Jump to content
Jakub Łopatko

NuForce BE Sport3 i BE6i - pierwsze wrażenia

Recommended Posts

Od paru ładnych dni mam przyjemność testować dwie pary słuchawek bezprzewodowych od NuForce: BE Sport3 (po lewej) oraz sporych gabarytowo BE6i (po prawej). Pierwsze kosztują ok. 450-500 zł, drugie 500-550 zł. 

nvEqSp2.jpg

Od razu powiem wprost: jeśli ktoś szuka brzmienia NE700, przede wszystkim modelu NE700M, BE Sport3 powinien wpisać sobie wysoko na listę. Brzmienie mają bardzo podobne do tych właśnie słuchawek (ciepłobasowe z dobrą sceną), jednocześnie są bardzo fajnie wykonane jak na wirelessy. Izolacja jest w nich ponadprzeciętna - bardzo mocno odcinają od otoczenia. Czas pracy jak pamiętam ma wynosić 7,5h, a więc tyle co w Byronach BT.

BE6i z kolei to bardziej "stacjonarny" model i kompletne przeciwieństwo Sport3. Lepsze korpusy i grubszy kabel, ale większe gabaryty i gorszy pilot. Grają w kierunku strojenia ATH-MSR7 (mniej w kierunku K270 Playback, choć też jest trochę analogii), a więc w stylu monitorowym i z naciskiem na szybkość, precyzję, równość. Bas oszczędniejszy znacznie od Sportów3, ale szybszy i dokładniejszy. Średnica w optymalnym punkcie między bliskością i oddaleniem, choć tendencyjnie przy tym pierwszym określeniu. Góra świeża i czytelna, ale choć nie sybiluje sama z siebie, premiuje nagrania o lepszej jakości i bez zarówno loudnessu, jak i sztucznego jej podbijania na etapie realizacji. Bardzo dobra scena: nieco eliptyczna (przez bliższy wokal), ale świetnie poukładana.

Generalnie BE6i to bardzo duże zaskoczenie na plus, które zaciera nieco uwag dot. np. potężnych odgiętek, które mogą w skrajnych przypadkach uwierać w małżowinę. Świetnie wypadają na tipsach RHA, które dodatkowo je dystansują. Wrażenie robi też 10h pracy, co jak na dokanałówki jest bardzo dobrym wynikiem. Izolacja jest w nich natomiast przeciętna - oscylująca w granicach dobrych słuchawek zamkniętych pełnowymiarowych. Teoretycznie jest to wada, ale dzięki temu bas jest świetnie zrównoważony, efekt mikrofonowy minimalny, a ciśnienie wewnątrzkanałowe relatywnie niskie. Można więc w nich pracować wyraźnie dłużej i stąd też moje stwierdzenie o byciu modelem bardziej "stacjonarnym".

Aktualnie najbardziej skupiam się na BE6i, jako że wpadają w moje preferencje z marszu lepiej niż robią to Sport3, ale zapewne spora część osób wybrałaby te pierwsze, zwłaszcza przez wspomniane wyraźne analogie do NE700M. 

Witam, posiadam słuchawki BE Sport3 i zastanawiam się nad kupnem do nich pianek Comply. Na stockowych tipsach trochę zaczęło mi się robić za ciemno i do sportu mają lekki efekt mikrofonowy, na "choince" robi się jaśniej i większą sceną, ale za to bas gdzieś ucieka. Dlatego jestem ciekaw jak zmienia się brzmienie i wygoda na piankach T i ew. S do sportu. Miał ktoś okazję je sprawdzić w tych konfiguracjach?

Do Sport3 zamontować da się tylko Comply T600. Brzmienie jest wtedy cały czas ciemne. Wygoda jednak rośnie, a efekt mikrofonowy maleje. Choinki dają mniejszy bas bo najpewniej mają mniejszą szczelność. 

Na stronie Comply znalazłem jeszcze Sx600 https://www.complyfoam.com/products/s-600/  więc chyba tez powinny podejść? Miał Pan może możliwość porównywać pianki T i S (na innych słuchawkach oczywiście) i podpowiedzieć jakie są różnice?

A jak z górą na piankach T, jest jakaś różnica względem silikonów?

Tak, powinny wejść. 

T i S miałem możliwość porównania i wolałem znacznie bardziej T przez ich większe otwory wylotowe. S (dokładniej S400) były bardziej matowe i psuły mi sopran w większości słuchawek. 

Różnica jest i jak pisałem względem silikonów było dla mnie cieplej. 

W poprzednim poście określił Pan pianki: "Brzmienie jest wtedy cały czas ciemne", co zrozumiałem jako stan niezmieniony względem silikonów (i sobie już dopowiedziałem, że w obszarze niskich tonów :) ). Ale chyba jednak skuszę się na wersję T chociażby ze względu na mniejszy efekt mikrofonowy.

I od razu zapytam czy/kiedy można by było zamówić pianki na sklep?

Przepraszam jeśli napisałem go w sposób niezrozumiały. W silikonach na NU mam tak, że stosuję wersję medium w warunkach domowych, dające mi jaśniejsze, ale niestety i bardziej basowe brzmienie, podczas gdy na wyjście zawsze stosuję T600, bo dają mi cieplejszy i przyjemniejszy dźwięk o bardzo dobrej izolacji i bez efektu mikrofonowego. T600 pierwotnie kupowałem pod kątem iSine, więc jak jakoby upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu.

Na dniach będę składał zapewne zamówienie, więc nie ma problemu z uwzględnieniem również i Pana osoby. :)