Jump to content

Słuchawki do 1500zł

piku235
 Share

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałbym prosić o wyrozumiałość ^_^, jako, że nie jestem audiofilem, a bardziej zwykłym użytkownikiem, który słucha muzyki codziennie po kilka godz. w domu i pracy. Tak jak w temacie poszukuję słuchawek do 1500zł. Obecnie posiadam słuchawki zamknięte AKG K550 już od dobrych dwóch lat. Na początku gdy je kupiłem nie ukryję, że byłem lekko zawiedzony ilością bass'u, którego po prostu mi brakowało, ale po kilku pierwszych dniach oraz zabawą equlizer'em słuchawki udowodniły, że jednak mają coś więcej do pokazania. Na pewno na duży plus tych słuchawek zasługuję głębia oraz przestrzeń, którą mnie oczarowały i myślę, że to jest główny powód dla którego zostałem z tymi słuchawkami. Także nie posiadam wielkiego doświadczenia jeżeli chodzi o słuchawki pełnowymiarowe, AKG K550 są w sumie moimi pierwszymi takimi słuchawkami :), wcześniej korzystałem głównie ze słuchawek dokanałowych Shure SE215.

Wracając do głównego tematu szukam słuchawek (otwartych lub zamkniętych, rodzaj myślę dowolny) coś pokroju AKG K550, na pewno tym razem z większa ilością bass'u, ale oczywiście nie chciałbym, aby przyćmiewały one inne elementy. Na codzień słucham głównie pop'u, pop rock'a, a także rock'a używając Apple Music. Wiem, że Apple Music dostarcza muzykę w jakości AAC 256kbps, więc nie jest to jakaś rewelacyjna jakość w porównaniu np. do tidala, który serwuje AAC 320kbps oraz jeszcze wyższą FLAC 1411kbps, ale na pewno lepiej niż zwykłe MP3. Z Apple Music korzystam głównie z powodu dużej ilości dostępnych utworów, gdzie np. w Spotify potrafiłem nie znaleźć pewnych tytułów.

Jako źródła dźwięku korzystam z komputera Mac w połączeniu z Creative SoundBlaster X7, głównie z powodu na dobre wsparcie z Mac'ami oraz dostępny interfejs USB. Posiadam także kolumny Creative'a E-MU XM7, które grają z nim naprawdę ładnie.

Z oczywistych faworytów w tej wadze cenowej natknąłem się na AKG K712 Pro, Sennheiser HD650 oraz Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm. Zastanawiam się, który z tych modeli pasowałby dla mnie najlepiej, czy też bądź może są jeszcze inne dobre słuchawki w tym przedziale cenowym, które pominąłem. Nasuwa mi się również pytanie czy w ogóle jest sens kupowania słuchawek za taką cenę, czy odczuję jakąś w ogóle różnicę przy utworach, które słucham na codzień, bo nie powiem głupio byłoby wydać tyle kasy, jeżeli za bardzo nic nie miałoby się zmienić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Audiofil = Chory człowiek tu takich nie ma.

Co do tematu HD650 z X7 odpada będzie za dużo basu . Poza tym HD650 do Rocka są średnie brakuje im szybkości ale do wokali są idealne .

DT990 600 ohm dobrze kontrolowany bas do mocnych brzmień jak znalazł

Co do 712 nie słuchałem ich wiem tylko tyle że maja podbity bas o 3 db.

Wszystkie te pozycje są o klasę wyższe od K550. 

K550 lubuje się mp3 syfach mała jest różnica w odsłuchu lepsze jakości plików muzycznych, co innego modele wymienione przez ciebie które są wyczulone na tego typu brudy jak mp3.

K550 w moim odczuciu grały jak tanie słuchawki za 100 zł konta moje HD600/650 taki jest skok jakości. Więc zakup jak najbardziej dosadny

Witam,

Przede wszystkim nie ma odpowiedzi na pytanie, czy zakup jakiejś pary ma sens i czy odczuje się różnicę. Powtarzam to ponad połowie czytelników proszących o taką poradę i za każdym razem powód jest ten sam: subiektywizm. To Pana uszy będą niestety decydowały o tym, czy Pan, jako faktyczny użytkownik, odczuje różnicę po przejściu na wyższy model. Spotykałem się już z różnymi reakcjami gdy dochodziło do porównania słuchawek z klasy wyższego mid-fi z premium i wyżej: od "nie słyszę różnicy, szkoda pieniędzy" po "ło matko z córko zupełnie inny świat". Moim skromnym zdaniem wszystkie trzy pary pokażą ponad K550 wyższą definicję dźwięku, a więc czynnik elementarny, ale każda z tych par gra inaczej.

