Jump to content

Słuchawki dokanałowe do 300-450 zł

Padomay
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Szukam nowych słuchawek dokanałowych do 300-450 zł, najlepiej z pilotem i mikrofonem. Źródłem dźwięku będzie smartphone, dokładnie Samsung Galaxy S7 Edge, rzadko laptop. Słuchawki mogą być przewodowe jak i bezprzewodowe, choć lekko skłaniałbym się do bezprzewodowych, ale tylko jeśli dany model byłby lepiej brzmiący, lub brzmiałby na takim samym poziomie jak słuchawki przewodowe w podobnej, lub tej samej cenie. Poprzednio miałem słuchawki SoundMagic E10S, bardzo przyjemnie wspominam jakość dźwięku, jednakże prawa słuchawka padła, gdyż niechcący trąciłem lekko przewód ręką poprzez moją nieuwagę (mea culpa!) i przestała grać, więc raczej wolałbym coś lepiej i solidniej wykonanego, również z wyglądu zewnętrznego. Ciężko określić moje preferencje co do tonalności dźwięku, jednakże lubię mocniejszy bass, czysty wokal i szeroką scenę. Chciałbym aby słuchawki mocno izolowały od otoczenia, nie chce by ktoś przechodzący obok mnie na ulicy słyszał muzykę docierającą z moich słuchawek, ani też bym słyszał cokolwiek wokół co by mi przeszkadzało, ponieważ muzyki będę najczęściej słuchać na mieście, rzadziej w domu. Chciałbym by w zestawie razem ze słuchawkami były wymienne nakładki, jak i również pokrowiec, ponieważ jestem dość mobilny i chciałbym mieć porządne miejsce do ich przechowywania, czyli w skrócie - bardzo mile widziałbym bogate akcesorium razem ze słuchawkami. Muzyki jakiej słucham to głównie rap (O.S.T.R., Hades, Paluch, Kękę itd.) i muzyka elektroniczna, bardziej klubowa - progressive house/EDM, czasami rock/rapcore, nu metal. Wstępnie zastanawiam się nad trzema słuchawkami - Beyerdynamic Byron BT, Sennheiser Momentum In-Ear M2 IEG, lub RHA MA750i, jednakże czekam na inne propozycje. Dziękuje z góry za pomoc. :)

Witaj!
Zauważyłem że w twoich propzycją pojawiły się dwię pozycję (Beyron BT i MA750i) to osobiście polecam poczytać trochę tutaj i zagłębić się w temat tych dwóch par słuchawek (http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/) Sam szukam właśnie słuchawek dokanałowych w podobnym przedziale cenowym, bo QC 25 trochę mnie męczą jak jest tak ciepło :/ Zamówiłem do przetestowania KZ ZST z Chiń, zobaczymy jak się będą sprawować. Niestety sam nie zagłębiłem jeszcze swojej widzy na temat "pchełek" także za dużo nie pomogłem, przepraszam. Zachęcam jeszcze raz do przeczytania w/w forum ;) 

MA750i raczej odpada, ponieważ pilot jest skierowany do produktów z logiem nadgryzionego jabłka, a ja potrzebowałbym stricte do androida. Słuchawki Sennheisera wspomniane wcześniej mnie bardzo zainteresowały - prezentują się świetnie i zbierają bardzo dobre opinie. Co do słuchawek z Chin, to odpuszczam, nie chciałoby mi się czekać tygodnie na dostawę, chyba że byłyby w sprzedaży w Polskich sklepach. Szkoda że jestem mało obeznany na rynku bo pewnie dawno bym wiedział co bym kupił... No i brak możliwości odsłuchu danych słuchawek. Mieszkam w mniejszej mieścinie także odpada opcja przetestowania danego modelu w większym markecie. Poczekam jeszcze, może ktoś się odezwie z forum i ewentualnie doradzi, jak nie to 10-tego kupuje te Sennheisery.

Jeśli używane wcześniej były E10S, najprawdopodobniej jednak Momentum IE będą tym co powinno zostać spróbowane w pierwszej kolejności. Poza tym wielkość mieściny nie jest aż takim ograniczeniem - przy zakupach przez Internet ma Pan możliwość zwrotu towaru w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Sugeruję taką metodę często tym czytelnikom, którzy mają mimo wszystko problem z wyborem mimo recenzji i wskazówek, przejawiając bardzo zrozumiałe podejście że jak człowiek sam nie spróbuje to się nie dowie.

• Upvote 1

Także mój głos na Momentum. Mają dość mocny, ale nie agresywny bas. U mnie sprawdziły się i z telefonem Huawei Mate 8, jak i obecnie z Shanling M2s. Poza tym mają wszystko, co zostało wymienione w pierwszym poście - futerał, dobre wykonanie, pilota z mikrofonem (trzeba tylko wybrać odpowiednią wersję  pod OS telefonu), dość dobrze izolują i mają wymienne nakładki.

Edited by Eberloth

20 hours ago, Padomay said:

Podobnie brzmią? Czy nawet lepiej?

Nigdy nie byłem fanem SM E10 i mam o nich dosyć przeciętne zdanie z tendencją do negatywnego, aczkolwiek słuchałem tylko pierwszej edycji. "Lepiej" natomiast to pojęcie względne, moim zdaniem tak, ale wynika ono z tego co przed chwileczką powiedziałem.

Polecałem je już kiedyś w innym wątku: Zero Audio Duoza, http://www.zeroaudio.jp/product_ZH-DWX10_01.html. Konieczny bezpośredni import z Japonii (via ebay), cena to ok. $100 + ok. 100zl opłat celnych. Posiadam je oraz polecane tutaj Momentum IE i jest pomiędzy nimi różnica klasy, na korzyść tych pierwszych oczywiście. Lepsza separacja, fajniejszy bas, czystsza średnica i góra, wszystko po prostu lepsze. Lubie Senki i absolutnie nie są to złe dokanałówki ale ZAD to po prostu inna, wyższa liga. Zdanie nie tylko moje, recenzje na head-fi prawie wszystkie entuzjastyczne.