Jump to content

Kabel do AKG K240 Studio


Recommended Posts

Witam, 

Z racji zakupu A&K XB 10, poszukuje kabla do K240 z wtykiem 2,5 mm lub przejściówki z 3,5 mm na 2,5 mm.

Prosiłbym o poradzenie gdzie można kupić taki kabel lub jakie sklepy mogą taki zrobić, ewentualnie gdzie kupić taką przejściówke, bo gdzie patrze są to za pare złotych imitacje przejściówek, a jednak wolałbym aby to było dobrej jakości.

Sam szukałem ale głównie było to 6,3 mm na 3,5 i na odwrót, Może wy wiecie wiecej ode mnie i znacie jakieś jeszcze inne sklepy gdzie mógłbym taki kabel lub przejściówke dostać.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Złącze 2,5 mm TRRS służy do przesyłania sygnału zbalansowanego. Aby go uzyskać na K240 Studio trzeba by było zmienić gniazdko w słuchawce na chociażby mXLR 4-pin i kupić kabel z końcówkami mXLR 4pin i 2,5 mm TRRS. Innym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z odpinanego kabla i poprowadzenie kabla z obu muszli i zakończenie go wtykiem zbalansowanym. Niesie to niestety większe koszty a korzyści zrobienia balansu na tych słuchawkach nie będą duże. Moim zdaniem jest to gra nie warta świeczki. A Astell XB 10 posiada normalny mini jack 3,5 mm oprócz wejścia zbalansowanego i nie widzę powodów żeby z niego nie korzystać.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że posiada, słyszałem że dźwięk lepszy z zbalansowanego gniazda i chciałem przetestować ale jeśli mówisz że tyle z tym zachodu to faktycznie narazie gra nie warta świeczki. Może kiedyś kiedy będą pieniądze i nie będą szczególnie potrzebne to się zobaczy ale narazie w takim razie zostaje jak jest. Okej w takim razie dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...