Jump to content

USB DAC + wzmacniacz do kompa

Recommended Posts

Witajcie.

Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem Sonorousów VI.

Oprócz tego posiadam X1S (podpięty do kompa przez Wireworlda Starlight 7 USB 2.0), odtwarzacz przenośny AK Jr oraz słuchawki HE400S, K550 i HM5. Ponadto głośniki aktywne Edifiery R2600. No i PS4, więc przydałoby się wejście cyfrowe.

Myślę, że do takiego zestawu chyba warto dać lepszego DAC-a i wzmacniacz słuchawkowy niż X1S(?).

Jak Wy byście się zapatrywali na te kwestie - polecano mi m.in. Questyle'a cma 400i, choć wiem, że w podobnej - lub niższej - cenie jest np. Aune S6. Ma ktoś np. porównanie obu urządzeń? Questyle jest równie uniwersalny jak S6 pod względem kompatybilności z danymi słuchawkami? I czy oba sprzęty np. napędzą dobrze praktycznie każdy sprzęt? 

Na razie chciałbym wiedzieć może,w którą stronę w razie co iść np. Słuchawek na razie nie będę dokupować.

Więcej słucham stacjonarnie, stąd pomysł by w razie co myśleć, by za jakiś czas inwestować w stacjonarny sprzęt - X1S tez używam nieraz na wyjeździe z laptopem. 

Co ciekawe X1S zdarzyło się, że było niekompatybilne chyba raz w jakimś sklepie z jakimś innym sprzętem.. 

W każdym razie na tę chwilę jeśli będę myśleć o zmianie źródła to na razie rozpatruję Questyle'a cma 400i oraz Aune S6. Choć może są jakieś jeszcze ciekawe opcje maksymalnie w około 3 tys. złotych.

Wydaje mi się, że takie Sonorousy 6 mogą może sporo zyskać jakby co na lepszym źródle(?). Ciekawe ile możliwości, by Sonorousy 6 czy HE400S pokazały na sprzęcie pokroju S6 czy cma 400i.

I w ogóle zastanawiam się ile winno się przeznaczać na tor w stosunku do słuchawek. 

Edited by Introverder

Ktoś coś umie doradzić lub/i powiedzieć coś na temat synergii między Sonorousami 6 a Aune S6 czy Questyle cma400i a tymiź słuchawkami - plus to samo odnośnie HE400S..

Bo zaczynam myśleć , że może mój sprzęt - X1S - nie wyrabia z tymi słuchawkami.

No i fajnie jakby Edifiery R2600 dało się podpiąć do stosownej Integry lub inne głośniki aktywne i by przełączanie między słuchawkami a głośnikami tez nie było kłopotliwe.

Piszę integra, gdyż w kwocie do 3 tys. złotych i by nie eksperymentować może brać Integrę. Ciekawe ile to wyciągnęłoby z moich słuchawek Sonorous 6 i HE400S.

Questyle chyba ma więcej opcji niż Aune S6 (np. może chyba robić jako sam wzmacniacz) i pewnie to nie Chińczyk, więc pewnie też mniej problemów.

Chyba ze warto dołożyć do cma600i ale to większe pieniądze troszkę(?).

No i czy oba urządzenia są kompatybilne z większością słuchawek brzmieniowo oraz mocowo - także po niezbalansowanym wyjściu słuchawkowym 

Edited by Introverder

Guest MichalW

Z tego co przeczytałem to Questyle CMA 400i jest przystosowany do wydajnych słuchawek o niskim oporze, a w Sonorous'ach wynosi on tylko 8 Ohm'ów, więc ja na Pana miejscu wybrałbym Questyle'a. Aune S6 może być zbyt mocny dla Sonorous'ów lub mieć zbyt dużą impedancję wyjściową co spowoduje damping.

Guest Mayster
On 15.07.2017 at 0:00 AM, Introverder said:

Ktoś coś umie doradzić lub/i powiedzieć coś na temat synergii między Sonorousami 6 a Aune S6 czy Questyle cma400i a tymiź słuchawkami - plus to samo odnośnie HE400S..

Bo zaczynam myśleć , że może mój sprzęt - X1S - nie wyrabia z tymi słuchawkami.

No i fajnie jakby Edifiery R2600 dało się podpiąć do stosownej Integry lub inne głośniki aktywne i by przełączanie między słuchawkami a głośnikami tez nie było kłopotliwe.

Piszę integra, gdyż w kwocie do 3 tys. złotych i by nie eksperymentować może brać Integrę. Ciekawe ile to wyciągnęłoby z moich słuchawek Sonorous 6 i HE400S.

Questyle chyba ma więcej opcji niż Aune S6 (np. może chyba robić jako sam wzmacniacz) i pewnie to nie Chińczyk, więc pewnie też mniej problemów.

Chyba ze warto dołożyć do cma600i ale to większe pieniądze troszkę(?).

No i czy oba urządzenia są kompatybilne z większością słuchawek brzmieniowo oraz mocowo - także po niezbalansowanym wyjściu słuchawkowym 

Skąd podejrzenie, że X1s nie wyrabia? Nie masz gdzieś w okolicy sklepu, gdzie można sprawdzić Aune albo Questyle? Zawsze można też spróbować wypożyczyć wysyłkowo. Nic nie zastąpi odsłuchu własnymi uszami, na Twoich słuchawkach. 

S6 ma regulację wyjścia RCA i XLR, więc głośniki aktywne podepniesz bez problemu. Przełączasz wyjścia przyciskając potencjometr.

Problemów z Aune nie ma żadnych, tak samo awaryjność jest zdecydowanie mniejsza od praktycznie każdej marki z jaką miałem większą styczność - w tym europejskich. Jakby nie było istnieją kilkanaście lat, a każda nowa seria pokazuje, że zdecydowanie wiedząc co robią. Questyle to też chińczyk, więc argument odpada :D

Wybrany (i zamówiony w preorderze w mp3store) Questyle cma400i po odsłuchu - słuchałem jeszcze cma600i, ale lepsza synergia z Sonorousami 6 i HE400S na cma400i zdecydowanie.

X1S nie wyrabia, bo jakościowo sprzęt zbyt słaby do Sonorous 6 czy HE400S, co pokazują odsłuchy. Dodatkowo X1S to dźwięki, Questyle cma400i to muzyka - takie odczucia. S6 sobie odpuściłem, bo podobno ta sama tonalność i techniczny szlif - tylko na wyższym poziomie niż z X1S..

Dodatkowo teraz X1S czy AK Jr w ogóle nie grają jak trzeba od chwili testów równoległych cma400i oraz cma600i - i to nie takich znowu długich - ok. 2-godzinnych..

Edited by Introverder

Cena regularna X1s = 1100 zł.
Cena regularna Questyle = 3500 zł.

Także trochę nie do końca jest co z czym parować ku porównaniom i raczej normalnym byłoby się spodziewać, że jedno będzie przeganiało drugie :).

S6 nie gra natomiast jak X1S tylko na wyższym poziomie. Taki opis bardziej by pasował do S16 w rewizji post-2016. Nie wiem skąd informacje że jest to ta sama tonalność. Nie miałem też (odpukać) żadnych problemów technicznych z posiadanymi przez siebie obecnie segmentami (S6, S7), ani podczas testów, ani już w trakcie normalnego użytkowania.