'a. Tylko czy różnica względem mojej Zetki będzie jakaś znacząca ? No i co lepiej zmieniać kartę czy daca na USB / SPDIF...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...