Jump to content

Encore Rockmaster OE pęknięte

Recommended Posts

Witam, od roku czasu używam Słuchawek Encore. Dziś podczas ściągania z głowy pękły mi. Słuchawki nie były nigdy rzucane, rozciągane itp. Pękły w miejscach w których są wkręcone śrubki. Poszukuję pomysłu jak to naprawić bo gwarancja raczej tego nie obejmie. 

IMG_20170623_193447177.jpg

IMG_20170624_113441132_HDR.jpg

IMG_20170624_113513031_HDR.jpg

IMG_20170624_113709670_HDR.jpg

Czy może olać je i kupić coś nowego np: Somic v2? 

Edited by yaro000

Nie znam tych słuchawek, więc muszę strzelać. Na zdjęciu wygląda, jakby pękły tulejki śrubek łączących oba elementy pałąka (?). Jeśli tak – to można zaopatrzyć się w troszkę dłuższe śrubki z nakrętkami i „przewiercić się” nimi na zewnątrz – i skręcić na zewnątrz nakrętkami.

4 hours ago, yaro000 said:

Czy może olać je i kupić coś nowego np: Somic v2? 

Nie znam tych słuchawek, ale… z ceny i tego co poleca Audiofanatyk, wnioskuje, że są to słuchawki w tej samej klasie i moim zdaniem lepiej kupić coś z wyższej półki i do tego renomowanych firm (Sennheiser, Beyerdynamic, AKG).

Edited by Markus

Przewiercić będzie problem bo z drugiej strony jest metalowa szyna która odpowiada za regulacje. Co do renomowanych firm to miałem dwie pary AKG  (K172 i K99) w obu kabel mi zesztywniał i pękł. Znajomy ma Senki HD 555 i pękają przy głośnikach (jest to chyba wada fabryczna bo dużo o tym informacji można znaleźć w internecie). Wiec renomowane firmy nie kojarzą mi się z produktem premium za który mam dopłacać.   

To prawda, że firmy takie jak Sennheiser, Beyerdynamic, AKG żerują na swojej reputacji i w niższych półkach cenowych sprzedają rzeczy niskiej jakości, nawet gorsze niż wyroby nierenomowane. Seria HD 515 / 555 / 595 – to był po prostu niemiecki bubel. Podobno ich następcy nie pękają (HD 518 / 558 / 598 i HD 519 / 559 / 599). Ja już nie miałem ochoty się przekonać, ale faktycznie na allegro można kupić masę połamanych HD 5x5 a HD 5x8 i HD 5x9 nie są połamane. Ale w przypadku Sennheiserów to warte polecenia jest chyba tylko linia HD 580 / 600 / 650. Znów wskażę, że na allegro można kupić kilkunastoletnie (!) Sennki HD 580 czy 600 w bardzo dobrym stanie (po części może być to zasługa ich właścicieli) i oprócz schodzącego lakieru z pałąków i grilli nic im nie dolega. Beyery klasycznej serii DT 770 / 880 / 990 są pancerne i jeszcze nie widziałem ich połamanego pałąka (za wyjątkiem najstarszych modeli z lat chyba 80. - które miały jednak inny pałąk).

Edited by Markus

Guest Mayster

Mogę zagadać z dystrybutorem, bo o ile części nie mają zapewne (awaryjność tych słuchawek jest znikoma, a takie uszkodzenie widzę pierwszy raz), to może mają np jakąś sztukę 'spisaną na straty' itp. Ewentualnie ściągną od producenta, ale to pewnie kwestia x miesięcy zanim będą nową dostawę sprowadzać.