Jump to content

Słuchawki do AIM 808. (+/- 300-500zł)

Antk#K
 Share

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio na dniach zamówiłem sobie kartę AIM SC808. Nie mogłem się zdecydować na słuchawki do tej karty. Oglądałem droższe modele po ~700zł i tańsze po ~300zł.

Sama karta do mnie nie doszła, a do niej domówiłem ISK HD9999 i w tym momencie, nie do końca jestem pewien czy aby na pewno dobrze zrobiłem, oszczędzając na słuchawkach, gdy mogę wydać więcej i mieć słuchawki "na lata".

Wiem ,że mogę odesłać słuchawki w ciągu 14dni i jeśli będzie warto skorzystam z tego prawa ;)

Od razu uprzedzam - nie mam zbytnio możliwości wyskoczenia do muzycznego i wzięcia na uszy parę kompletów słuchawek, dlatego piszę do was by ktoś polecił albo naprowadził na ostateczny, pewny i świadomy wybór.

Kieruje się ceną w granicach 300 - 500zł. Co nie oznacza ,że nie trzeba myśleć w zakresach sztywnych i mogę wydać również i 750zł, ale dopłacać bym chciał, wiedząc ,że jest tego warta.

Zdecydowanie celuje w konstrukcje zamknięte, bądź ew. pół-otwarte. Nie mam żadnych uprzedzeń do firm. No może do AKG gdzie naczytałem się ,że jedna ze słuchawek po czasie może grać ciszej. Nie mam żadnego ukierunkowanego typu muzyki, słucham raczej uniwersalnie, z nastawieniem na tupnięcie bassem na słuchawkch.

W obecnej chwili na celowniku mam:

1. Audio-Technica ATH-M50X black

2. Beyerdynamic DT770 Pro (- sam nie wiem, w jakiej wersji) czy 250ohm pociągnąłby AIM?

3. Brałem pod uwagę jeszcze AKG 550 MkII - ale to drugie pytanie, czy niewymienne kable to tragedia w takich budżetach? czy wypadało by to mieć?

- czytałem dużo dobrego o Brainwavz HM5, ale doczytałem również ,że często pękają u nich pałąki....

Może sam czegoś dobrze nie dopisałem i do odpowiedniej pomocy potrzebna jest jakaś wiedza, pytajcie śmiało

Do AIM-a to raczej 250-ohmowa wersja, choć wersja 80-ohmowa jest, tak w bardzo dużym uproszczeniu, uważana za bardziej basową (niekoniecznie jakościowo). 

Sam używam z kartą 600-ohmowych słuchawek DT990. 

Edited by qjin
  • Upvote 1

Guest MichalW

AKG K550 MK II będą miały mało basu i nie nadadzą się dla Pana, AIM SC808 na pewno poradzi sobie z 250 Ohmową wersją DT 770. Można by dopłacić do DT990 PRO 600 Ohm Edition ale to będzie konstrukcja półotwarta i izolacja od otoczenia będzie znacznie mniejsza niż w przypadku zamkniętych słuchawek.

no co do AKG naczyrtałem się o tej słuchawce która gra po ciszej, po czasie? to prawda? a co do HM5 to czytalem o pękającym pałąku...to się zdrarza często? czy po prostu pojedyncze przypadki? sam już nie wiem co brać ;)

• Ciszej po czasie ?Pewnie jakiś felerny model się trafił komuś czy coś ...?W każdych słuchawkach pęknie pałąk jeżeli się nie umie obchodzić ze sprzętem tzn.rzucać nimi np. naciągać pałąk ,wyginać itd. chyba,że z wyjątkiem pancernych DT 150:D,które stawiam conajmniej ze dwie półeczki wyżej niż dt 770.
  • Dt 770 będą miały więcej basu niż akg i szerszą scenę niż hm5.

No dobrze, już wiem co i jak, dzięki za pomoc w doborze słuchawek.

A teraz kwestia samej kart, doszła, zainstalowąłem w slocie, zainstalowałem sterowniki, na słuchawkach działa ale karta córka ni w ząb nie rusza, czy może czegoś nie umiem?

EDIT: nie wiem czemu wcześniej nie działało, ale teraz działa. Nie rozumiem tego ale ważne ostatecznie ,że działa. Wybiorę DT 770, w wersjie 250ohm tak jak mówiliście. A tak swoją drogą gdybym kiedyś chciał wybrać 600ohmowe? To też będzie dobrze?

• 3 weeks later...