Jump to content

Encore Rockmaster OE pęknięte


Recommended Posts

Witam, od roku czasu używam Słuchawek Encore. Dziś podczas ściągania z głowy pękły mi. Słuchawki nie były nigdy rzucane, rozciągane itp. Pękły w miejscach w których są wkręcone śrubki. Poszukuję pomysłu jak to naprawić bo gwarancja raczej tego nie obejmie. 

 

 

IMG_20170623_193447177.jpg

IMG_20170624_113441132_HDR.jpg

IMG_20170624_113513031_HDR.jpg

IMG_20170624_113709670_HDR.jpg

Czy może olać je i kupić coś nowego np: Somic v2? 

Edited by yaro000
Link to comment
Share on other sites

Nie znam tych słuchawek, więc muszę strzelać. Na zdjęciu wygląda, jakby pękły tulejki śrubek łączących oba elementy pałąka (?). Jeśli tak – to można zaopatrzyć się w troszkę dłuższe śrubki z nakrętkami i „przewiercić się” nimi na zewnątrz – i skręcić na zewnątrz nakrętkami.

4 hours ago, yaro000 said:

Czy może olać je i kupić coś nowego np: Somic v2? 

Nie znam tych słuchawek, ale… z ceny i tego co poleca Audiofanatyk, wnioskuje, że są to słuchawki w tej samej klasie i moim zdaniem lepiej kupić coś z wyższej półki i do tego renomowanych firm (Sennheiser, Beyerdynamic, AKG).

Edited by Markus
Link to comment
Share on other sites

Przewiercić będzie problem bo z drugiej strony jest metalowa szyna która odpowiada za regulacje. Co do renomowanych firm to miałem dwie pary AKG  (K172 i K99) w obu kabel mi zesztywniał i pękł. Znajomy ma Senki HD 555 i pękają przy głośnikach (jest to chyba wada fabryczna bo dużo o tym informacji można znaleźć w internecie). Wiec renomowane firmy nie kojarzą mi się z produktem premium za który mam dopłacać.   

Link to comment
Share on other sites

To prawda, że firmy takie jak Sennheiser, Beyerdynamic, AKG żerują na swojej reputacji i w niższych półkach cenowych sprzedają rzeczy niskiej jakości, nawet gorsze niż wyroby nierenomowane. Seria HD 515 / 555 / 595 – to był po prostu niemiecki bubel. Podobno ich następcy nie pękają (HD 518 / 558 / 598 i HD 519 / 559 / 599). Ja już nie miałem ochoty się przekonać, ale faktycznie na allegro można kupić masę połamanych HD 5x5 a HD 5x8 i HD 5x9 nie są połamane. Ale w przypadku Sennheiserów to warte polecenia jest chyba tylko linia HD 580 / 600 / 650. Znów wskażę, że na allegro można kupić kilkunastoletnie (!) Sennki HD 580 czy 600 w bardzo dobrym stanie (po części może być to zasługa ich właścicieli) i oprócz schodzącego lakieru z pałąków i grilli nic im nie dolega. Beyery klasycznej serii DT 770 / 880 / 990 są pancerne i jeszcze nie widziałem ich połamanego pałąka (za wyjątkiem najstarszych modeli z lat chyba 80. - które miały jednak inny pałąk).

Edited by Markus
Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Mogę zagadać z dystrybutorem, bo o ile części nie mają zapewne (awaryjność tych słuchawek jest znikoma, a takie uszkodzenie widzę pierwszy raz), to może mają np jakąś sztukę 'spisaną na straty' itp. Ewentualnie ściągną od producenta, ale to pewnie kwestia x miesięcy zanim będą nową dostawę sprowadzać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...