Jump to content

Bardzo proszę o weryfikację/poradę aukcji

SzymonW51
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Oto przedmiot rozterki:

Słuchawki Shure SE 215 czarne

Słuchawki oferowane są w cenie o połowę niższej od konkurencji. Dowiedziałem się wprost od sprzedawcy, że

• są z chin
  • pudełko jest jak oryginalne, jest informacja o dwuletniej gwarancji (mam jednak świadomość, że dochodzenie jej może być niemożliwe, na pytanie o paragon nie otrzymałem odpowiedzi)
  • były przez sprzedającego porównywane do oryginałów - nie zauważył różnic, nie ma jednak pewności co do ich oryginalności
  • sam ich używa i bardzo poleca. Uważa, że jest to rozsądna cena za tę jakość - i o ile wszystko się zgadza - to i ja się zgadzam z tym stwierdzeniem. :)

Myślicie, że gra jest warta świeczki?

Ogólnie rzecz biorąc poszukuję dousznych słuchawek głównie na scenę, a także do odsłuchu w podróży. Budżet, którego wolałbym aktualnie nie przekraczać, to 200/250 złotych.

W tej cenie nie znajdę (?) słuchawek z aktywnym tłumieniem, niestety. Chcę kupić słuchawki, które będą moim narzędziem pracy. I tutaj mam w takim wypadku jeszcze jedno pytanie: czy biorąc pod uwagę, że ma to być swego rodzaju inwestycja w sprzęt, warto dołożyć (ile?) troszkę bilonu by mieć system usuwania hałasu dla własnego bezpieczeństwa i komfortu na scenie?

Pozdrawiam serdecznie.

// Dodam jeszcze dwie rzeczy: Forum perkusyjne, temat dot. tychże słuchawek - co Wy o tym myslicie?

// Dodam także, że nie jestem audiofilem ani nadzwyczajnym koneserem jakości HiFi. Przez ostatnie 5-6 lat zadowoliłem się Sennheiserami HD215, a przez ostatnie dwa lata miałem jakieś douszne Sennheiserki za ok 110 zł - które też raz zdarzyło mi się wykorzystać awaryjnie jako monitory. Komfortu nie było zanadto, ale dały radę. Wymagający więc bardzo nie jestem.

Edited by SzymonW51

Guest MichalW

Jeśli chce Pan się bawić w podróbki z Chin to proszę bardzo, zazwyczaj te tanie Shure są właśnie zwykłymi klonami z Chin i tylko z wyglądu przypominają oryginał. Jeśli zależy Panu na bardzo dobrej izolacji od otoczenia bez wydawania dużej ilości pieniędzy to mogę polecić Etymotic MK5/MC5 za 350 zł. Używam modelu MC5 od około roku, zakładam je normalnie lub jako OTE (kabel nad uchem) i nie mam żadnych problemów. 

Jeśli chodzi o dokanałówki z ANC to widziałem np. Sony h.ear in za ponad 600 zł ale moim zdaniem nie są one warte tych pieniędzy. 

wojtczakowy7, dzięki za odpowiedź!

Etymotic'i sprawiają wrażenie adekwatnych do poszukiwań.

Z tego co widzę, przeglądając forum, wybór słuchawek jest przeogromny, więc może dookreślę swoje preferencje oraz zastosowanie.

Jeśli chodzi o scenę, jest to głównie muzyka rytmiczna ale zazwyczaj grana w składach akustycznych lub mieszanych. Być może zdarzy mi się w ciągu kilku najbliższych lat uczestniczyć w projektach stricte Rockowych, Elektronicznych, "Syntetycznych" jak to zwykłem określać. Jednak najczęściej będą to sytuacje kameralne typu trio-oktet, raz na jakiś czas z orkiestrą. Jazz, RnB, Pop, Musical, Szansony, i in. Raczej zależy mi więc na neutralności słuchawek.

Co do odsłuchu muzyki to w zasadzie; jak wyżej.

PS Trochę dziwnie się poczułem po zwróceniu się Per Pan. Mam raptem 22 lata. ;)

Guest MichalW

Z moich doświadczeń z Etami MC5 mogę powiedzieć że mają mocno neutralne brzmienie z dosyć słabym ale wyczuwalnym i szybkim basem. Średnica jest ładnie zaprezentowana, a soprany nigdy nie są przedetalizowane. Z tego co wiem to model MK5 będzie mial jeszcze nieco lżejszy bas i większą przestrzenność. Jeśli anemiczny bas nie będzie problemem to jeden z tych dwóch modeli powinien być odpowiednim wyborem ;)

Dzięki, rozważę ten model!

Co do samej jeszcze konstrukcji... Mam dość lutowania wątłych kabelków. Lubię lutować ale bez lupy... Dlatego przemawiają do mnie także słuchawki z odpinanym przewodem, może raczej jednak nie mam co za dużo wymagać w tym pułapie cenowym...

Guest MichalW

Jeśli chodzi o izolację to Etymotici są bezkonkurencyjne, ale dopiero modele ER-4 S/PT/XR/SR mają odpinane kable na złączach MMCX a one to już wydatek ponad 1400 zł. Z tańszych słuchawek z odpinanym kablem i dobrą izolacją to przychodzą mi na myśl np. Westone UM Pro 10 za 650 ale one mają wycofany bas i sopran a grają głównie średnicą.

EDIT: W sumie to są polecane jako monitory sceniczne, ale to jest dużo większy wydatek niż podany w temacie budżet.

Edited by MichalW

• 10 months later...

Cześć,

zalogowałem się bo trafiłem na ten topic-jestem muzykiem-kupiłem se215 "w dobrej cenie" na olx,coś ok.150 zł-nowe,zapewnienie że oryginalne,pudełko,kejsik itd.

Pojeździłem ze słuchawkami 2 miesiące-codziennie koncert.Po miesiącu zainteresowałem się identycznymi słuchawkami uzywanymi przez basistę-włożyłem w uszy.Różnica znaczna:szersze pasmo,plany stereo,dopasowanie kabla zausznego.Zaczęliśmy oglądać i porównywać-kabel w moich słuchawkach jest sztywnawy,mało elastyczny-po dwóch miesiącach zeszła owijka w miejscu przylegającym do ucha-widać srebrny cienki drucik,słuchawka przestaje już łączyć.W miejscu uformowania za uchem kabel jest bardziej elastyczny,wręcz zbyt miękki,nie zapamiętuje kształtu i po prostu nie spełnia swojej roli.Membrany przymocowane są na stałe.Generalnie słuchawki są bardzo marnej jakości w porównaniu do oryginałów.Skończyło się na tym że kupiłem u thomanna model wyższy którego już używam-ma bardziej zrównoważone basy w porównaniu do oryginału se215.

Konkluzja-kupując se215 za 150zeta przeczuwałem że to lipa,nie zawiodłem się :) Cudów nie ma więc prawdopodobnie wszystkie te oferty po 215 zeta to ten sam szajs.Na oryginalnym pudełku znajdziesz naklejkę dystrybutora EU,na fake nie-ale z pewnością wkrótce się to zmieni bo wszyscy uczą się na błędach.

Pozdrawiam kolegów.