Jump to content

Warto recablować K550?

Recommended Posts

Witam.

Mam takie pytanie - warto recablować K550 (wersja pierwsza)? Ostatnio dałem do recablingu HE400S (jak rozumiem słuchawki o klasę lepsze co najmniej) kablem FAW "Hybrid Series HPC" (z Viablue jackiem 3,5 mm) i różnica w jakości dźwięku wg mnie jest - subiektywnie - b. duża, choć to jeszcze sprawdzam a wygrzewanie może zrobi swoje jeszcze.

Czy ktoś się bawił w recabling K550 i czy warto tam pakować akurat ten i taki drogi kabel (czy lepiej iść już w lepsze słuchawkony zamknięte)?:

FAW "Claire HPC Mk2"

( http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=80 ),

bo podobno ten kabel jest używany przez niektórych do recablingu tych słuchawek, ale ja się zastanawiam czy jest na pewno sens pakować kabel, który kosztuje w cenie słuchawek albo więcej zdecydowanie (jeśli chce się zrobić dodatkowo extender na tej samej bazie).

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie albo dawał kable do zrobienia w FAW?

Źródło to Aune X1S z kompa przez USB kablem Wireworld "Starlight 7" USB 2.0. Do tego póki co AK Jr i może the bit opus 1 np. za jakiś czas.

Ew. może sensowne byłoby przerobić K550 tak, żeby pasował tam kabel FAW "Hybrid Series HPC" od HE400S (wstawić gniazda trzeba by pasujące), o ile ten kabel do nich by się też nadawał.

Przeróbka K550 dałaby taki efekt, że jakby się je przerobiło pod gniazda jak rozumiem z HE400S, to jakbym do K550 wziął FAW "Claire HPC Mk2", to mógłbym naprzemiennie używać obu kabli (posiadany FAW "Hybrid Series HPC" oraz ew. "Claire HPC Mk2") do obu słuchawek HE400S oraz K550.

Przyznam, że kable FAW nie są tanie - choć może materiały tyle kosztują, więc lepiej przemyśleć sobie wszystko na spokojnie.

Może najtaniej byłoby przerobić K550 i dorobić gniazda do takich co są w HE400S, by wsadzić tam wpierw na próbę kabel FAW "Hybrid Series HPC".

Dodatkową kwestią byłoby to, że może przydałby mi się extender do słuchania np. na łóżku muzyki i koleś od FAW mi mówił, że najlepiej jako extendery używać takich samych kabli co podstawowe do słuchawek, z tym, że to podwaja gdzieś tak pi razy oko koszta.

Dla zainteresowanych dodam, że jeśli są zainteresowani kupnem HE400S, to niech lepiej od razu pomyślą o customizowanym kablu, którym zastąpią oryginalny, tandetny, b. łatwo uszkadzający się, sztywny i cienki kabel, który przerywa jak się go trochę poużywa i nie jest wart użytkowo więcej niż 50 zł.

Edited by Introverder

15 hours ago, Introverder said:

Przyznam, że kable FAW nie są tanie

Witaj. FAW nie są tanie. Mam  Claire HPC Mk2 do Sennheiserów HD-600. Misterna robota, piękny przewód i piękne granie. Wyciąga z HD-600 co najlepsze, ale mam też przewód od Audeos, który chyba jest z tego samego przewodnika, jednak 4-żyłowy zamiast ośmiu. W ślepym teście dałbym się oszukać, który jest podpięty. Mam wrażenie, że FAW ma nieco więcej basu, ale jest też dużo droższy. Jeśli bardzo chcesz wymienić przewód wraz z zamocowaniem gniazdka do muszli, skontaktuj się z Maysterem z Audeos. Na pewno doradzi co można z tym zrobić i czy się opłaca.

Slawsim tak przeczytałem kilka opinii i zastanawiam się, że może z K550 nie da się za wiele wyciągnąć i w razie co jeśli chciałbym więcej powinienem pomyśleć o innych, jak sądzę lepszych słuchawkach zamkniętych (bo przydałyby mi się może słuchawki zamknięte grające lepiej niż K550 jako uzupełnienie HE400S) i wtedy ew. o lepszym kablu.. Bo taki Claire HPC Mk2 kosztowałby mnie więcej niż słuchawki (a na pewno jeśli chciałbym użyć extendera opartego na tym samym kablu).

