Jump to content

NuForce BE Sport3 i BE6i - pierwsze wrażenia


EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

Od paru ładnych dni mam przyjemność testować dwie pary słuchawek bezprzewodowych od NuForce: BE Sport3 (po lewej) oraz sporych gabarytowo BE6i (po prawej). Pierwsze kosztują ok. 450-500 zł, drugie 500-550 zł. 

nvEqSp2.jpg

Od razu powiem wprost: jeśli ktoś szuka brzmienia NE700, przede wszystkim modelu NE700M, BE Sport3 powinien wpisać sobie wysoko na listę. Brzmienie mają bardzo podobne do tych właśnie słuchawek (ciepłobasowe z dobrą sceną), jednocześnie są bardzo fajnie wykonane jak na wirelessy. Izolacja jest w nich ponadprzeciętna - bardzo mocno odcinają od otoczenia. Czas pracy jak pamiętam ma wynosić 7,5h, a więc tyle co w Byronach BT.

BE6i z kolei to bardziej "stacjonarny" model i kompletne przeciwieństwo Sport3. Lepsze korpusy i grubszy kabel, ale większe gabaryty i gorszy pilot. Grają w kierunku strojenia ATH-MSR7 (mniej w kierunku K270 Playback, choć też jest trochę analogii), a więc w stylu monitorowym i z naciskiem na szybkość, precyzję, równość. Bas oszczędniejszy znacznie od Sportów3, ale szybszy i dokładniejszy. Średnica w optymalnym punkcie między bliskością i oddaleniem, choć tendencyjnie przy tym pierwszym określeniu. Góra świeża i czytelna, ale choć nie sybiluje sama z siebie, premiuje nagrania o lepszej jakości i bez zarówno loudnessu, jak i sztucznego jej podbijania na etapie realizacji. Bardzo dobra scena: nieco eliptyczna (przez bliższy wokal), ale świetnie poukładana.

Generalnie BE6i to bardzo duże zaskoczenie na plus, które zaciera nieco uwag dot. np. potężnych odgiętek, które mogą w skrajnych przypadkach uwierać w małżowinę. Świetnie wypadają na tipsach RHA, które dodatkowo je dystansują. Wrażenie robi też 10h pracy, co jak na dokanałówki jest bardzo dobrym wynikiem. Izolacja jest w nich natomiast przeciętna - oscylująca w granicach dobrych słuchawek zamkniętych pełnowymiarowych. Teoretycznie jest to wada, ale dzięki temu bas jest świetnie zrównoważony, efekt mikrofonowy minimalny, a ciśnienie wewnątrzkanałowe relatywnie niskie. Można więc w nich pracować wyraźnie dłużej i stąd też moje stwierdzenie o byciu modelem bardziej "stacjonarnym".

Aktualnie najbardziej skupiam się na BE6i, jako że wpadają w moje preferencje z marszu lepiej niż robią to Sport3, ale zapewne spora część osób wybrałaby te pierwsze, zwłaszcza przez wspomniane wyraźne analogie do NE700M. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, posiadam słuchawki BE Sport3 i zastanawiam się nad kupnem do nich pianek Comply. Na stockowych tipsach trochę zaczęło mi się robić za ciemno i do sportu mają lekki efekt mikrofonowy, na "choince" robi się jaśniej i większą sceną, ale za to bas gdzieś ucieka. Dlatego jestem ciekaw jak zmienia się brzmienie i wygoda na piankach T i ew. S do sportu. Miał ktoś okazję je sprawdzić w tych konfiguracjach?

Link to comment
Share on other sites

Tak, powinny wejść. 

T i S miałem możliwość porównania i wolałem znacznie bardziej T przez ich większe otwory wylotowe. S (dokładniej S400) były bardziej matowe i psuły mi sopran w większości słuchawek. 

Różnica jest i jak pisałem względem silikonów było dla mnie cieplej. 

Link to comment
Share on other sites

W poprzednim poście określił Pan pianki: "Brzmienie jest wtedy cały czas ciemne", co zrozumiałem jako stan niezmieniony względem silikonów (i sobie już dopowiedziałem, że w obszarze niskich tonów :) ). Ale chyba jednak skuszę się na wersję T chociażby ze względu na mniejszy efekt mikrofonowy.

I od razu zapytam czy/kiedy można by było zamówić pianki na sklep?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam jeśli napisałem go w sposób niezrozumiały. W silikonach na NU mam tak, że stosuję wersję medium w warunkach domowych, dające mi jaśniejsze, ale niestety i bardziej basowe brzmienie, podczas gdy na wyjście zawsze stosuję T600, bo dają mi cieplejszy i przyjemniejszy dźwięk o bardzo dobrej izolacji i bez efektu mikrofonowego. T600 pierwotnie kupowałem pod kątem iSine, więc jak jakoby upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu.

Na dniach będę składał zapewne zamówienie, więc nie ma problemu z uwzględnieniem również i Pana osoby. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...