Jump to content

jak powinny brzmieć słuchawki dla gracza?

Jong
 Share

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję słuchawek nausznych z mikrofonem i kablem mini jack 3.5(pojedyńczym, do podłączenia ps4). Przeszukałem już zestawienie polecanych słuchawek i zastanawiam się czy słuchawki do gier powinny mieć jakieś konkretne brzmienie? Podkreślone basy, soprany? Czy to nie istotne i powinienem się kierować moim gustem? Słuchawki będe także używał do słuchania muzyki z komputera z zintegrowaną kartą dźwiękową (ale podłączone do głośników a nie bezpośrednio do komputera, jeśli ma to jakieś znaczenie). 

Edited by Jong

Czytałem ten artykuł, ale jakoś musiał mi umknąć ten akapit. Sorka za niepotrzebny temat ;/

Pojawia się jednak pewien problem. Grac będę na ps4, a tam podlaczyc je mogę przez mini jack do pada. Problem jednak w tym że ten jest jedno wejście mini jack a w słuchawkach są dwa (jeden na mikrofon i jeden na słuchawki). Czy dałoby się ten problem jakoś rozwiązać? W sensie, tak by mikrofon działał razem z dźwiękiem.

No i jeszcze jedno. Czy takie "dobre" słuchawki, np. Superlux HD669 potrzebują dodatkowej karty dźwiękowej i czy po podpięciu do zwykłego pada ps4 nie będzie jakichś problemów?

Guest MichalW

HyperX Cloud i Cloud Stinger z tego co wiem można podłączyć do PS4. Mają one kabel z jackiem 3,5 mm TRRS pojedyńczym (mikrofon i słuchawki razem) i dodatkowy kabel przedłużkę na dwa jacki 3.5 mm TRS (osobno mikrofon i słuchawki).

Niestety, te hyperX to nie ta pólka cenowa... Zastanawiam się nad jednymi z tych: SnabOverTone HS-42M, Superlux HD669, KOSS UR40, Rockmaster OE, Pioneer SE-MS5T-także jak widać cena do 200 zł.nie wiem tylko czy każde z nich spisze się do gier(niektóre nie zostały uwzględnione w polecanych).

Guest MichalW

Najlepiej do gier powinny się spisać KOSS UR40 ze względu na bardzo dużą przestrzenność, ale jak można wyczytać w recenzji na blogu scena kreowana przez nie będzie dosyć specyficzna. Drugą sprawą jest to, że są to słuchawki otwarte, przez co nie będzie izolacji od otoczenia. Jeśli jest to problemem to wybrałbym na Pana miejscu Superluxy HD669.

Mógłbyś się wypowiedzieć na temat tego, które z nich będą najwygodniejsze(koss czy 669)? Czy te rockmastery nie nadają się kompletnie do grania? Dodałbym do mojego zestawienia hd660x(z mikrofonem). 

Trudno mi sobie wyobrazić tą scene w tych Kossach ;/ nie mogę się przez to zdecydować ;)

Edited by Jong

Guest MichalW

Nie miałem osobiście przyjemności odsłuchu tych słuchawek ale z tego co można przeczytać scena jest poza słuchaczem, jeśli dobrze pamiętam to pod nim. A Rockmastery mają dobrą głębię ale szerokość sceny będzie zbyt mała. 

Czyli słuchając muzyki, np. Klasycznej będe słyszał poszczególne skrzypce lub fortepiany tak jakbym był powyżej?

A więc... Bo długim namyśle na polu bitwy zostały Koss UR40 i Encore Rockmaster OE. Jak mi napisaliście w poprzednich postach, Koss do gier będzie lepszy. Wydaje mi się jednak że rockmaster też się nada. Do Kossów zraża mnie też ta specyficzna scena(której ciągle nie mogę sobie wyobrazić). Za Kossami przemawia dożywotnia gwarancja i niższa cena. Za rockamsterami to że są zamknięte-Moja konsola jak i komputer lubi czasem wejść na wyższe obroty. Moje pytanie brzmi: Które będą wygodniejsze?

Drugie pytanie to te, czy te słuchawki potrzebują jakichś mocnych urządzeń? Czy np. do telefonu także je można podłączyć?