Mam HE400S i mam wrażenie, że jednak K550 to 2 klasy niższa jakość. Do HE400S myślę taki "Hybrid Series HPC" miał sens. Teraz się zastanawiam jeszcze jakiego extendera użyć do HE400S np. bo jeśli wezmę opartę na tym samym kablu (FAW "Hybrid Series HPC") to wyjdzie mnie to łącznie 1200+ wzwyż łącznie za kabel i przedłużacz do nich (jakieś 1200 zł za kabel 2 m co mam i extender jakby miał 3 metry, a u mnie to być może nawet 4 metry lepiej by brać extendera).

Akurat fanem Sennków nie jestem - a przynajmniej jak ich słuchałem zdaje się, że to w sklepach musiały być stockowe kable. HD-600 i HD-650 przegrały u mnie z kretesem z HE400S. W jednych z nich b. denerwował mnie kocyk przykrywający dźwięki - niektórzy może to lubią, a mnie niezwykle irytowała taka prezentacja dźwięków (aczkolwiek bas pamiętam, że zrobił w nich na mnie pozytywne wrażenie..), a drugie po prostu grały wydaje mi się (jeśli dobrze pamiętam) nudno mówiąc potocznie i bez życia. Beyerdynamici wydawały się grać całkiem nieźle (oprócz Custom One Pro, które wg mnie są jakimś nieporozumieniem, aczkolwiek te"V-ki" od niektórych Beyerdynamiców chyba kłuły mi uszy..). Fakt, że to była klasa niżej niż HE400S, ale cena może też (już nie pamiętam dokładnie) była niższa i jednak wypadały cenowo wydaje mi się może korzystnie.

Mayzer to recablingowy master? I robi kable nietaśmowo tj. dostosowując je pojedyńczo do danych słuchawek i wybrane przez kogoś końcówki, wtyki itd., skład kabli, własne oploty oraz plecenie kabli?

HE400S na Hybrid Series HPC mam wrażenie, że grają zjawiskowo :). Do tego stopnia, że jak teraz puściłem "Set Fire To The Rain" Adele na K550 na stockowym kablu to te ostatnie brzmiały jak nieporozumienie (po wcześniejszym puszczeniu tego na HE400S z FAW Hybrid Series) .. Choć to też zależy od kompozycji, bo czasem jest to bardziej zauważalne, czasem mniej. Są kompozycje wymagające myślę więcej od sprzętu i takie, które "oblecą" na byle czym. Ale jak jest bardziej wymagająco to mam wrażenie że K550 się wykładają tak dość konkretnie.. przynajmniej na tle zrecablowanych HE400S.

Chyba moje ucho mi mówi, że z K550 nie wycisnę czegoś ekstra.. A nawet jeśli będzie lepiej to będą uderzać mnie i tak nieczystości jakie teraz słyszę - b. dla mnie wyraźne i irytujące w tym momencie. I że jak słyszę nieczystości spore, to żaden kabel tego nie wyrówna specjalnie (?).

Choć do końca nie będę miał odpowiedzi ile wpływ na to słabe brzmienie K550 w stos. do HE400S b. słabe ma kabel, ale wydaje mi się, że jednak kabel tego nie poprawi może za bardzo (?), np. temat Laury z TP na uszkodzonym (muszę odpowiednio kombinować z jednym kablem do jednej nausznicy, by kontaktowało) kablu oryg. do HE400S brzmi wyraźnie lepiej niż K550 na firmowym. Na K550 się tego nie da słuchać. "The Nightingale" z TP na K550 nie do słuchania w skrócie, bo już nie chce mi się nawet zastanawiać się ile rzeczy gra źle, na HE400S orygin. kablu brzmi to nieźle, na FAW-ie super, rozkosznie, miękko/aksamitnie, bogato, a jednocześnie detalicznie i żywo :). Czy jest sens dalej porównywać nie wiem, po prostu wydaje mi się, że z K550 zostaje miazga często.

Stąd może wniosek jeden - nie warto może recablować K550, nie za tą cenę i nie jak się ma HE400S jeszcze, które pokazują co znaczy lepsze granie.. A kabel od HE400S też robi swoje i dodaje sporo szczegółu, czystości i otwiera dźwięk, bas lepiej brzmi i ogólnie wszystko jest bardziej muzykalne, spójne, rozdzielne lepiej. Stare utwory poznaję na nowo.

Edited by Introverder