Jump to content

AKG K240 MKII - jakie nausznice polecacie?

Light
 Share

Recommended Posts

Witam,

Właśnie wczoraj dotarły do mnie AKG K240 MKII. Były tylko trochę droższe od wersji studio, a cała cena mieściła się w granicach 350 zł, więc uznałem, że warto spróbować.

Pierwsze wrażenia były dość słabe. Porównywałem je z Somicami V2, które akurat mam u siebie. W AKG dźwięk był bardziej wycofany, bardziej zbasowany itp. "Zabawa" zaczęła się dopiero po założeniu welurowych nausznic. Zdałem sobie sprawę jak dużo potrafią zmienić same nausznice i wygląda na to, że w końcu znalazłem słuchawki dla siebie. Chociaż jeżeli ktoś ma mniejszy budżet i nie przeszkadza mu mniejsza wygoda, to Somici są nadal warte polecenia, tylko wydaje mi się, że trzeba im dać ze 2-3 godziny na wygrzanie. Jednak do rzeczy. Chcąc uzyskać jak najlepszy dźwięk z tych AKG, chciałbym spróbować innych nausznic. Dźwięk z tych welurowych bardzo mi się podoba, ale jest minimalnie zbyt sybilizujący i tylko to chciałbym zmienić.

Co możecie polecić?

Witam,

Być może warto sprawdzić tzw. "hybrydy" od Brainwavz HM5, które to są mieszanką weluru ze skórką oraz bardzo drogie pady od Beyerdynamiców T1 v2, ale nigdy jeszcze nie testowałem ich na tym konkretnym modelu. Generalnie tego typu rzeczy koryguje się źródłem, zwłaszcza gdy sprzęt jest podpinany pod przysłowiowe "byle co". Można stosować wkładki akustyczne takie jak flizelinę lub płótno perforowane pozyskane z różnorodnych szmatek dostępnych w marketach, ale często jest to układ coś za coś. 

• 1 month later...
On 2 lipca 2017 at 11:56 AM, EvilKillaruna said:

Witam,

Być może warto sprawdzić tzw. "hybrydy" od Brainwavz HM5, które to są mieszanką weluru ze skórką oraz bardzo drogie pady od Beyerdynamiców T1 v2, ale nigdy jeszcze nie testowałem ich na tym konkretnym modelu. Generalnie tego typu rzeczy koryguje się źródłem, zwłaszcza gdy sprzęt jest podpinany pod przysłowiowe "byle co". Można stosować wkładki akustyczne takie jak flizelinę lub płótno perforowane pozyskane z różnorodnych szmatek dostępnych w marketach, ale często jest to układ coś za coś. 

Witam,

Mam dwa pytania odnośnie padów hybrydowych od HM 5

Czy pady hybrydowe od HM 5 bezproblemowo pasują na AKG K240 oraz jakiej zmiany barwy dźwięku można się spodziewać.

• 2 years later...