Jump to content

Zewnętrzna karta dźwiękowa do laptopa [~200 zł]

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze zewnętrznej karty dźwiękowej USB do laptopa w cenie ok 200 zł. Temat polecanych jest mi znany lecz nie na mój budżet. Obecnie używam głośników Edifier C2X 2.1 i słuchawek Sennheiser HD 205. Znajdzie się jakaś ciekawa propozycja w tej cenie? ;)

• 5 months later...

Podepnę się do tematu. Zastanawiam się nad tym FiiO E10K, ale po kupnie dalej nie miałbym możliwości ustawienia odpowiedniego equalizera. Teraz w laptopie* mogę jedynie włączyć lub wyłączyć Dolby (nic więcej). Zero jakichkolwiek ustawień. Dlatego kusi mnie Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. W poprzednim kompie również miałem kartę Creativa Sound Blastera X-Fi Xtreme Gamer i byłem zadowolony. Do karty będą podpinane głośniki 2.1, czasem wieża 2.0 i rzadko Sennhaisery HD555.

Jakieś sugestie? Propozycje?

*Acer Vn7-592G. Najnowsze sterowniki do Realteka ze strony Acera (sprawdzałem również inne i starsze, a efekt ten sam albo wręcz grało jeszcze gorzej). FMRKAsu.png

Edited by 588490

• 1 month later...

Witam, myślę że temat pasuje do mojego pytania więc postanowiłem zaryzykować :) Jestem posiadaczem laptopa, który ma słabą zintegrowaną kartę dźwiękową i chciałbym do niego dorzucić jakieś wzmocnienie na USB. Potrzebuję go do moich słuchawek AKG K612 PRO, ponieważ mam wrażenie że mogłyby grać znacznie lepiej gdyby miały jakieś lepsze źródło. Na wzmacniaczach i kartach dźwiękowych raczej średnio się znam więc jeśli ktoś mógłby mi pomóc i podać jakieś ciekawe rozwiązania/propozycje będę bardzo wdzięczny. Czytałem trochę recenzji różnych źródeł wzmacniających ale nigdzie nie widziałem wzmianki o tym modelu połączonego ze źródłem USB. Wydaje mi się, że operując nimi cały czas na laptopie byłoby to dobre rozwiązanie, no chyba że się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Do 200 zł nie znajdzie Pan sprzętu będącego w stanie w pełni napędzić i jednocześnie wysterować tych słuchawek. Najwięcej szczęścia będzie miał Pan z przenośnym wzmacniaczem FiiO E06. Jego recenzję znajdzie Pan na blogu. Jeśli ma to być całkowicie niezależne źródło na USB od razu ze wzmacniaczem, proszę spróbować SMSL M2, aczkolwiek wychodzi o 60-70zł  ponad budżet. To najtańszy sensowny sprzęt jaki może Pan moim zdaniem kupić. Najlepiej byłoby z kolei nabyć pod nie Aune T1, w zasadzie w dowolnej wersji. Używane egzemplarze potrafiły chodzić za 600+ zł.

Pozdrawiam.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Niestety chyba za bardzo skupiłem się na samej sprawie i zapomniałem dodać, że oczywiście budżet jak najbardziej może przekraczać 200zł. Wydaje mi się, że na takich sprawach nie ma co oszczędzać dlatego spróbuję się rozejrzeć za Aune T1. Dziękuję jeszcze raz