Uważam, że wyboru powinno się tu dokonać między HD650 a K712 PRO. Pierwsze są cieplejsze i przyjemniejsze, drugie mniej, ale wygodniejsze i bardziej sceniczne. Pierwszy model opisywałem na blogu, drugi w dużej mierze jest toższamy z K7XX (minus jeszcze troszkę ciepłoty, której K7XX mają ponad nimi). Choć sam skłaniałbym się ku K712, wyboru musi dokonać Pan już samodzielnie, rozważając wszystkie za i przeciw.

Bynajmniej natomiast z HD650 będzie za dużo basu. To słuchawki ciepłe, misiowate, ale nie przebasowione. Między jednymi a drugimi zarysowuje się dosyć wyraźna różnica. Ze wszystkich trzech par to właśnie DT990/600 mają basu moim zdaniem najwięcej, do tego z ich agresywną górą jest to jedna z gorszych propozycji pod suchawo grającego SB X7. Bas w X7 jest mocny, ale dopiero przy użyciu wyjść głośnikowych, nie wyjścia słuchawkowego. Pisałem o tym również bardzo wyraźnie w recenzji tego układu, wymieniając HD650 jako słuchawki wzorcowe dla szukania X7 odpowiedniej pary docelowej: 
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-zestawu-creative-sound-blaster-x7-e-mu-xm7/

Witam,

Dziękuję za powyższe odpowiedzi, nie powiem, że też swój wzrok głównie skupiłem na K712 Pro i HD650, przeglądnąłem już dużą ilość stron, ale samym czytaniem nic za bardzo nie wskóram. Najlepsza wiadomą opcją byłaby możliwość przetestowania ich na miejscu, wtedy myślę, że nie miałbym problemu z ostatecznym wyborem. Jedynym zapewne problemem będzie ich znalezienie na miejscu, ale spróbuję pojeździć po salonach HiFi i może uda się takowe znaleźć.

Witam,

Trochę pojeździłem i udało się ostatecznie kupić na miejscu HD650, niestety po K712 Pro ani śladu, więc nie mogłem porównać. Słuchawki z X7 grają naprawdę przyzwoicie, w porównaniu z K550 czuć różnicę, ogólnie dźwięk wydaje się być pełniejszy, bardziej obfity. W moim odczuciu bass'u nie ma tak naprawdę dużo, powiedziałbym nawet, że trochę mi go wręcz brakuje. W porównaniu do K550 to pod względem ilości bass'u wcale nie zostają w tyle, w obu słuchawkach wrażenia były podobne. Dopiero po dłuższym słuchaniu i porównywaniu mogłem stwierdzić, że strefa bass'owa w HD650 jest jednak głębsza i lekko mocniejsza. Podsumowując, słuchawki na bieżącą chwilę bardzo mi się podobają, dopiero pierwszy dzień za mną, więc myśle, źe jeszcze nie odkryłem w nich wszystkiego. Chciałbym jeszcze raz podziękować za powyższe porady.

Miałbym jeszcze jedno pytanie. Niektóre moje utwory grają ciszej niż reszta (wynika to zapewne z różnic produkcyjnych), dlatego czasem muszę podgłośnić aż do maksimum. W X7 jest opcja dla wyjścia słuchawkowego "gain" gdzie są możliwe 2 wybory: Normal gain (32/300ohm) i High gain (600ohm). Wiem, że impendancja znamionowa tych słuchawek wynosi 300ohm. Czy zmiana na "high gain" może po dłuższym czasie doprowadzić do ich uszkodzenia?

Edited by piku235

Duża część utworów ma obniżony gain . Często jest to robione w kompresji  mp3SYF

Kup sobie na allegro Tidal HFI i nie będzie z tym problemów. Za 6zl masz subskrypcje na pół roku.

Guest MichalW

Tanie konta Tidal z Allegro są robione gdy są jakieś promocje, podobno czasami przy użyciu kradzionych kart kredytowych, czy po prostu ktoś sobie odpali triala i sprzeda te 30 dni na allegro. Kiedyś widziałem w internecie że np. konto było w bodajże hiszpańskim języku, playlisty tak samo i nie dało się tego zmienić. A czasami są promocje na triala bez podawania karty.