Jump to content
njczyziu

Beyerdynamic Byron BT - zaczepy na uszy - jak to zakładać?

Recommended Posts

Witam,

zakupiłem stosunkowo niedawno te słuchawki i postanowiłem ostatnio założyć dołączone do nich silikonowe zaczepy.

Nie mam pojęcia jednak w jaki sposób one mają poprawiać komfort noszenia słuchawek..

Po pewnym czasie (podczas biegu / szybszego marszu), nakładki silikonowe zaczynają odchodzić od ucha a wraz z nimi ów zaczepy.

Powinno się je zakładać i umiejscawiać w uchu, w taki sposób jak to wygląda na poniższych zdjęciach?

Tak właśnie robię i żadnej różnicy nie ma....

Założyłem natomiast, duże nakładki silikonowe od Phonak Audeo, które leżą idealnie w uchu i problem z wypadaniem słuchawek podczas biegu - już nie istnieje.

Mimo wszystko te zaczepy dalej mnie nurtują..

0004.jpg

1.JPG

Edited by njczyziu

Kolega na pewno użył oryginalnych wkładek z zestawu, mam ten sam problem, według mnie te wkładki są kompletnie nieużyteczne, sam nie wiem czy mają być na dole ucha czy na górze...

Jeśli ktoś rozpracował ten temat to proszę o jakieś informację :)

50 minut temu, Arkadiusz Salwowski napisał:

Czy kolega próbował założyć te dokanałówki tak, jak dokanałówki zakładać się powinno, czyli "od góry"?

Nie jest to ani zła, ani jedyna prawidłowa metoda korzystania z dokanałówek. ;) To nie jest obowiązek, tylko tzw. metoda OTE (Over-The-Ear).

Witam,

Byron BT to są moje drugie dokanalowki i szczerze mówiąc jakoś nie mogę dobrze ich założyć przez co słabo brzmią.. Próbowałem wszystkich gumek z zestawu. 

Mam moje Słuchawki dokanałowe A-JAYS One kablowe i nie mam tego problemu. 

Jakieś wskazówki? Tego modelu nie da się od góry założyć z tego co oglądam i czytam na ich temat ale może się mylę. 

Proszę o pomoc.. Ewentualnie jakie i gdzie pianki? Tipsy kupić? 

7 minut temu, CzłowiekSłowik napisał:

Witam,

Byron BT to są moje drugie dokanalowki i szczerze mówiąc jakoś nie mogę dobrze ich założyć przez co słabo brzmią.. Próbowałem wszystkich gumek z zestawu. 

Mam moje Słuchawki dokanałowe A-JAYS One kablowe i nie mam tego problemu. 

Jakieś wskazówki? Tego modelu nie da się od góry założyć z tego co oglądam i czytam na ich temat ale może się mylę.  

Proszę o pomoc.. Ewentualnie jakie i gdzie pianki? Tipsy kupić?  

Ja kupiłem większe nakładki (roz. L) - https://sonusmobile.pl/product-pol-37-Nakladki-silikonowe-do-sluchawek-Audeo-PFE-szare-3-pary-rozmiar-L.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2016-01&utm_content=37#nclid=1d8d8c349d7ef4d7b46ae8d4df232442

Bardzo dobrze się sprawdzają.

• Thanks 1

Dzięki, chyba się skuszę. Właśnie w tych drugich słuchawkach mam większe i lepiej leżą. 

Pasują oczywiście do byronow tak? 😛 wybacz nie chce wtopic kasy na niewłaściwe 😛

Edited by CzłowiekSłowik

@njczyziu również dziękuję za linka do pojedynczej pary, chętnie przetestuję, chociaż wyglądają na trochę krótsze niż ori, ale jeśli szersze to może być to, bo też mi często Byrony latają w kanałach ;)

Niestety u mnie gumki od Audeo nie sprawdziły się... mają ok. 3x dłuższą tuleję niż Byron'owe stocki przez co scena bardzo się wydłużała na boki. Obciąłem tuleje do długości m/w tak jak w oryginale i przez pewien czas było OK, izolacja rzeczywiście świetna, niestety po jakimś czasie guma w przyciętych tulejach przestała trzymać i za każdym razem przy wyjmowaniu słuchawek z ucha tips zostawał w kanale słuchowym... także chętnie wypróbuję coś innego, jeśli są kontrpropozyjce.

Ja niestety coś nie mogę dobrać odpowiednich gumek. Zraziłem się do tych słuchawek i chyba juz nie będę kupował dokanalowych. Wolę stare słuchawki do Samsunga s7 (douszne) 

Źle się słucha, trzaski jak dam głośniej czy w basowej muzyce itd. 

Może kiedyś kupie inne gumy chętnie poczytam innych i może dam jeszcze im szansę. 

Szkoda bo kasa wydana, dokładam a efekt gorszy niż w starych słuchawkach niestety (może mam jakieś dziwne uszy albo nie potrafię dobrze dopasować końcówek albo je założyć :/