Jump to content

Jakie otwarte słuchawki do SMSL M2? (cena ok. 700zl)

deja_vu
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

na wstępie zaznaczę, że nie mam dużego doświadczenia w doborze sprzętu muzycznego do odsłuchu. Do tej pory muzyki słuchałem używając zintegrowanej karty dźwiękowej

i tanich głośników Creative. Jednak jakiś czas temu po przeczytaniu artykułu o DACach postanowiłem zakupić SMSL M2.

DAC został podłączony do głośników Microlab FC330. Na tym zestawie słucham różnego rodzaju muzyki. Głównie ambient ale także utworów wokalnych(Lane Del Rey, Florence and the Machine).

Jestem zadowolony z jakości muzyki ale podejrzewam, że SMSL M2 stać na więcej. Nie chcę już inwestować w nowe głośniki dlatego postanowiłem rozejrzeć się za słuchawkami.

Dzięki artykułowi o słuchawkach oraz przeglądnięciu wielu postów na forum poszerzyłem swoją wiedzę, jednak boje się popełnić błąd przy zakupie.

Prosiłbym o pomoc w doborze słuchawek do SMSL M2. Interesują mnie słuchawki otwarte charakteryzujące się dużą szczegółowością tak aby dźwięki instrumentów były

rozróżnialne. Chciałbym również aby dla utworów wokalnych głos był bliski, pełny (nie "zmulony" jeśli mogę to tak określić). Zastanawiam się czy słuchawki AKG K702

byłyby dla mnie dobrym wyborem. Dodatkowo, gdyby jednak udało znaleźć się model mniejszy gabarytowo, niepełnowymiarowy byłbym bardzo wdzięczny.

Ciężko mi ocenić jakość muzyki względem ceny słuchawek ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w tym obszarze. Czy słuchawki za ok 700 zł nie są za drogie do SMSL M2, którego wolałbym nie

zmieniać?

Guest MichalW

Jeśli chodzi o K702 to mają one dobrą szczegółowość i powinny spełnić Pana wymagania ale SMSL M2 będzie je ograniczał to są mocno wymagające słuchawki potrzebujące mocnego wzmacniacza. Dobrym wyborem mogą być jednak niestety zamknięte AKG K550 MK II. Mają one dosyć wyważone brzmienie, są też dość szczegółowe a instrumenty brzmią na nich naturalnie i przyjemnie. Jeśli bas okaże się w nich dla Pana zbyt mocny można podłączyć je pod wyjście liniowe w M2 aby zagrały bardziej neutralnie. Można także ich brzmienie zmieniać przez modyfikacje opisane na blogu.

19 hours ago, wojtczakowy7 said:

AKG K550 MK II.

Dziękuje za sugestie. Po przeczytaniu recenzji K550 postanowiłem jeszcze raz przeanalizować swoje potrzeby. K550 to chyba jednak nie to czego potrzebuje. To słuchawki dla osoby, która ma czas na długie odsłuchy w skupieniu w oderwaniu od dźwięków otoczenia. Niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Ze względu na małych domowników, muzyki słucham z „doskoku”. Kilkanaście minut na spotify premium, przerywane dźwiękami otoczenia, które stale muszę kontrolować. Tak to u mnie wygląda. Myślę, że słuchawki otwarte są koniecznością. Być może AKG K240 Studio byłyby lepszym wyborem, choć są półotwarte (czy welurowe poduszki polepszają „otwartość” słuchawek?). W artykule o DACach jest wspomniane, że ładnie grają z moim SMSL M2. Czy mógłbym prosić o opinie lub wskazanie innych otwartych słuchawek? Pozdrawiam!

Guest MichalW

AKG K240 powinny spełnić Pana wymagania, ale warto dopłacić kilkadziesiąt złotych do wersji MK II. Różni się ona dodatkowym kablem i nausznicami welurowymi w zestawie. Nausznice welurowe mogą być lepsze jeśli chodzi o wentylację i uszy mniej się w nich pocą niż w skórzanych. Słuchawki są otwarte, bo posiadają otwory w obudowie, wymiana nausznic wiele w tym aspekcie nie zmienia.